Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
24 Mart 2006 16:50  

Fiili Hizmet Zammı

Bizim için en önemli konu, fiili hizmet zammı. Bana göre buna odaklanmalıyız. Dün Meclis Tv.de Adalet Bakanı gardiyanlar için 20 yıllık hizmete karşılık 25 yıl üzerinden emeklilik ile ilgili girişimlerin başlatıldığını ve en kısa sürede çıkacağını belirtti. Gardiyanlar bile yıpranma alırken, bana göre kamu kurumları içinde en fazla yıpranan biz sefil memurlara yıpranma verilmemesi birazda bizden kaynaklanıyor. Adalet Bakanı gardiyanların konuyu bir ziyaret sırasında dile getirdiklerini söyledi. Yani ağlamayana mama yok misali. Demekki biz ya hakkımızı aramasını bilmiyoruz, yada tam ağlayamıyoruz. Maalesef MSB'nın bizleri hiç gördüğü yok, bunun yanı sıra orada çalışan yönetici kademesindeki Sivil Memurlarda alacaklarını aldıkları için alt kademedeki sefilleri arayıp sordukları yok.

24 Mart 2006 22:04

ilkeli

Bu konuyu yeni açılan sitemizde aynı bir konu başlığı altında tartışmamız gerekiyor. Çünkü; Tarım Bakanlığında çalışan bir Şöför bile bundan yararlandığına göre bizim yararlanmamamız eşyanın tabiatına aykırıdır.

31 Mart 2006 17:03

cerit71

Fiili hizmet zammını gündeme taşıyalım. Bakın bu bizim için gerçekten çok önemli. Sn.MSB Bakanına mail atmak istiyorum. Mail Adresini bileniniz varsa buraya yazsın lütfen.

31 Mart 2006 21:41

ooktem

cerit71 arkadaşım fiili hizmet zammı nedir açıklar mısın?

02 Nisan 2006 15:50

ilkeli

MSB. Bakanı dediğiniz kişi kim. Denge tazminatında gördük. Bütün Meslek dalları ile ilgili Milletvekilleri kendi meslektaşları için çatır çatır zam pazarlığı yaparken, bizim Bakanın esamesi okunmuyordu. Ortalarda görünmüyordu. Bugüne kadar bu tür platformlarda Sivil Memurlar çeşitli konularda fikir belirtirlerken, Sayın Bakan bunları görmedimi veya birileri hatırlatmadımı. Çıkıp sizler için de şunları planlıyoruz diye iki satır bir açıklama yapmaktan dahi aciz birisi.

08 Nisan 2006 21:45

liselim_38

BU FİİLİ HİZMET ZAMMI DEDİĞİNİZ 40 YTL Mİ

10 Nisan 2006 20:11

cerit71

Yok arkadaşım 40 YTL değil. Fiili hizmet zammı Subay, Astsubay, Uzman Erbaşların aldığı yıpranma demek. Yani 20 yıl çalışıp 25 yıl üzerinden emekli olmak demek.

30 Nisan 2006 13:24

giray alp

MSB VE TSK'DA ÇALIŞAN DEĞERLİ SİVİL MEMUR ARKADAŞLAR,

BÜTÜN FORUM KONULARANA BAKARSANIZ ÜÇ AŞAĞI BEŞ YUKARI HEP AYNI KONULAR ÜZERİNE YORUMLAR YAZILMAKTADIR. BATAKLIKTAKİ SİNEKLE MÜCADELE HER YIL YAPILIR AMA SONRAKİ YIL YİNE SİNEK OLUR. BİRLİK OLALIM. HEP BİRLİKTE HAREKET EDERSEK BATAKLIĞI KURUTMAYI BAŞARABİLİRİZ. BAŞARMAK İÇİNDE ÖRGÜTLENMEK ŞARTTIR. ŞAHSİ FİKRİM EN İYİ ÖRGÜTLENME YOLUDA DERNEKLEŞMEDEN GEÇTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. ÖZELLİKLE ANKARA'DA ÇALIŞAN SİVİL MEMUR ARKADAŞLARA ÇOK GÖREV DÜŞÜYOR. MSB, GENKUR, KKK, HVKK, DZKK VE JGNK ÇALIŞAN ARKADAŞLAR ASKER YADA SİVİL TANIDIKLARINIZ VARDIR. ÖRGÜTLENME AÇISINDAN BİZE YARDIMCI OLABİLECEK KİŞİLERLE İRTİBATA GEÇERSENİZ HAK ARAMA MÜCADELESİ FARKLI BİR BOYUT KAZANMIŞ OLUR. ÖZELLİKLE ASKER EŞİ VE ASKER ÇOCUĞU OLAN SİVİL MEMURLARIN KATKISINI BEKLİYORUM. YOK BİZİM TUZUMUZ KURU DİYORLARSA CANLARI SAĞ OLSUN. "KESER DÖNER SAP DÖNER YANLIŞ HESAP BAĞDATTAN DÖNER".

SAYGILAR.

05 Mayıs 2006 20:30

giray alp

ÇAĞDAŞ İNSAN ÖRGÜTLÜ İNSANDIR.

SAYGILAR.

22 Haziran 2006 23:26

illuminatili

Leyleğin ömrü laklakla geçermiş. Aynı bizlerin gibi. Bizler burada laklak ederken, diğerleri (infaz koruma memurları) malı götürdü ve fiili hizmet zammını kaptılar. Tabi oldukları statü ve riskler bizler kadar olmamasına rağmen hak aramanın nasıl olduğunu umarım bizlere göstermişlerdir. Bir olalım. Diri olalım. Artık planlı bir yol çizmemizin zamanı gelmedi mi?

04 Temmuz 2006 21:04

cerit71

Evet maalesef gardiyanlara kıyak yapılarak fiili hizmet zamları veriliyor. Bizimle ilgili girişimde bulunacak kimseler merkezde yani Gnkur.Per.Bşk.lığında çalışan arkadaşlar tarafından gündeme getirilecek. Bizlerin böyle bir şansı yok. Yani yüzyüze görüşerek sorunlarımızı aktarmamız söz konusu değil. Ben durumu defalarca mail yolu ile ilgili birimlere aktardım ama maalesef. Tekrarlamak istiyorum; Gnkur.Per.Bşk.lığında görevli arkadaşlar lütfen konuyu ilgili birimlere aktarırsanız en azından sıkıntılarımız birileri tarafından bilinir.

14 Temmuz 2006 18:44

sayyad

topluca intihar edelim ne dersiniz<<<

17 Temmuz 2006 16:01

bb

Bu konu çok önemli. Biz eziyetin ve hakksızlığın enbüyügüne uğrar ezilirken ve kimse sahip çıkmazken birde bu konuda haksızlık yapılması. Bu hususta Sayın MSB Bakanı'nın çalışanlarına sahip çıkmasını ve bir sivil olarak sivillerin dertlerini dinlemesini ve çare olmasını bekliyoruz. Umarım bakanlık yetkisini kullanmak ister...

26 Ağustos 2006 15:34

cerit71

Bakanlık yetkisini kullanır, yeterki makul bir şekilde ona anlatılsın. Sayın bakana bu konu anlatılırsa (bunu anlatacak merci Gnkur.Per.Bşk.lığı) mutlaka ilgilenecektir. Bunun için her zaman dediğim gibi değirmenin başında olanlar (Gnkur.Per.Bşk.lığında çalışan sivil memur arkadaşlar) girişimde bulunurlarsa birşeyler yapılabilir.

18 Aralık 2006 18:56

cerit71

Arkadaşlar şu fiili hizmet zammını bir türlü gündeme taşıyamadık. Karargahta görev yapan arkadaşlara konunun üst makamlara iletilmesi konusunda yardım talebinde bulunduk ama maalesef kimse konuyu algılayamadı galiba. Bakın bu konu verilecek zamlardan bile daha önemli. Lütfen Gnkur., MSB karargahında görev yapan arkadaşlar bu konuya ciddi şekilde eğilin.

22 Aralık 2006 18:04

olay1980

cerit71 den alıntıdır.Konunun önemine binaaneyn

Bizim için en önemli konu, fiili hizmet zammı. Bana göre buna odaklanmalıyız. Dün Meclis Tv.de Adalet Bakanı gardiyanlar için 20 yıllık hizmete karşılık 25 yıl üzerinden emeklilik ile ilgili girişimlerin başlatıldığını ve en kısa sürede çıkacağını belirtti. Gardiyanlar bile yıpranma alırken, bana göre kamu kurumları içinde en fazla yıpranan biz sefil memurlara yıpranma verilmemesi birazda bizden kaynaklanıyor. Adalet Bakanı gardiyanların konuyu bir ziyaret sırasında dile getirdiklerini söyledi. Yani ağlamayana mama yok misali. Demekki biz ya hakkımızı aramasını bilmiyoruz, yada tam ağlayamıyoruz. Maalesef MSB'nın bizleri hiç gördüğü yok, bunun yanı sıra orada çalışan yönetici kademesindeki Sivil Memurlarda alacaklarını aldıkları için alt kademedeki sefilleri arayıp sordukları yok.

22 Aralık 2006 21:16

ykaya_35

Arkadaşlar örgünlenelim diyorsunuz ama bizler memuruz hangi çatı altında ve nasıl örgütleneceğiz söylermisiniz. Bizler örgütlendik subaylar bunu istermi. 657 ye tabiyiz işlerine gelince 926 ya tabisiniz diyorlar. Asker kişi sayılıyoruz nasıl örgütleneceğiz.TSK da çalışan sivil işçiler bile HAK-İŞ e bağlı ama sesleri solukları bile çıkmıyor daha doğrusu çıkartmıyorlar. Ama zaten onlarda hallerinden memnunlardır o kadar maaşı ben alsam. Zaten TSK artık işçi yerine aynı kadrolara sivil personel alıyor. Örgütlenmeye karşı değilim ama nasıl olacağını biri bana anlatsın arkadaşlar.Bide fiili hizmet zammına bizimde hakkımız var belki biz tayin olmuyoruz ama en azından yıpranma payı vermeleri gerekiyor. Hem sefil memur ol hem yıpranma verme. Bence biraz ağlayalım arkadaşlar sesimizi duyan olurda meme verirler ağzımıza ne dersiniz. Herkesi MSB ye mail atmaya davet ediyorum belkide onlar düşünemedi bunları bir uyaralım.

23 Aralık 2006 11:37

ilkeli

Fiili Hizmet Zammı konusunda yasa değişikliği gerekmektedir. MSB.ye mail atmakla bile bu iş olmaz. Bu iş ancak dilekçe yazıp kurum amirine vermekle ve buradan da yukarılara intikal ettirilmekle olur. Yani kısacası baskı unsuru oluşturmakla olur.

28 Aralık 2006 17:59

kubilay32

guncel

28 Ekim 2007 11:14

fakir memur

bu konuda zannederim yeni yasa değişikliğine gidiliyor.herhalde başbakanlık sayfasında okudum araştırıp ne olduğunu bulabilirim.ama bizlerinde biraz dilekçe verme alışkanlığımızı geliştirmemiz gerekiyor.

28 Ekim 2007 12:30

fakir memur

evet ablası buydu ama silme kalsın.bazı arkadaşlar bunu okusunlar. teşekkür ederim.

Toplam 28 mesaj