Editörler : crops35
«259260261262263264265266267268269270271

sprw
Aday Memur
29 Temmuz 2015 00:56

arkadaşlar puanları yazalım benim 72

A_K_R_E_P
Kapalı
29 Temmuz 2015 01:01

VHKİ, MEMUR ve ŞOFÖR kadroları için sınava giren arkadaşlardan 70 ve üzeri alanlara hayırlı olsun , şube müdürü ve şef lik için sınava giren arkadaşlar kanaatimce 70 puan yetmeyebilir o kadrolarda 75-80 arasını bulabilir üst sınır.

affetmez_s
Yasaklı
29 Temmuz 2015 01:38

Yani memur kadrosu için 74.747 yeter mi abi?

A_K_R_E_P, 9 yıl önce

VHKİ, MEMUR ve ŞOFÖR kadroları için sınava giren arkadaşlardan 70 ve üzeri alanlara hayırlı olsun , şube müdürü ve şef lik için sınava giren arkadaşlar kanaatimce 70 puan yetmeyebilir o kadrolarda 75-80 arasını bulabilir üst sınır.

affetmez_s
Yasaklı
29 Temmuz 2015 01:39

Memur mu Vhki mi Şef mi?

sprw, 9 yıl önce

arkadaşlar puanları yazalım benim 72

A_K_R_E_P
Kapalı
01 Ağustos 2015 15:35

Fazla bile gelir affetmez kardeşim yeni kadron hayırlı olsun şimdiden.

affetmez_s, 9 yıl önce

Yani memur kadrosu için 74.747 yeter mi abi?

Melioadas
Aday Memur
04 Ağustos 2015 17:05

sıralamarla ilgili duyum alan varmı ne zaman açıklanacak acaba

QQQ22
Yasaklı
04 Ağustos 2015 21:48

Arkadaşlar:

Bu görevde yükselme sınavında tüm yardımcı Hizmetler Sınıfına bir haksızlık yapıldı ki daha önce böyle bir haksızlık yapılmamıştı.

Şöyleki:

Sınava Genel İdari Hizmetler Sınıfında olmasına Rağmen Şoför kadrosunda olanlar yine bir genel İdari hizmetler kadrosu olan Memur ve VHKİ'ye başvuruları kabul oldu.ve sınava girdiler...

Oysa Sağlık bakanlığı Görevde Yükselme Yönetmeliğine göre:

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

Çeşitli ve Son Hükümler

Hizmet grupları arasında geçişler

MADDE 20 ? (1) Bu Yönetmelikteki hizmet grupları arasındaki geçişler aşağıdaki esaslar

çerçevesinde yapılır.

a) Aynı hizmet grubunda kalmak kaydıyla, atanılacak kadronun gerektirdiği genel ve özel şartları

taşıyanlar aynı düzey unvana veya bu unvanın bulunduğu aynı alt gruptaki diğer unvanlara veya daha alt unvanlara sınavsız naklen atanabilirler.

hükmü bulunmaktadır.

Yani aynı hizmet grupları arasında geçişler Sınavsız yapılır: Örneğin YH Sınıfındaki bir hizmetli sınavsız kaloriferci kadrosuna geçebilir.veya GİH Sınıfındaki bir memur veya şoför sınavsız VHKİ veya Santral Memuru kadrosuna-Sekreter kadrosuna geçebilir...

Bu şekil hakkı yenenler olursa bence dava açmalı...70 puan alıp memur kadrosuna atanamayan bir hastabakıcı-terzi-berber-gassal-hizmetlinin yerine 71 puna alıp memur kadrosuna atanan bir şöför muhakkak olacaktır.

Bence hakkınızı yedirmeyin...Benden söylemesi...Dava açın idare mahkemesine...

mavi_umut
Daire Başkanı
10 Ağustos 2015 16:36

Bir gelişme yok mu

Süreyyapaşalı
Aday Memur
10 Ağustos 2015 18:23

Arkadaşım g.i.h.sınıfı kendi arasında a, b, c, diye 3e ayrılıyor. C bendinde sadece şoför var. şoför kadrosuna bir yer bulamamışlar Bunu yıllardır bende ve benim gibi şoför kadrosunda olan arkadaşlar soruyor. Daha önce yapılan görevde yükselme eğitimlerinde bu konu gündeme getirildi. Başta kendim memur kadrosuna geçmek için dilekçe verdim. Bana olumsuz cevap verdiler. eğer sınavsız geçmek mümkünse bunun nasıl olacağını ve belgelerini gönder ki bizde sınava girmeden geçiş yapalım. veya sağlık bakanlığında sınava girmeden şoför kadrosundan memur vya vhki ye geçen varmı.Kim bukadar meraklı sınava sanki.

QQQ22, 9 yıl önce

Arkadaşlar:

Bu görevde yükselme sınavında tüm yardımcı Hizmetler Sınıfına bir haksızlık yapıldı ki daha önce böyle bir haksızlık yapılmamıştı.

Şöyleki:

Sınava Genel İdari Hizmetler Sınıfında olmasına Rağmen Şoför kadrosunda olanlar yine bir genel İdari hizmetler kadrosu olan Memur ve VHKİ'ye başvuruları kabul oldu.ve sınava girdiler...

Oysa Sağlık bakanlığı Görevde Yükselme Yönetmeliğine göre:

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

Çeşitli ve Son Hükümler

Hizmet grupları arasında geçişler

MADDE 20 ? (1) Bu Yönetmelikteki hizmet grupları arasındaki geçişler aşağıdaki esaslar

çerçevesinde yapılır.

a) Aynı hizmet grubunda kalmak kaydıyla, atanılacak kadronun gerektirdiği genel ve özel şartları

taşıyanlar aynı düzey unvana veya bu unvanın bulunduğu aynı alt gruptaki diğer unvanlara veya daha alt unvanlara sınavsız naklen atanabilirler.

hükmü bulunmaktadır.

Yani aynı hizmet grupları arasında geçişler Sınavsız yapılır: Örneğin YH Sınıfındaki bir hizmetli sınavsız kaloriferci kadrosuna geçebilir.veya GİH Sınıfındaki bir memur veya şoför sınavsız VHKİ veya Santral Memuru kadrosuna-Sekreter kadrosuna geçebilir...

Bu şekil hakkı yenenler olursa bence dava açmalı...70 puan alıp memur kadrosuna atanamayan bir hastabakıcı-terzi-berber-gassal-hizmetlinin yerine 71 puna alıp memur kadrosuna atanan bir şöför muhakkak olacaktır.

Bence hakkınızı yedirmeyin...Benden söylemesi...Dava açın idare mahkemesine...

affetmez_s
Yasaklı
11 Ağustos 2015 00:27

Sağlık Bakanlığı bizi verem etti daha ne olsun umut kardeş...

28 Haziran nere 11 Ağustos nere...

Daha kazananların listesi bile belli değil...

Bir de koskoca Sağlık Bakanlığı kendisi kendi sınavını ypamayacak kadar aciz mi ki MEB'e yaptırıyor?

1 Ay da sınav mı açıklanır?

1 ay da listeler..

1 ay da da atamalar...

off offf offf...İşleyişine yandığımın bakanlığı :)))

mavi_umut, 9 yıl önce

Bir gelişme yok mu

mavi_umut
Daire Başkanı
11 Ağustos 2015 09:26

Allah sabır versin

affetmez_s, 9 yıl önce

Sağlık Bakanlığı bizi verem etti daha ne olsun umut kardeş...

28 Haziran nere 11 Ağustos nere...

Daha kazananların listesi bile belli değil...

Bir de koskoca Sağlık Bakanlığı kendisi kendi sınavını ypamayacak kadar aciz mi ki MEB'e yaptırıyor?

1 Ay da sınav mı açıklanır?

1 ay da listeler..

1 ay da da atamalar...

off offf offf...İşleyişine yandığımın bakanlığı :)))

Chiw
Aday Memur
12 Ağustos 2015 13:23

mavi_umut sen ne yaptın sınavda kardeş, kaç puan geldi?

mavi_umut
Daire Başkanı
12 Ağustos 2015 14:48

85 küsür aldım ş.müd.için

Chiw, 9 yıl önce

mavi_umut sen ne yaptın sınavda kardeş, kaç puan geldi?

affetmez_s
Yasaklı
21 Ağustos 2015 20:49

Çok şükür Allah'a GİH Sınıfı Memurluğu kazandım...

yaklaşık 11 yıl sonra oldu....

çok çektim çok...

Gerçekten çok çektim.

sechkinx
Aday Memur
22 Ağustos 2015 10:57

4000'e yakın kişinin başvurduğu memurlukta sadece 23 kiişi barajı geçebilmiş 4000'in üzerindeki VHKİ'de ise sadece 52 kişi şoförlük ise sanırım "SIFIR" (ben sıralamada şoförlüğü göremedim)

adamlar resmen görevde yükselememe sınavı yapmışlar

mavi_umut
Daire Başkanı
22 Ağustos 2015 21:55

Kazanan şoför yok galiba

againstthelife
Aday Memur
24 Ağustos 2015 19:56

izmir'de benim bildiğim 2 kişi var.

affetmez_s
Yasaklı
25 Ağustos 2015 11:53

Evet , 750 şoför kadrosu ilan edildi ve yanlış hatırlamıyorsam 356 kişi başvurdu ve sınavı kazanan 1 tane bile şoför yok...

YANİ ŞOFÖR KADROSUNDAN SINAVA GİRİP KAZANAN YOK...

mavi_umut, 9 yıl önce

Kazanan şoför yok galiba

kacer
Aday Memur
04 Eylül 2015 07:05

BOŞ KALAN KADROLAR İÇİN TEKRAR SINAV YAPILACAK

IHA

memur-Sen Genel Başkan Vekili ve sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık Bakanlığıtarafından görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı sonrası yapılacak yerleştirmeler sonrası boş kalan kadrolar için bu yıl sonuna kadar yeniden sınav yapılacağını bildirdi.

Sağlık çalışanlarının uzun zamandır talep ettiği görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı geçtiğimiz aylarda yapılmıştı. Şube müdürlüğü ile yardımcı hizmetler sınıfının sorularının yüzde 85?inin aynı olduğu sınav sonucunda yardımcı hizmetler sınıfının gireceği kadrolar olan VHKİ, memur, şoför ve şef kadroların yüzde 90?dan fazlasının, unvan değişikliği kadrolarının büyük bir kısmının boş kalması bekleniyor. Konuyu Sağlık Bakanlığı?na taşıdıklarını belirten Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, önce Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Bakanlık Müsteşarı Eyüp Gümüş?le, son olarak da Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Kartal?la görüştüğünü ifade etti. Görüşmelerde sınav sonuçlarının bağıl değerlendirme veya çan eğrisine göre değerlendirilerek tüm kadroların doldurulmasını, bunun mümkün olmaması halinde en kısa zamanda ve açılan kadro sayısının artırılarak yeniden sınav yapılmasını talep ettiklerini belirten Memiş, görüşmeler sonrası sınavların bu yıl içinde tekrarlanabileceği konusunda mutabakata varıldığını kaydetti.

Yapılacağı bildirilen sınavla ilgili olarak sınava girecek her alandakilere kendi alanlarına uygun sorular sorulması, kadroların artırılması ve ücretinin daha makul tutulması talep edildi. Sınavla ilgili takvim ve ayrıntılar, Sağlık Bakanlığı tarafından çalışmaların tamamlanmasının ardından kamuoyuna açıklanacak. Ancak, mevcut sınav geçerliliğini koruyacak ve yerleştirmeler yapılacak.

04 Eylül 2015 13:19

bunun yerine barajı kaldırıp yukarıdan aşağıya boş kadro sayısı kadar atama yapsalar ya

kolayı varken neden tekrar insanları aynı stresin içine sokacaklar

Toplam 5410 mesaj
«259260261262263264265266267268269270271

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi