Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : DaRuGa_YaRKaNAykırı Polism_yasir
14 Aralık 2009 23:14  

polis lojmanları ve polis evleri

merhaba arkadaslar...bir sorum olacaktı pomemden yeni mezun olan bir polis memurunun polis evlerinden ve polis lojmanlarından yararlanma kriterleri nelerdir...mesela polis lojmanları ıcın bellı bır yaş rütbe şube ve bölge sınırlaması varmı?...lojmanlar neye göre veriliyor... polis evlerınden her polis yararlanabiliyor mu? cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım

14 Aralık 2009 23:21

pomem16

iyor kardeşim öncelikle lojman işi zor oluyor evli değilsen zaten imkansız sıra çok oluyor öyle rütbe şube falan değil ama belli bir süre çalışınca ancak sıra geliyor polis evlerine gelince her polis yararlanır polis yakını hatta malesef polis olmayan bile yararlanır askeriye gibi sıkı tutulmuyo tek fark emniyet mensuplarına dışardan gelenlere göre biraz az fiyatlama var ama yine askeriyedeki gibi öle çok düşük fiyatlr yok

14 Aralık 2009 23:58

iyor

cevabınız ıcın tesekkur ederım...Polis lojmanı ıcın anladığım kadarıyla belli bir süre çalışmıs olmak sonra evli olmak sonrada sanıyorum bıraz şans gerekıyor...

15 Aralık 2009 10:51

sosyolog_sultan
Kapalı

arkadaşım polis lojmanları da polis evleri de bulunduğun ile göre değişir. mesela doğuda bir çok ilde polis e yetecek kadar lojman var ve bazı yerlerde bekara bile lojman veriliyo. ama istanbul gibi bi yerde evliysen bile lojman zor.

15 Aralık 2009 11:30

pomem16

sıraya göre oluyo kapasite neyse sırası gelen lojmandan yararlanıyo 5 yıl oturma hakkı tanınıyor...aynı şeyden bahsediyoruz yani

15 Aralık 2009 14:32

pol_275

bu lojman olayı tamamen çalıştığın yerle ilgili biz maraştayız bekara lojman verilmiyor evlilerde isimlerini yazdırıyorlar sırası gelen geçiyor lojmana. biz geçmedik malum lojman hesaplı ama dezavantajlarıda var helede küçük yerlerde

15 Aralık 2009 14:35

memetakkaya
Kapalı

dostum lojmanların netürlü dezavantajları var

15 Aralık 2009 14:45

pol_275

ben bayan olarak olaya biraz farklı bakıyorum orda görüştüğün herkesin eşi ile eşin iş arkadaşı ve inanın bayanlar arasında ne konuşuluyorsa ertesi gün karakoldada o mevzular geçebiliyor herkesin gözü birbirinde evine misafir geliyormu ne sıklıkla alışveriş yapıyosun gezmeye gidiyomusun daha bir sürü saçmalık en iyisi dışarda oturup istediğin kişilerle görüşmek istemediklerine slm bile vermemek. büyük şehirler için söylemiyorum

15 Aralık 2009 19:18

iyor

bence polis lojmanları özellıkle doğuda güvenlik açısından cok avantajlı olur....pekı bu polis lojmanlarının güvenliğini kım sağlıyor

15 Aralık 2009 19:33

pomem16

güvenlik konusunda üzücü ama gerçek birşey söyleyeyim lojmanın önünde bir kulube vardır içinde bir tane polisimiz durur ama ALLAH KORUSUN şerefsizlik yapılcak olsa çok rahat yapılır ben askeriyenin bu konudaki titizliğine hep özenmişimdir... lojmanın önünde araba parkı vardır isteyen vatandaş girer arabasını koyar falan filan şimdiye kadar ben hep bölesini gördüm..

15 Aralık 2009 21:10

serdengeçti_16
Yasaklı

İlk görev yerinde lojmana biraz zor çıkarsınız hem çıkmanıza da gerek yok. Puan biriktirin şarkta lojman tutun.

15 Aralık 2009 22:15

iyor

ya bu polislikte puan denilen seyı cok sık duyuyorum.bu tam olarak nedır ne işe yarar bıraz acarmısınız... bu puan denılen seyın lojmanlarla ılıskısı nedır...

16 Aralık 2009 00:23

zed***

sanırım her yıl alacağın hizmet puanı,öğretmenlikteki gibi. çalıştığın yere göre değişiyor

bu arada lojman kirası 90 tl imiş.

17 Aralık 2009 01:58

iyor

ya su puanla ılgılı daha acık bılgı verebılırmısınız tam olarak lojmanlarla olan ılıskısını anlayamadım

17 Aralık 2009 10:16

emremusa

beyler okudugum unıversıtenın ogretmen lojmanları vardı.ama mılyarder profesorler docentler hıc bırakmıyor lojmanları.20 sene oturuyorlar.kılıfını uyduruyorlar.

29 Ekim 2010 11:16

idealist60

arkadaşlar giriş katlar nasıl acaba , polis lojmanında giriş katta oturan var mı , varsa tavsiyeleri veya önerilerini bekliyorum , birde giriş katların görev tahsisli olarak aidat yakıt ne kadar acaba bi yardımcı olabilirseniz , şimdiden teşekkürler

Toplam 15 mesaj