Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : celebrity
30 Kasım 2009 22:05  


2 yıllık Yüksekokul mezunları İl veya Şube Müdürü olabilirmi?

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmeliğin geçici 3.maddesi gereğince 2 yıllık Yüksekokul mezunları İl ve şube müdürlüğü kadrolarına atanabilmek için başvurabilirmi?

Öncelikle Avukat ve Hukukcu olan arkadaşlar cevap verirlerse daha iyi olur. Selamlar..

01 Aralık 2009 12:16

ahmet50

Valla ben hem 2 yıllık hem 4 yıllık bitirdim. 3 yıldır uğraşıyorum, şef bile olmaadım siz 2 yıllıkla şube müdürü olursanız helal olsun.

01 Aralık 2009 14:00

memur xyz

olur. görevde yükselme yönetmeliğini iyi okursan görürsün.

soruyu ceveblemek için hukuçuya değil 657'yi iyi bilen memura soracan.

01 Aralık 2009 14:15

perspektif

ENES HEM SORU SORUYORSUN HEM CEVABINI YAZIYORSUN :))

SADECE KALDIĞI KONUMDA 3 YIL ŞARTINI YAZMAMIŞSIN O EKSİĞİDE BEN DOLDURAYIM

01 Aralık 2009 15:44

tar_mak

en-es sorduğun orunun cevabı vermek için hukuk okumaya gerek yok. çalıştığın kurumun görevde yükselme yönetmeliğinde acıkca yazar. örneğin benim çalıştığım meb deki yönetmelikte

1- fakülte yada 4 yıllık yüksek okul mezunu olma şartı vardır. yani 2 yıllık yüksek okul yada meslek yüksek okulu mezunu kişi şube müdürü olamaz.

belki 4 yıllık yüksek okul varmı diye soran olursa onada cvp vereyim

evet var:

1- turizm meslek yüksek okulları

2- sağlık meslek yüksek okulları

3- spor eğitimi yüksek okulları bunlardan bazıları

01 Aralık 2009 16:34

perspektif

EN ES SEN YİNEDE HİÇ BİRİNE İNANMA

İSTANBUL BAROSUNUN TELEFONU VAR BENDE VERİMMİ

01 Aralık 2009 18:41

ilsisci

arkadaşım sorun çok basit fakat biraz ayrıntı gerektiriyor şöyleki 18/04/1999 tarihinden önce devlet memuru olan iki yıllık yüksek okul mezunları atanabilir ama otarihten sonra devlet memuru olanlar atanamazlar sebep "devlet memurlarının görevde yükselme esaslarına dair genel yönetmelik ,geçici 3.maddesi"18/04/199 tarihli resmi gazetede yayımlanmıştır.ayrıca657 sayılı D.M.K 68/B maddesi iyi okursan soruna doğru ve net cevap almış olursun.bu bizden olsun para istemez ama umurım kötü alışmazsın hoşça kal.

01 Aralık 2009 19:03

serbeser

Arkadaşlar bu durum Kurumdan kuruma faklılık arz etmektedir. Örnegin ''İçişleri Bakanlıgı PGY Yönetmeliğine'' göre

GEÇİCİ MADDE 3 ? (1) 15/3/1999 tarihli ve 99/12647 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği 18/4/1999 tarihinde görevde bulunmuş olmak kaydıyla bu tarihten itibaren on yıl içinde iki yıllık yüksek öğrenim görenler, diğer koşullara sahip oldukları takdirde ve ilgili Kanununa aykırı olmamak üzere, bu Yönetmeliğin 7 nci maddesinin uygulanması bakımından dört yıllık yüksek öğrenim görmüş kabul edilirler.

(2) 18/4/1999 tarihinde görevde bulunmuş olmak kaydıyla bu tarihten itibaren on yıl içinde en az sekiz yıl süre ile Bakanlık merkez veya taşra teşkilatında çalışan lise veya dengi okul mezunu personel, diğer koşullara sahip oldukları takdirde ve ilgili Kanununa aykırı olmamak üzere, bu Yönetmeliğin 7 nci maddesinin uygulanması bakımından iki yıllık yüksek öğrenim görmüş kabul edilirler.

Toplam 7 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?











Grup Vizyon