Editörler : crops35
«3456789101112131415
29 Nisan 2011 16:52

arkadaşlar herkesin kendi bölümünde 4 yıllığı tamamlaması olursa zaten çok mezun olan öğrenci sayısını dahada artırır.bildiğiniz gibi zaten DGS var.bende dgs ile mühendisliğe geçtim ve bu yıl nasipse bitiyor.

dgs sınavında kaldırılması ve direk geçişi olmuş olsa bile bir kritere göre bunu yapmaları gerekir.

hümefermaz
Aday Memur
29 Nisan 2011 22:21

www.facebook.com/home.php?sk=group_205844362769879&ap=1 bekliyoruz arkadaşlar aöfliler burdayız

okaaan
Kapalı
01 Mayıs 2011 05:14

elk_mühendisi öncelikle seni yürekten tebrik ederim...meslek liselerinin mezunlarının bilinçli olarak 2 yıllık kalmalarını ve arada dgs olarak çok küçük bir kontenjanla şans vermelerini eleştiriyoruz, kısacası sizin çoğunluğunuz 2 yıl kalmalı ki ara eleman oluşsun denilmekte bu da ne hak ne de adalete sığan bir durum değildir, örnek veriyorum benim zamanımda össde herhangi bir düz liseli veya açık öğretim liseli hatta her lise muhasebe 4 yıllığı ticaret lisesinde muhasebe görmüş birisinden çooook daha kolay kazanmaktaydı, bu kesinlikle trajikomiktir dgs mgs hikayedir çünkü zaten 3-4 yıl lisede muhasebe eğitimi almış bir kişi haliyle istisnalar hariç düz liselilerden çok daha başarılı olacaktır,..demek istediğimiz arada bazı bölümleri seçmece yaparak lisans verdirmeleri ilahiyat vb gibi adletsizliktir, ptt çalışanları örneğini okumuşsundur..kısacsı dgs kalksa bile eski mezunlara haksızlık olacaktır bize hakkımızı verin bşaramayan zaten başaramayacaktır..

3249_durmak_yok
Müsteşar Yardımcısı
01 Mayıs 2011 13:14

bu olay önümüzdeki 5 yıl içinde çıkar yeter ki tekniker olarak atanalım gerisi önemli değil.

yusam53
Aday Memur
04 Mayıs 2011 15:00

İnceleyelim arkadaşlar.

Link.....

http://www.tekniker.org.tr/?Syf=26&Syz=30080

okaaan
Kapalı
04 Mayıs 2011 22:56

Gecen gün bir profesör diyor ki; bunlara lisans tamamlama hakkı verirsek ortalık lisans mezunundan geçilmez,farkında olmadan kendi öğrencilerine de beyinsiz diyor yani üniversiteyi basit bitirilen bir yer olarak belirtiyor, kısaca üniversiteye giren hemen herkes öyle yada böyle zaten mezun oluyor, önemli olan girmek diyor, bizlerin girmek gibi bir şansı bile yoktu yani giren herkes gibi bizde bitirecektik o zaman bırakın hakeden bitirsin ortada bir sürü lisans mezunu olması sorunmuş, madem o adamında kapasitesi seninle eşit bitirecek durumdayken lise mezunu olarak kalmasını taleb etmek kul hakkıdır..şu anda türkiye ygs birincisi meslek lisesi mezunu olsa idi şu anda gireceği bölümleri rüyasında görecekti...bir meslek liselinin tarihe merakı olamaz mı, tıp okuyamaz mı, avukat olamaz mı? parasıda yoksa özelde okuyamaz...yani adamların korkusuna bak herkes lisans mezunu olmasın yaw kardeşim, o zaman bu lafı diyen her kimse havadan bitirmiş demektir korkusuda en az onun kadar zeki bir kişininde aynı okulu kolayca bitirmesini engellemektir, ben şahsen myo+aöf lisans mezunuyum ve çok fazla kişinin mezun olmasının benim için hiçbir önemi yok o adamda o kapasite varken yaw kardeşim sende 2 yıllık kal ekmeğime engel olacaksın demek zaten şerefsizliktir çünkü bu durumda o kişinini ekmeğine zaten kendisinin engel olduğundan haberi bile yoktur seninle aynı kapasiye sahip adam lise mezunu kalınca senin ekmeğin garanti olacak ya öbür arkadaş ne olacak düşündünmü?...yukarıdaki yazım tabikide herkesi kapsamıyor engelci tipleri sadece....

Barak1
Şef
11 Mayıs 2011 10:57

Tapu personeli lisans tamamlayacak

11-05-2011 00:56:44

İki yıllık ön lisans mezunu personelin Lisans Tamamlama Programı düzenlenmesine ait Protokolün imzalanması konusunda mutabakat sağlandı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personelinden iki yıllık ön lisans mezunu olanlara yönelik 2+2 Lisans Tamamlama Programı düzenlenmesine ait Protokolün imzalanması konusunda mutabakat sağlandı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile Gazi Üniversitesi Rektörlüğü arasında yapılacak İşbirliği Protokolü ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün ihtiyaç duyduğu nitelikli personel açığı giderilmesi amaçlanıyor.

Lisans tamamlama programı uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleştirilecek.

İmza töreni Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı ve Gazi Üniversitesi Rektörü

12 Mayıs 2011 tarih, Saat:14:00'de Gazi Üniversitesi Senato Salonunda yapılacak.

okaaan
Kapalı
13 Mayıs 2011 04:45

Hocam bunlar olumlu gelişmeler ancak genede aynı bölüm bitiren ama başka bir işte çalışan kişilere yapılan bir haksızlıktır aynı zamanda...bakalım hayırlısı...

Barak1
Şef
23 Mayıs 2011 10:11

Öğretmenlere 'lisans tamamlama' fırsatı

- Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul öncesi eğitim kurumlarında kadrolu olarak görev yapan ön lisans mezunu öğretmenlerin 2011-2012 eğitim-öğretim yılında tekrar lisans tamamlama programına son kez alınması için ek protokol imzaladı.

MEB'e bağlı resmi ve özel okul öncesi eğitim kurumlarında kadrolu olarak görev yapan ön lisans mezunu öğretmenlerin lisans tamamlamalarına yönelik MEB ile Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü arasında ''Okul Öncesi Öğretmenlerinin Lisans Tamamlama Programı Protokolü'' imzalanmıştı.

Daha sonra ise bu konuyla ilgili ek protokol imzalanarak, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında uygulaması başlatılan lisans tamamlama programına çeşitli nedenlerle başvuru yapamayan anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında kadrolu olarak görev yapan Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi Eğitimi ön lisans mezunu öğretmenlerin 2011-2012 eğitim-öğretim yılında tekrar lisans tamamlama programına son kez alınması kararlaştırıldı.

Ek protokole göre, bu programa katılmak isteyen kadrolu ön lisans mezunu okul öncesi öğretmenlerin bulundukların İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile irtibata geçerek, bilgilerin İl Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığı ile en geç 24 Haziran 2011 tarihine kadar MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü'ne bildirilmesi gerekiyor.

Konuya ilişkin şahsi başvurular kabul edilmeyecek.

Barak1
Şef
23 Mayıs 2011 14:49

T.C BAYINDIRLIK VE İSKÂN BAKANLIĞI TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İLE

GAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ARASINDA DÜZENLENEN TAPU KADASTRO LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMI PROTOKOLÜ

Taraflar

MADDE 1- (1) Tapu kadastro lisans tamamlama programına ait bu Protokol Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile Gazi Üniversitesi Rektörlüğü arasında düzenlenmiştir.

Amaç ve kapsam

MADDE 2- (1) Tapu ve kadastro ön lisans programı mezunu olan ve tapu kadastro lisans tamamlama programına başvuru tarihi itibari ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde görev yapan personelin (Devlet memuru, sözleşmeli personel veya işçi) mesleki alandaki eğitim düzeyini sağlamak amacıyla lisans tamamlamasını sağlamaktır.

Dayanak

MADDE 3- (1) Bu protokol, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu, Eğitim Lisans Programları, ilgili Yükseköğretim Kurulu kararları ile 25/11/2010 tarihli ve 6083 sayılı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır.

Tanımlar

MADDE 4- (1) Bu Protokolde geçen:

a) Bakan: Bayındırlık ve İskân Bakanı?nı

b) Genel Müdür: Tapu ve Kadastro Genel Müdürü?nü

c) Genel Müdürlük: Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü?nü

ç) Görev Belgesi: Tapu kadastro lisans tamamlama programına kayıt yaptıracakların halen Genel Müdürlükte görev yaptıklarını gösteren belgeyi,

d) Komisyon: Tapu kadastro lisans tamamlama programının yürütülmesine ilişkin Genel Müdürlükçe oluşturulan Komisyonu,

e) Program: Tapu ve kadastro lisans tamamlama programını,

f) Öğrenci: İki yıllık ön lisans mezunu olup, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde Devlet memuru, sözleşmeli personel veya işçi statüsünde çalışan ve Tapu kadastro lisans tamamlama programına kayıt yaptıranları,

g) Üniversite: Gazi Üniversitesi?ni

ğ) Yüksekokul: Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Tapu Kadastro Yüksekokulu?nu

h) Uzaktan eğitim: Farklı mekanlardaki öğrenci, öğretmen ve eğitim materyallerinin iletişim teknolojileri aracılığıyla bir araya getirildiği resmi veya kurumsal bir eğitim faaliyetidir.

İfade eder.

Taraflara ilişkin bilgiler

MADDE 5- (1) Tarafların kanunî yerleşim yerleri aşağıda olup, taraflar bu adrese yapılacak her türlü tebligatın ve yazışmanın kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

a) İDARE:

T.C Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü

Dikmen Cad. No:14 06100 Bakanlıklar-ANKARA

Tel:0312 413 60 00 Web:http://www.tkgm.gov.tr

b) ÜNİVERSİTE:

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü 06500 Teknikokullar- ANKARA

Tel:0312 21268 40 Web:http://www.gazi.edu.tr

Yükümlülükler

MADDE 6- (1) Genel Müdürlüğün yükümlülükleri şunlardır:

a) Programa katılmak için gerekli şartları taşıyan personelin listesini her yıl kayıt öncesi Üniversite göndermek,

b) Bu Protokolün 7 nci maddesindeki kayıt süreci ve 8 inci maddesindeki uygulama derslerinin planlanması ve gerçekleştirilmesine ilişkin sorumlulukları yerine getirmek,

c) İnternet üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerin, görev belgesini üniversiteye teslim etmek,

d) Programı tamamlayanların özlük işlemlerini mevzuat hükümlerine göre yürütmek,

(2) Üniversitenin yükümlülükleri şunlardır:

a) Program şartlarını taşıyan Genel Müdürlük personelinin tapu kadastro lisans tamamlama programına kayıtlarını gerçekleştirmek,

b) Programa kayıt olan öğrenciler için ders başvuru ve ders kayıt işlemleri, akademik takvimin tespiti ve ilanı, öğrenci kimlik kartlarının hazırlanması, programın yapılması, uygulanması, eğitim öğretim materyallerinin hazırlanması, basılması ve dağıtılması, sınavların yapılması, diplomaların düzenlenmesi ve benzeri hususlara ait iş ve işlemlerin mevzuata uygun yürütülmesi,

Programa katılanların tespiti, başvuru ve kayıt işlemleri

MADDE 7- (1) Bu Protokol hükümleri çerçevesinde, başvuru tarihi itibariyle tapu ve kadastro ön lisans programı mezunu olan ve Genel Müdürlükte çalışanlar Programa kayıt yaptırabilirler.

(2).Yukarıda belirtilen şartları taşıyanlardan söz konusu programa katılmak isteyenler için başvuru ve kayıt işlemleri süreci aşağıdaki şekilde işleyecektir.

a) Genel Müdürlük, programa yapılan başvurulardan protokole uygun olanları tespit edip listeleyerek yazılı ve elektronik ortamda Üniversiteye bildirecektir.

b) Genel Müdürlük tarafından tespit edilen adayların programa kayıt için yerine getirmeleri gereken işlemler, istenen belgeler ve kayıt tarihleri Üniversite tarafından belirlenerek duyurulur.

c) Kayıt hakkı tanınan adaylar, kayıt için öncelikle Üniversitenin belirlediği tarihlerde programa internetten başvuru yapmaları gerekir.

ç) İnternetten başvuru yapan adaylar, mezun oldukları ön lisans diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti ile görev belgesinin aslını ve kendilerinden istenen diğer kayıt belgelerini hazırlayarak, kayıt tarihleri içerisinde Üniversiteye teslim edilmesi gerekir.

d) Kayıt tarihleri içerisinde internetten başvurusunu yapmayanlar ve istenen belgeleri veya açılan bürolarda kayıt işlemini tamamlayamayan adayların mazeretleri kabul edilmez ve kayıtları yapılmaz. Ancak belgeye dayalı kabul edilebilecek mazeretini ispat edenlere kayıt süresinin bitiminden itibaren kayıt için 3 iş günü ek süre verilir.

e) Adayların kesin kayıt için kayıt bürosuna verdikleri belgeler Üniversite tarafından incelenir. Belgeleri tam ve uygun olanların kaydı kesinleştirilir. Görev belgesinde ve diğer kayıt belgelerinde tereddüt yaşanması halinde Genel Müdürlüğün teyidi ile adayın kaydı kesinleştirilir veya iptal edilir.

Eğitim öğretim şekli ve süresi

MADDE 8- (1) Programlar Üniversite tarafından ??Uzaktan Öğretim?? yöntemi ile uygulanır. (UZAKTAN ÖĞRETİMİN TANIMLANMASI VE İÇERİĞİ VE UZAKTAN ÖĞRETİMİN HANGİ YÖNTEMLE YAPILACAĞININ AÇIKÇA YAZILMASI)

(2) Program, 2011-2012 öğretim yılında başlar ve başladığı yıldan itibaren bu programa dört yıl süre ile öğrenci kabul edilir. Öğrencilerin programa kayıt olduğu tarihten itibaren dört yıl içinde programı tamamlamaları zorunludur. Bu süre sonunda programı tamamlayamayan öğrencilerin programdan kaydı silinerek, Üniversite ile ilişiği kesilir. Öğrencilerin kayıt yeniletmedikleri öğretim yılları da bu süre hesabına katılır.

Ders programları

MADDE 9- (1) Programın, ders programları bu Protokolün eki olan EK-1?de gösterilmiştir.

Güz 5. Dönem T U K AKTS Öğretim Elemanı

TKY 301 Kamu Yönetimi I 3 0 3 4

TKY 303 Eşya Hukuku III 3 0 3 5

TKY 305 İcra ve İflas Hukuk I 3 0 3 5

TKY 307 İdare Hukuku I 3 0 3 4

TKY 309 İmar Uygulamaları I 3 0 3 4

TKY 311 Genel Ekonomi 3 0 3 4

TKY 313 Halkla İlişkiler 3 0 3 4

Toplam 21 30

Bahar 6. Dönem T U K AKTS Öğretim Elemanı

TKY 302 Kamu Yönetimi II 3 0 3 4

TKY 304 Kıymetli Evrak Hukuku 3 0 3 5

TKY 306 İcra İflas Hukuku II 3 0 3 5

TKY 308 İdare Hukuku II 3 0 3 4

TKY 310 İmar Uygulamaları II 3 0 3 4

TKY 312 Kartoğrafya 3 0 3 4

TKY 314 İnsan Kaynakları Yönetimi 3 0 3 4

Toplam 21 30

Güz 7. Dönem T U K AKTS Öğretim Elemanı

TKY 401 Kamu Maliyesi I 3 0 3 5

TKY 403 Sermaye Piyasası Hukuku 3 0 3 4

TKY 405 Toprak ve Taşınmaz Hukuku 3 0 3 5

TKY 407 Coğrafi Bilgi Sistemleri I 3 0 3 4

TKY 409 Osmanlı Peleografyası I 3 0 3 4

TKY 411 Mesleki Yabancı Dil I 3 0 3 4

TKY 413 Staj I 3 0 3 4

21 30

Bahar 8. Dönem T U K AKTS Öğretim Elemanı

TKY 402 Kamu Maliyesi II 3 0 3 5

TKY 404 Kentsel Hizmetler-Konut Politikası 3 0 3 4

TKY 406 Taşınmazların Değerlendirilmesi 3 0 3 5

TKY 408 Coğrafi Bilgi Sistemleri II 3 0 3 4

TKY 410 Osmanlı Peleografyası II 3 0 3 4

TKY 412 Mesleki Yabancı Dil II 3 0 3 4

TKY 414 Staj II 3 0 3 4

21 30

* Kurumlar karşılıklı anlaşma yaparak ders dönemlerini yeniden yapılandırabilecektir.

Uygulama derslerinin yürütülmesi

MADDE 10- (1) Uygulama dersinin yürütülmesinden sorumlu koordinatör kuruluş Genel Müdürlüktür. Öğrencilerin uygulama yapacakları tapu veya kadastro müdürlüklerinde uygulama sürecinin denetlenmesi ve uygulama değerlendirme dosyasının onaylanarak uygulamasını tamamlamış öğrencilerin listesi ile birlikte Üniversiteye gönderilmesinden Genel Müdürlük sorumludur.

Genel Müdürlük uygulama dersinin gerçekleştirilmesine yönelik süreci ilan eder ve uygulama derslerini koordine eder.

(2) Uygulama çalışması ile ilgili olarak ?Kurum Uygulama Koordinatörü?? ??Bölge Uygulama Sorumlusu?? ve ??Birim Uygulama Sorumlusu ve Eğiticisi?? tamamıyla Genel Müdürlüğe karşı sorumlu olup; bu görevliler komisyon tarafından belirlenir.

a) Kurum Uygulama Koordinatörü: Bu protokol kapsamında Genel Müdürlük ile Üniversite arasındaki işleyiş, koordinasyon ve uygulamalı eğitimin yürütülmesini sağlar

b). Bölge Uygulama Sorumlusu: Protokol kapsamında yapılacak uygulamalı eğitimlerin kendi Bölge müdürlüğü yetki alanında yürütülmesi sağlar.

c) Birim Uygulama Sorumlusu ve Eğiticisi: Öğrencilerin uygulama eğitimlerinin verilmesinden sorumlu görevlidir.

(3) Genel Müdürlükçe belirlenen yer ve zamanda uygulama eğitimcilerine uygulama ile ilgili eğitim verilecektir.

(4) Programın dördüncü sınıfa geçen ve ilgili öğretim yılında kayıt yenileyen öğrenciler uygulamalarını yapmaya hak kazanırlar. Üniversite, bu öğrencilerin listesini Genel Müdürlüğe verir. Genel Müdürlük, protokol hükümleri doğrultusunda ve uygulama eğitimi kapsamında uygulamanın gerçekleşmesini koordine eder. Uygulama eğitimini tamamlayamayan öğrenciler mezun olamaz. Öğrenciler uygulama eğitimini 20 iş günü (40 saat/hafta) olarak yapmaları gerekir.

(5) Uygulama yapılacak birimler ve uygulama esaslar kapsamında;

a) Uygulama eğitimi Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde yapılır.

b) Uygulama eğitimine katılmak zorunludur.

c) 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu ön lisans ve lisans eğitim programları için düzenlenen uygulamalı eğitim genel esasları geçerlidir.

Ortak yükümlülükler

MADDE 11- (1) 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu ile Üniversitenin tabi olduğu diğer mevzuat hükümleri kapsamında kalan hususlar Üniversite tarafından, kamu personeline ilişkin hususlar ise ilgili personelin tabi oldukları mevzuat hükümleri gereğince Genel Müdürlük tarafından yürütülür.

Disiplin işlemleri

MADDE 12- (1) Öğrencilerin, eğitim ve öğretim, sınav, disiplin ve benzeri öğrencilik iş ve işlemleri 2547 sayılı Kanun ve ilgili düzenlemeler ile Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği ve Gazi Üniversitesi Öğretim ve Sınav Yönetmelik hükümlerine göre yapılır.

Koordinasyon

MADDE 13- (1) Programın yürütülmesi kapsamında;

a) Genel Müdürlükçe Kurum Uygulama Koordinatörü, Üniversite tarafından ise Program Koordinatörü atanır.

b) Genel Müdürün veya görevlendireceği bir genel müdür yardımcısının başkanlığında yeterli sayıda üyeden oluşan bir komisyon kurulur.

c) Komisyon, her öğretim döneminin başında ve taraflarca ihtiyaç duyulan zamanlarda toplanarak programın yürütülmesine ilişkin işlemleri değerlendirir.

Mali hükümler

MADDE 14- (1) Genel Müdürlük tarafından, bu Program için herhangi bir ödeme yapılmaz. Öğrenciler, öğretim yılı başında Üniversitenin belirleyeceği ?Öğretim gideri? ile Bakanlar Kurulu?nca belirlenen ?Cari hizmet maliyetine öğrenci katkı payı? Üniversitenin belirleyeceği koşullarda taksitler halinde öderler.

(2) Programa kayıt yaptıracakların ödemesi gereken tutarlar önceden ilan edilir. Programa kayıt yaptıranlar, eğitim ve öğretim bedelini ödemeyi taahhüt etmiş sayılırlar. Bununla ilgili iş ve işlemler Üniversite tarafından yürütülür.

Diğer hükümler

MADDE 15- (1) Taraflar, karşılıklı olarak anlaşmak kaydıyla bu Protokole yeni maddeler ekleyebilir veya mevcut ya da eklenmiş maddeleri kaldırabilir.

(2) Protokol konusu işlerin yapılması için ayrıca yeniden sözleşme düzenlenmesine ihtiyaç yoktur.

(3) İş bu Protokolün geçerlilik süresi 8 yıl olup aksi belirtilmediği takdirde sürenin dolmasına müteakip kendiliğinden sona erer. Ancak, Protokolün süresi tarafların karşılıklı anlaşması ile süre uzatımı yapılarak sürekli veya sınırlı süreli olarak yürürlükte tutulabilir. Şu kadar ki, bu Protokol belirtilen sürenin sonunda yürürlükten kalksa bile Genel Müdürlük tarafından daha önce bildirilip eğitime alınmış ve eğitim faaliyetlerini yürüten öğrencilerle ilgili Genel Müdürlüğün sorumluluğu söz konusu öğrencilerin kayıtlı oldukları programları tamamlamalarına kadar devam eder.

(4) Bu Protokol kapsamında Yüksek Okul bünyesinde açılacak olan Emlak ve Emlak Yönetimi ve Harita Kadastro bölümlerinin lisans tamamlama bölümleri müfredat doğrultusunda eklenecektir.

(5) Bu Protokolün uygulanmasından doğabilecek tüm anlaşmazlıkların çözümünde Ankara icra daireleri ve mahkemeleri yetkilidir.

Protokol süresi

MADDE 16 (1) Bu Protokol, programın bitimine kadar geçerlidir.

Protokolün yürürlüğe girmesi

MADDE 17 (1) Bu Protokol 17 madde ve 7 sayfadan ibaret olup, 3 nüsha olarak düzenlenmiş ve ?../?.2011 tarihinde taraflarca imzalanmıştır.

Barak1
Şef
23 Mayıs 2011 16:58

Merhaba Arkadaşlar.

Teknikerler Birliği ile Atılım Üniversitesi arasında, Lisans Tamamlama konusunda yakın bir zamanda Protokol imzalanacağını haberini daha önceden bu siteden duyurmuştum.

Bugün Atılım Üniversitesinin Uzaktan Eğitim sitesinde bu haberin doğruluğu yayınlanmıştır.

http://ue.atilim.edu.tr

TEKNİKERLERE LİSANS TAMAMLAMA

Atılım Üniversitesi ve Teknikerler Birliği 2011-2012 Akademik yılında, 5 yıl mesleki yeterliliğe sahip teknikerlere lisans tamamlayabilme yolunu açmayı hedeflemektedir. Henüz konu ile ilgili resmi Işlemler yürütüldüğünden, ayrıntılı bilgilere önümüzdeki günlerde web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

3249_durmak_yok
Müsteşar Yardımcısı
23 Mayıs 2011 17:02

barak1

kardeş ben bilgisayar mezunuyum tekniker olarak atanırsam bu sene hemde aöfü bitirdim 2.intibakta sorun olur mu yani 5 sene sonra mühendisliğe geçişte ya da bilgisayar lisans tamamlama olursa bilgin var mı bu konuda yani iki lisans bitirmiş olacam ilki bu sene bitecek.

Barak1
Şef
27 Mayıs 2011 17:09

Merhaba Arkadaşlar.

Ben bu Lisans Tamamlama işinin bu kadar zor olduğunu zannetmiyorum.Eger istenilirse 1 Ay içinde bunu halledebilirler.Yeterki ilgili kurumlar bunu gerçekten istesin.Ayrıca Bir çok Üniversiteninde bu konuda altyapı çalışmaları hazır.Fakat her ne hikmetse bu bir türlü gerçekleştirilemiyor.Çünkü istenilmiyor.Yök başkanı çıkıyor bu işi biz halledeceğiz diyor,Sendikalar öyle, Üniversiteler öyle, Tekniker dernekleri öyle...Fakat görüyoruzki bu kadar zaman geçmesine rağmen hiçbir gelişme yok.Hep yaptık,ettik,olacak,şimdi çıkıyor,yarın çıkacak diyerek malesef oyalama taktikleri uygulanıyor.

Fakat artık biz Teknikerler olarak bu durumdan çok bıktık.Hergün iyi bir haber çıkacak diye internetten ayrılmıyoruz.Fakat hep hüsran ve kandırmaca...

Tüm Meslektaşlarıma sesleniyorum,bizim kendi branşlarımızda Lisans Tamamlamadan başka hiç bir çaremiz yok.Çünkü Tekniker olarak bu Ülkede ve Toplumda hiçbir değerimiz yok.Malesef Davul Teknikerlerin omuzunda çomak mühendislerin elinde...

Arkadaşlar, Türkiyedeki Tüm Teknikerler olarak bu duruma artık dur dememiz gerekiyor.Yoksa hep böyle bekleyip duracağız.

''Göle Su gelene kadar kurbağanın gözü patlarmış''

SAYGILARIMLA...

3249_durmak_yok
Müsteşar Yardımcısı
27 Mayıs 2011 18:40

bu ekimdeki durum ne o zaman atılım üniversitesinin lisans tamamlama çalışması var

mardinli_tekniker
Aday Memur
28 Mayıs 2011 11:59

büyük bi adım atılmalı..atılım üniversitesi tek basına kaç teknikeri yetistirecek ki binlerce tekniker var hangi birine bakacak ki..

okaaan
Kapalı
30 Mayıs 2011 00:47

Hocam isteseler öyle bir yaparlar ki ama işlerine gelmiyor, ilahiyat lisans tamamlama, ebelik, hemşirelik, ptt, hatta üstü kapalı bazı belediyeler......bakın arkadaşlar buraya yazıyorum ileride böyle konular sorun olmaktan çıkacak ülkede bir kaçtane kaliteli üniversite hariç isteyen herkes liseye kayıt olur gibi gidip okuyacak, işte o zaman eski mezunlar mağdur geçen yıllarının hesabını soramayacak maalesef..hatta çok ilerde çağ hızına ayak uydurmak için artık uzaktan sistemi daha bile tercih edilir olacak..ekitap olayına da karşı çıkan var dijital fotoğrafada karşı çıktılar ama artık analogmu kaldı değil mi? farkettiyseniz saçmalamaya başladım sinirden :(......ulan bari hiçbir şey yapamıyorsunuz uzazktan eğitim veren okullar var dgs kontenjanı açın ne bileyim İlahiyatı nasıl yaptıysanız öyle yapın demekki imama daha çok ihiyaç var...

ne diyelim ileride sorunlar düzelecek ama bizim gibi eski mezunlar bundan yararlansa bile iş işten geçmiş olacak artık yaşlanacaz ama hakkımız haram olsun ki lisede eğitimini aldığımız fazlasıyla yeterli olduğumuz bir konuda bizi geri bıraktılar, ikinci üniversite şansımız bile olamazdı katsayı vardı vesaire keşke açıköğretim lisesi mezunu olsaydık..

seval35
Memur
30 Mayıs 2011 09:05

arkadaşlar ocak 2011 de çıkmış bir yazı mayıs 2011 deyiz yani bu açıklama yapılalı 1,5 yıl oldu ne yapılması gerekiyor acaba nereye başvurabiliriz artık dgs yok yeni bir sistem geldi dediler ama osym dgs sınavıyla ilgili duyuru açıkladı nasıl iş bu

Ben devlet memuruyum açıköğretimden tamamladım ama örgün bitirmek istiyorum bu saatten sonra sınava hazırlanmak zor yaş 26 oldu:(

yeni mezun arkadaşlar siz kesinlikle dgs ye çalışın. kendiniz için çünkü ne olacağı belli değil

yetkililere mail atsak işe yarar mı acaba

seval35
Memur
06 Haziran 2011 15:12

Seçim dönemindde bi gelişme olmadığına göre bu konu ayıdınlığa kavuşmaz hep böyle sürümcemede kalır. Uzun bir süre kimse bu konuyla ilgilenmez gibi gelyor

:((((((((((((((((((((

bir__can
Aday Memur
11 Haziran 2011 00:43

selam arkadaşlar ben seracılık mezunuyum bu uygulama ne zaman gerçekleşir bilgisi olan aydınlatır mı ? sanırım hala bekelemede..?

okaaan
Kapalı
20 Haziran 2011 01:04

Arkadaşlar bu uygulama patladı gitti. Lisans tamamlama muabbeti kademe kademe ilerliyor şöyle ki; ptt çalışanları, belediye ordu mensupları imam falan derken yavaş yavaş 2 yıllıklarda kalkacak, bu durumda olan bizim gibi eskilere olacak iş için faydasını da geçtim cahilin cühelanın maskarası olacaz:) kısacası hiç olmazsa şu anda uzaktan eğitim veren okullar var dgs ilede öğrenci alın, hatta bazılarında sadece dgs ile alın çalışalım girelim yani yanlışmıyım..herşey düzlecek olan bizim gibi eskilere olacak maalesef...neyse herkes için hayırlısı ne ise o olsun..

Toplam 299 mesaj
«3456789101112131415

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi