Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : battusay01
02 Aralık 2009 18:43  

Sağlık Bakanlığı (Tek Başlık)

Nihayet 8,5 aydır beklediğimiz haber Sağlık Bakanlığından geldi ;

Başvurular alınmaya başladı

Başvuru başlama: 01.12.2009

Başvuru Bitiş : 11.12.2009

10 gün içerisinde başvuruların Sağlık bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü sitesinden PBS (Personel bilgi sistemi) nden yapılmaktadır.

Şimdi bütün arkadaşlarımızdan bir ricam var bu başlığı amacına uygun ve şahsileştirmeden kullanmaları başlangıçtan sonuca kadar bütün bilgi paylaşımlarının bu alanda yapılmasıdır.

PAYLAŞIM TAKVİMİMİZ:

1. GYS Başvurularının yapılması ve başvuruda gereken belgeler, Hangi Kadroya tercihte bulunuldu , Başvuru numarası , itiraz edenlerin itiraz sebebleri ve izleyecekleri yollar.

2. Eğitime alınacakların açıklanması , Eğitimde hangi ilde eğitime girdikleri , kalacak yer v.s sorunlarını nasıl çözdükleri , eğitimde izlenecek taktik , eğitimde aynı illerde olan arkadaşların tanışması için paylaşımlar , eğitim saatleri dışında ders çalışma şekilleri , deneme sınavlarında kaç soruda kaç net çıkardıkları, Eğitimle ilgili sorunların paylaşımı.

3. Sınav tarihi ve sınav yerlerinin paylaşımı , sınavda geçmişte yaşanan problemler , en iyi şekilde sınava girmek için sorun yaşamamak için yapılması gerekenler , sınav sonrası ne kadar başarı beklendiği kaç doğru tahminlerinin paylaşımı sınavla ilgili sorunların paylaşımı.

4. Sınav sonuçlarının açıklanması , Kaç puanla kaçıncı sırada olundugunun paylaşımı, sınavda yapılan hataların sınav sonuçlarına olan etkilerinin paylaşımı, Aldığınız puanla nereye yerleşebileceğinizi tahmin ediyorsunuz , çalıştığınız ile yerleşmekte sıkıntı yaşarmısınız , sınav sonuclarının açıklanması sonrası yaşanan ve yaşanabilecek sorunların paylaşımı.

5. Tercih takviminin başlaması , Kaç puan aldınız nerelere tercihte bulundunuz , 1. tercihinize yerleşebileceğinizden eminmisiniz , ilk tercihiniz cıkmazsa nasıl bir yol izlersiniz , tercih takviminin başlamasıyla ilgili geçmi sınavlara girenlerin görüş ve önerileri , sorunların paylaşımı.

6. Yerleştirme sonuçlarının açıklanması , kim nereye kaç puanla yerleşti , yerleşmede yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri.

7. Mutlu sona erişenler , Ataması yapılanlar kadrosunu alanların paylaşımları.

Yukarda yazmış olduğum 7 seçeneği ve daha nice paylaşımları daha iyi yolların izlenmesi için dürüst ve doğru paylaşımlarınızdan dolayı teşekür ederim.

02 Aralık 2009 18:52

A_K_R_E_P

İlk yorumla yine ben başlayayım arkadaşlar öncelikle hepimize hayırlı olur inşallah.

Öncelikle Sertifikanın ÇKYS ye işlenmesi konusunu paylaşarak başvurum hakkında bilgi vermek istiyorum.

Ben işlettim ÇKYS ye sertifikamı ama zaten yeri olmayan sertifika boşuna işlenmiş oldu işletmeyenlerde hiç bir sorun yaşamaz yani.

Başvuru sıra numaram 01.12.2009 saat: 16:38:37 itibariyle sanırım ilk başvuranlardanım diye düşünüyorum site açılır açılmaz başvurumu yaptım ve

Başvuru numaram : 0154534

Puanım : 19.05

Kadro derecem : 5

Başvurdugum Alan: Veri hazırlama Kontrol işletmeni

Başvurum ve Ek-1 belgesine ek olarak Sertifika ve Lise diplomamın fotokopilerini ekledim ilişiğine notere falan onaylatmadım sağlık müdürlüğü kendisi aslı gibidir yapacağını söyledi.

Sizlerinde paylaşımlarını merak ediyorum özellikle başvuru tarih ve saati ve numarasını merak ediyorum kaç başvuru yapıldıgını burdan cıkarabiliriz. saygılar.

02 Aralık 2009 19:48

cronik_26

bugün başvurdum bende

setifikayı götürdüm çkys işlemeden kaydımı yaptık v.h.k.i ye

sertifikanın fotokopisi aldı sonra işlerim dedi . bu arada il sağlık müdürlüğünden yaptım ben işlemleri.

puanım 20,50

v.h.k.i istedim....

02 Aralık 2009 20:02

mudi14

sağlik bakanligindaki görev sürem 8 yil olmasina rağmen saglik bakanligindali görev süreniz 2 yildan az oldugu için görevde yükselme sinavina başvuru yapamazsiniz gibi bir ibare çikiyor saglik müdürlügüne durumu bildirdim ilgileneceklerini söylediler 11 araliga kadar yetişirmi bu durumda nasil bir yol izlememi tavsiye edersiniz

02 Aralık 2009 21:17

aras76

arkadaşlar bende sizlerle bir şeyler paylaşmak istedim pbs den baş vurunuzu yapın baş vuru formu ve ek 1 imzaladıktan sonra hastandeyseniz başhekim,bşt yard,veya hastane müdürüne imzalatıp kaşeletikten sonra bilgisayar sertifikanızın fotokopisini kurumdan aslı gibidiryaptın. ben birde diploma fotokopisi koydum her ihtimale karşi imzalarıtamaladıktan sonra il sağlık mdr evrak kayıt numarası alarak ilgilibirime evraklarınızı teslim edin. zaten gerekli ön inceleme o birimde yapılıyor dahasonra bir üst komisyonda tekrar incelenerek işlem tamalanıyor bilgisayar sertifikalarrının çkys işlenmesi diye bir şey yok.baş vuru evralarınızı teslim ettiğinizde zaten vhki baş vurmuşsanız bil sertifika fotokopisi isteniyor ben bu arada vhki kadrosuna baş vurdum puanım 27,20 herkese hayılısı olsun umarım irelki günlerdede paylaşımlarımıza devam ederiz.

02 Aralık 2009 23:19

yakamoz81

geçen sınavda şeflik için taban puan 27 gibi bitmişti bu sınavda buna yakın yada biraz daha yüksek olabilir o yüzden puanı yüksek olan y.hizmetli arkadaşların her ihtimale karşı vhki için başvuru yapmalarını şanslarını kaybetmeme açısından iyi olur diye düşünüyorum,

geçen sınavda sırf bu yüzden eğitime katılamayan arkadaşlar oldu bir daha ne zaman sınav açılır belli değil zaman ve hak kaybı yaşamayın.

02 Aralık 2009 23:37

tarzan42

Bende bugün 02.12.2009 saat 13:38 itibariyle PBS'den başvuruyu yaptım, yarın teslim edeceğim.

Başvuru no : VHKİ - 0158882

Kadro/Derecem : 1/2

03 Aralık 2009 03:48

A_K_R_E_P

Mudi14 ; Bu duruma karşı sen tedbirli davran ve sağlık müdürlüğüne dilekçe ile başvurunu yap ve mutlaka dilekçeni evrak birimine girişini yaptırarak ver ilerde sorun yaşama ve 10 gün dolmadan işlemlerin düzeltilmesi için her gün takibini yap gerekirse ankaraya git personel genel müdürlüğü ile birebir muhatap ol derim el elin eşşeğini türkü çağıra çağıra arar unutma gecmiş olsun inşallah çözüme kavuşur sorunun ve 8 yıllık emeğin heba olmaz bizleride habersiz bırakma sorunun ne durumda oldugu hakkında.

Yakamoz81; sizin paylaşıma gelince ben az önce geçen sınavdaki bütün puanları inceledim dediğiniz gibi şeflik için taban puan 27 lerde görünüyor fakat geçen sınavda memur kadtrolu arkadaşlar başvuru yapmıştı şeflik için %95 oranında şimdi ise zaten sağlık bakanlığında memur kadrolu personel kalmadı 18 puana kadar yapılan başvurular 4500 kişi kadar tutuyor geçen sınavdaki ve şu anda onların hepsi zaten VHKİ kadrosuna geçiş yaptı o yüzden ben bu sınavdaki şeflik başvurularının daha cüz-i sınırlarda kalacağını düşünüyorum ve 17-18 puana kadar VHKİ girişlerinde sorun olacağını sanmıyorum puanı 25 üzeri olup bilgisinede güvenen arkadaşların şefliğe başvurmasında sakınca yok bence ama dediğim gibi bilgisine güvenmesi gerekir genel olarak üniv. mezunları ile yarışacak çünki o kadroda.

03 Aralık 2009 07:50

yakamoz81

akrep;şeflik için sağlık hizmetlerinden başvurular oluyor buraya sadece gih sınıfı müracaat etmiyor o yüzden sayısal olarak yüksek olabilir,

vhki başvurularında taban puan 17-18 inde altına inebilir geçen sınava giren bir arkadaşım sınavı kaybettiği ve 2 puanı düştüğü için girememe korkusuyla bu sınavda şoförlük tercihi yaptı halbuki her halukarda 19 puanı olacaktı,

03 Aralık 2009 09:17

eeko

Arkadaşlar dikkat edersek şeflik ve VHKİ üzerine yoğunlaşıyoruz.Bu durumda memur kadrosu için müracaat sınırlı kalacak,herhangi bir sistem yokmu ki şu an hangi kadrolara müracaat yapıldığını görmek için.Benim puanım yaklaşık 23 civarı ancak halen başvuruyu yapmadım,kararsızım

03 Aralık 2009 10:13

oman

merhaba.. Arkadaşlar sertifika konusu aydınlıga kavuştumu. Sadece fotokopisi yeterlimi.

03 Aralık 2009 12:42

A_K_R_E_P

yakamoz81 evet şeflik oldukça riskli bir grup sağlık hizmetlerindende vhki ye geçirilen memurlar tarafındanda bol miktarda tercih sebebi ve 3 ve 4 . derecelere kadrolar açılmış şeflikte yani lise mezunlarının kadro dereceleri zaten 5 bildiğim kadarıyla bu bakanlık tarafından açıklanan kadroların hangi derecelere dağıtıldıgını ve sizin derecenizin ne oldugunu PBS den iyice öğrenip ona göre başvuru yapın üniversite mezunlarının kadro derecesi VHKİ ye uymayabileceği gibi lise mezunlarınında kadro dereceleri şefliğe uymayabilir

Kadro derecesi bizim bildiğimiz maaş kadro derecesinden farklı bir şey bilginiz olsun PBS de her iki derece kadrolar görünüyor bilgilerinizde ona göre başvuruda bulunun arkadaşlar unutmayınki üniversite mezunu olup 30 puanınızda olsa bakanlığın açıkladıgı kadro sayıları her dereceye verilmemiş inceleyin.

Bakanlık tarafından açıklanan kadrolar ve dereceleri tablosu:

http://personel.saglik.gov.tr/gorevde_yukselme_2009/kadro_dereceleri.htm

Kendi kadro derecenizi nasıl görürsünüz:

PBS ye girin: http://www.yenipbs.saglik.gov.tr/

Personel Bilgi sorgulama ya tıklayın :

http://www.yenipbs.saglik.gov.tr/index.aspx

TC kimlik ve şifrenizle giriş yapın ve açılan sayfada son durum bilgilerine tıklayınca sol sütunda en alttan 2. sırada kadro dereceniz çıkar bu kadro dereceniz 3 ise örnek olarak açıklanan kadrolardanda göreceğiniz gibi 20 VHKİ alınacak o kadroya 2 ise dereceniz hiç vhki alınmıyor sınavı kazansanız bile kadro olmadıgından acıkta kalabileceksiniz.

03 Aralık 2009 12:46

A_K_R_E_P

orman sertifika konusu başvuru belgelerinle birlikte Lise diploman ve sertifikanı ilişğe ekle gerekiyorsa sağlık müdürlüğünden aslı gibidir yaptır yeterli sertifikalar sağlık müdürlükleri tarafından ÇKYS ye sonra işlenecek yani VHKİ ye başvuru yapanlarınki işlenecek.

03 Aralık 2009 12:54

abuzn

AKREP hocam önemli bir detaya değinmişsin, ben üniversite mezunuyum ve kadro derecem 5 olarak görünüyor pbs'de.

6-7-8 kadro derecesi olanlar ve sınavda 100 puan alsa da kadro açıklanmadığı için atanamayacaklar senin yorumuna göre.

03 Aralık 2009 13:00

abuzn

akrep hocam bir de bu kadro derece tam olarak neyi ifade ediyor.kısmet olur da sınavı kazanırsak kazanılmış ''Hak Aylık Derece'' değişmedikçe kadro derecenin getirisi ne olur?

03 Aralık 2009 13:27

erdener1970
Kapalı

mudi14 arkadaşım benimde müracatım sistem engelliyor. bakanlıktakı sürem ortalama 4,5 yıl fakat sistem iki yıldan az diye uyarı veriyor bende aksaklığı resmileştirmek için il sağlık müdürlüğüne dilekçeyle müracat ettim.

toplam memuriyetim 11 yıl daha önce millieğitim bak. çalışıyordum.

inşallah aşarız...

03 Aralık 2009 17:15

mavi_umut

selam arkadaşlar benim bir sorum olacak bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim. sorum şu : acaba çalıştıgımız şehir dışında başka bir şehre de başvuruda bulunabiliyor muyuz ? şimdiden tşk.

03 Aralık 2009 18:31

mudi14

problemi olan arkadaşlara tavsiyem bibebir saglık müdürlügüne gidip görevli memurun başına dikilip işerini takip ettirmeri olur görev süremin 2 yıldan az oldugunu ayın birinde saglık müdürlügüne bildirmeme ragmen ilgilenilmedi taki bugün saglık müdürlügüne gidene kadar kayıtlarda hata yapılmıştı onu düzelttirdim siçil notumun ortalamasının 62 oldugunu orda ögrendim adamlar 2008 yılı sicilini işlememişler onu işlettirdim ortalamam 93 oldu önlisans diplomamı1 yıl önce vermeme ragmen onu işlememişler onu işlettirdim görev sürem 7 yıl cıktı askere 01.12.2003 yıllında alındım ama adamlar 01.01.2003 işlemişler onu düzelttirdim derken puanım 21.3 oldu onun için arkadaşlar başvurunuzu kesinleştirmeden mutlaka saglık müdürlügündeki ilgili memur arkadaşın başına dikilin bilgilerinizi tek tek kontrol ettikten sonra başvurunuzu yapın herkeze hayırlı olsun

03 Aralık 2009 18:32

incilay22

ACİL YARDIM LÜTFEN; ben bugün VHKİ başvurdum puanım 14.5 çok düşük biliyorum ama belki 6000 e girerim diye düşündüm...fakat benim maaş kadro derecem 10/2 diğeri 7 yai şans eseri sınava girsem kazansam bile 7.ci derecede kadro ilan edilmemiş..BEN NE YAPACAĞIM BOŞUNA MI SEVİNDİM ŞİMDİ..

03 Aralık 2009 19:39

eeko

03:12:2009 saat 11:49

bavuru no:VHKİ 162994

03 Aralık 2009 20:55

tarzan42

Başvuru yapacak arkadaşların dikkatine !

Ben bugün başvurumu teslim ettim. Hiçbir yerde belirtilmesede ben tedbir olarak yanımda diplomamı ve suretini, Sertifikamı ve suretini yanımda götürmüştüm, iyikide öyle yapmışım, Giren evrak sayısını alarak teslim ettim.

ALINAN BELGELER:

1- Ek-1 Formu (Onaylı Sağ.Grp.Bşk. veya Noter)1

2- Ek-1 formunun eki (puanlamayı gösteren sayfa)1

3- VHKİ için Sertifika sureti (kurumdan aslı gibidir onaylı)1

4- Diplomanızın sureti (kurumdan aslı gibidir onaylı)1

(yukarıdaki adı geçen dört sayfalı belgelerden birer sayfa)

Toplam 5149 mesaj
12345678910111213»
ANKET
Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa, kimin Başbakan olmasını isterdiniz?

Grup Vizyon