Editörler : F16 Gökçen
29 Aralık 2009 08:50

Hobilerimiz Nelerdir?

Son Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız...    

Günlük yaşamın stresinden uzaklaşmak için,kendimize uygun bir hobiniz olmalı..

Zira hobilerimiz, mutluluk veren uğraşlarlardır. Bu tür uğraşlar rahatlamamızı sağladığı gibi kişinin çoğu zaman kendini tanımlamasına da yardımcı olur

eline aldığın kara kalemle çizdiğin resimlerin

satırlara döktüğün duyguların

hayat verdiğin çiçeklerin

tellerine vurdukça seni alıp götüren gitarın

geçmişin parmak izleri olan

özenle sakladığın değerli kolleksiyonların

takı tasarımların

öylesine çeşitliki hobiler mutlaka bir hobiniz olsun

hayat habilerle renkli

hobilerle zevkli

....)*

çok sıcak ve keyifli bir konu

iren17
Başbakan Müsteşarı
29 Aralık 2009 09:11

ençok keyif aldığıım ve yaparken kendimden geçtiğim hobim

çiçeklerim

ve takı tasarımlarım

bunlara kolleksiyonları eklersek geçmişe dayalı herşeyi biriktiririm

anem bana çıfıtçı der ve biriktirdiklerimi çer çöp olarak nitelendirir atmaya niyetlendiği zamanlar olmuştur ama onuda alıştırdım artık eskisi kadar tepki göstermiyor

bi dönem abartarak köy köy gezerek geçmişin izlerini topladım para karşılığı aldıklarım çok olmuştur ileride sergi açabilmeyi çok istiyorum

aslında kolleksiyonculuk biraz paraya dayalı ama inanılmaz keyif veriyor

deniz altından çıkanlarada ilgim çoktur

dinzin altında yatan tarih ilgimi çeker

bizim buralarda deniz altı batıkları çoktur belki ondanda bukadar ilgimi çekiyor olabilir

biz araziye çıktıkmı mutlaka 94 yıl öncesinin kalıntılarından buluruz bir kurşun, bir çarapnel parçası kurşunlardan paramparça olmuş bir matara bulamnız an meselesidir...

belkide beni kolleksiyonculuğa iten neden budur her iz bir ruh taşır ve bu izler hayatımızın zenginliğidir...*

iren17
Başbakan Müsteşarı
29 Aralık 2009 09:18

çocukken çiçekleri defter yada kipat yapraklarının arasına koyup kurutan olmuştur ben bunu çok severdim çiçekler canlıykende kuruduğundada çok anlam yüklüyor insanın hayatına kokuları renkleri bile değişiyor kuru iken ayı güzel, canlı iken ayrı güzel kokarlar mutlaka denemişsinizdir..sonraları büyüdükçe çiçeklerin koparılmamasından yana kullandım oyumu ...*)

ben bunu çok yapardım

birde çikolatanın kağıtlarını biriktirirdim her defter sayfamın arasında hemen hemen olurdu

rengarenk

şıkır şıkır

çeşit çeşit

ha unutuyordum misket kolleksiyonumda vardı onları bir cam kavonazda saklar onların grüntüsüne bayılırdım

iren17
Başbakan Müsteşarı
29 Aralık 2009 10:57

hobilerimzel hayatımızı renklendirdiğimiz gibi ekonomimizede katkıda bulunuyoruz güzel ve faydalı ilgi alanları umarım herkesin küçükte olsa hobisi vardır yoksada bundan böyle olacaktır eminim

18cennet
Kapalı
29 Aralık 2009 11:25

çok güzel ya.. koleksiyonculuk çok keyif verici bişey ama çok sabır istiyor bi kaç defa denedim ama sonradan dağıldı gitti bi sekilde..

hobiler ise insanın olmazsa olmazı bence hayatı değerli kılan seyler.. çok güzel anlatmıssın editörüm :))

iren17
Başbakan Müsteşarı
29 Aralık 2009 13:15

sevgili 18cennet ,

çok haklısın sabır gerektirdiği gibi

zaman ayırmak gerekli

ve emek vermek gerekli

düzen ve disiplin gerektirir

planlı programlı yapılan kolleksiyonlar daha güzel oluyor

*

mesela hayvan (canlı) beslemekte güzel bir hobi

güvercin

akvaryum balığı

sevimli kediler

sadık köpekler

nasılda insanı dinlendirir

bunlarda güzel uğraşıılar

29 Aralık 2009 16:15

iren editör ne güzel ifade etmişsiniz gerçekten günlük hayatın stresi degişik hobilerle atılabiliyor mesela bende spor yapmayı tercih ediyorum tabii annemden ve el işi sevdasından kurtulabildiigm zamanlarda:))anneme göre spor hobi degil sanki FOBİ:((

iren17
Başbakan Müsteşarı
29 Aralık 2009 16:36

sevgili neslihan,

toplum olarak sporu eziyet olarak görmekteyiz. oysa spor yapıp ilaçtan kederden sitresten sıkıntıdan uzak duracağız ama nerdeee biz zayıflamak için bile ilaçlardan çare buluyoruz spor yapmanın yerine

güzel bir uğraş güzel bir alışkanlık doğal olarakg üzel bir hobi

keşke herkes bu yararlı hobiyi hayatına geçirebilse

toplum daha az ağrasif olurdu en azından

29 Aralık 2009 16:48

evet kesinlikle haklısınız iren editörüm ama ben bir antreman sonrasında da evet saglam gelmek istiyorum her defasında kapıyı açınca buyrun kimi aramıştınız demeleriden bıktım ya sanki dünya güzeliyimde antremanda degişiyorum:))

iren17
Başbakan Müsteşarı
29 Aralık 2009 19:42

internette bir hobi ama kötü bir hobi

demek ki her hobi iyi değilmiş ?

iren17
Başbakan Müsteşarı
30 Aralık 2009 10:16

hobinize sahip çıkın !

cilginturk71
Başbakan Müsteşarı
30 Aralık 2009 10:22

Mümkün mertebe sahip çıkmaya çalışıyorum..Tek bir hobisi olanlar daha rahat..Farklı hobilere bol vakit ve farklı bir ruh hali ayarlamak gerekiyor..

iren17
Başbakan Müsteşarı
30 Aralık 2009 10:28

katılıyorum tek hobisi olanlar daha rahat lakin çeşitlilikte dediğiniz gibi renklilik ve zenginlik getirmektedir insan hayatına. birazda ben bunun kişinin karekteri ile paralel olduğuna inanıyorum

dikkat edersek hobisi olan insanlar genelde topluma katkısı faydası olan kişilerdir. Kendine bile hayrı olmayanın hobisine hayrı olur mu ? olmaz

cilginturk71
Başbakan Müsteşarı
30 Aralık 2009 10:36

Kesinlikle haklısınız..Onların hobisi üç kağıt ve tokatçılık :) Sırf reklam olsun diye beceremediği alanlarla isim yapma derdinde olanlaraydı sitemim..İyi bildiği hobisini yapmak bile hem ona hem çevresine katkı sağlar..

iren17
Başbakan Müsteşarı
30 Aralık 2009 10:44

aslında ne hazin

ne acı bir durumdur ki

yurdum insanı geçince derdinden hobisine zaman ayıramıyor diye düşünüyorum dönem dönem

lakin öyle hobilerimiz var ki ne parayla ne pulla alakası vardır

insanın birazda kendisini tanıması kendini önemsemesiyle alakalı hobilerimiz ve hobilerimizin seçimi

ah ki ne ah aklıma sizin sözleriniz geldi ve içim burkuldu insanlar reklam uğruna reyting uğruna para kazanma uğruna nelerini harcıyorlar hoyratça, ahlaksızca

cilginturk71
Başbakan Müsteşarı
30 Aralık 2009 10:51

Biz öylelerinden olmayalım efendim..Mesela izinli günlerimde fotoğraf makinamla bazen Beyazıt'ta tramwaydan iner ve Galata Köprüsü'ne kadar yürürüm..Orada balıkçılığı hobi edinmiş insanlara rastlarım..Onlar balık tuttukça ben de onların fotoğraflarını çektikçe haz duyarım :)

iren17
Başbakan Müsteşarı
30 Aralık 2009 11:15

ne güzel bir hobi değilmi okurken bile içim kıpır kıpır oldu

elime olta alıp balıkçı olasım

elime fotoğraf amiknasını alıp fotoğraf çekmek geldi

denizin o iyok kosusunu koklaya koklaya yürüyesim geldi bak ne güzel hobiler bunlar

insanı hayata bağlayan

sağlık aşılayan hobiler

kutlarım sizi güzel bir hobiniz var

cilginturk71
Başbakan Müsteşarı
30 Aralık 2009 11:28

Teşekkür ederim :) Suskunluğu deklanşöre basınca açılıp-kapanan perde sesiyle bozuyorum..Beni sizlere fotoğraflarım anlatıyor..Fotoğrafla dile gelir yüreğim..Size de tavsiye ederim..

iren17
Başbakan Müsteşarı
30 Aralık 2009 11:35

birdenöm bu konuya eğilmiştim özellikle gün doğuşunu çekerdim ben güneşin nazlı nazlı doğması etrafa yayadığı alaca ışık hüzmeleri beni çok etkilerdi herkes tatilde uyurken ben erken saatlerde uyanır

doğanın henüz kirlenmemiş kokusunu kimse koklamadan içime çekerdim :)

sonra güneşi çeredim

doğnın o mahsun halini çekmeyi çok severdim

ama son yıllarda bu hobimin yerini günlük hayattaki çalışma temposuna bıraktı

bütün hobilerime ara verdim ama tekrar eğilmeliyim bu güzel ve özel çalışmalara

insanı öyle güzel şeyler kazandırıyorlarki

size şunu sormadan edemiyeceğim o deklanşöre bastığınızda çıkan ses ile irkilen kişiler tepki gsötermiyor mu ? neden beni çekiyorsun diye

bazıları kızıyor benim başıma birkaç kez geldi :)

cilginturk71
Başbakan Müsteşarı
30 Aralık 2009 11:39

Habersiz çekmek zorunda olduğum için benim de başıma geliyor..Zaten akabinde konuşup izah ediyorum..Fotoğraf paylaşım sitelerinde yayınlamak istediğimi,bu hususta izin verip vermeyeceğini soruyorum..Kimisi "rica ederim,severek.." diyor kimisi de çektiğime yada sorduğuma pişman ediyor :) Bu da işin dikenli tarafı..

iren17
Başbakan Müsteşarı
30 Aralık 2009 11:46

ama insanlarda haklı neler oluyor hayatta ve kötü niyetli insanlara karşı bir çeşit tedbir uyguluyorlar kendilerince

ama hareketli keyifli ve mutluluk veren bir hobi biraz paraya dayalı olsana sonuç güzel oluca katlanıyor insan

bu arada fotoğraf yarışmaları oluyor katılımşsınızdır umarım

kimbilir kaç kişiye bu hobiyi sevimli kılıp yapmasını sağlıyacaksınız buda büyük bir kazanç olacak insanlar

sigara

içki

tiner

bıçak

silah

tutacaklarına

fotoğraf makinası tutsunlar ve küçük bir kilik sesi ile mutlu olsunlar

gülümseyen temiz yüzlere hasret kalmayalım

sorumluluklarımı bilip onları harekete geçirmeliyiz

hep birlikte

Toplam 441 mesaj
12345678910111213»