Editörler : crops35
«3456789101112131415
30 Eylül 2010 10:59

Merhaba Arkadaşlar ben 2 yıllık bilgisayar teknolojisi ve programlama bölümünden mezun oldum.aynı zamanda açıköğretim iktisat mezunuyum.dgs'ye sınavına girebilirmiyim.lütfen biri bana bu konuda bilgi versin.şimdiden teşekkürler..

Barak1
Şef
06 Ekim 2010 12:23

Arkadaşlar Merhaba.

2+2 Lisans tamamlama haberinin ortaya çıktığı Ocak 2010 tarihinden bu yana 9 ay geçmesine rağmen malesef bu konuyla ilğili Yök tarafından herhangi bir bilgilendirmeye başlanmamıştır.Zannedersem Malesef bu durum seçim yatırımı olarak düşünülmektedir.

Arkadaşlar bu konu ile ilğili bizler arasında da bir birliktelik yok.Bizleri temsil ettiğini belirten birçok dernek ve sivil toplum kuruluşu var fakat bu konuda ne yazık ki hiçbir adım atmıyorlar.Çünkü Lisans Tamamlama onlar için kayıtlı üyeler bakımından bir kazanç kaybı olacaktır.Bizleri savunur gibi gözüküyorlar fakat sonuçta herkes kendi cebini düşünüyor...

erdal01
Aday Memur
16 Ekim 2010 22:03

merhabalar

Değerli üyeler bir konu hakkında bilgiye ihtiyacım var. Ben açıköğretim önlisans ilahiyat programı mezunuyum. İşletme veya Kamu Yönetimi bölümlerinden birini okumak için ikinci üniversite kapsamında okuyabilme imkanım var mı? Ağıköğretim Fakültesinin ikinci üniversite kapsamında işletme 3 üncü sınıftan devam ederek işletme okuyabilir miyim? Bu konular hakkında bilgilendireceklere şimdiden teşekkür ederim.

CMLBZ
Memur
26 Ekim 2010 09:35

olacak olacak ta ne zaman bilmiyorum ben 40 yaşındaykenmi olur emekli olunca mı olur bilinmez ama olacak belki bana yetişir.bekliyoruz.

Barak1
Şef
30 Ekim 2010 10:04

Merhaba Arkadaşlar,

Ebelik, hemşirelik ve sağlık memurluğunun ardından Sağlık Teknikerlerine de Lisans Tamamlama hakkı verildi.

Sağlık?Sen: Sağlık Teknikerlerine Lisans Tamamlama Hakkı Tanındı

27.10.2010 14:53

Sağlık?Sen, sağlık teknikerliği mezunlarının da lisans tamamlama hakkından yararlanabileceğini açıkladı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, sağlık çalışanlarının eğitim düzeylerini yükseltmek amacıyla Zirve Üniversitesi ile işbirliği yaptıklarını söyledi.

Sağlık?Sen, sağlık teknikerliği mezunlarının da lisans tamamlama hakkından yararlanabileceğini açıkladı. Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, sağlık çalışanlarının eğitim düzeylerini yükseltmek amacıyla Zirve Üniversitesi ile işbirliği yaptıklarını söyledi.

Sağlık?Sen?den yapılan açıklamada, diplomasında ?sağlık teknikerliği? yazdığı için geçen yıl başlayan lisans tamamlama programına sağlık teknikerlerinin kabul edilmediği hatırlatılarak, YÖK ve Bakanlık nezdinde yapılan girişimlerin sonuç verdiği, sağlık teknikerlerinin başvurularının bu öğretim yılında alınmaya başlanacağı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı?nda çalışan ebelik, hemşirelik, sağlık memurluğu ve sağlık eğitimi enstitüsü mezunlarına geçen yıl tanınan lisans tamamlama hakkının sağlık teknikerlerine uygulanmasına yönelik Sağlık?Sen, ?YÖK, sağlık teknikerleri ile sağlık memurlarının eş değer eğitim aldığı kararını vererek, sağlık teknikerlerine de lisans tamamlamanın yolunu açtı? dedi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, sağlık çalışanlarının eğitim düzeylerini yükseltmek amacıyla çeşitli projeler geliştirdiklerini belirterek, ?Zirve Üniversitesi ile yapılan işbirliği çerçevesinde bu eğitim yılında uzaktan eğitim yöntemiyle yüksek lisans programı başlattık. Tüm meslek branşlarında lisans tamamlama hakkı getirmeye dönük bir proje de İstanbul Üniversitesi ile işbirliği içinde yürütüldü? dedi.

Kaynak:

http://www.kamudan.com/Haber/saglık?sen-saglık-teknikerlerine-lisans-tamamlama-hakkı-tanındı/166939/

zeki_inan
Aday Memur
03 Kasım 2010 11:37

Ben İnşaat Teknikeri Olarak bizede bu lisans tamamlama hakkını verseler diye bekliyorum.

polıseren
Kapalı
21 Kasım 2010 22:17

arkadaslar acıl cevap verirseniz sevinirim kız arkadasım onlisans muhasebe vergi uygulamaları mezunu aof kaydını yaptıracakda onlisans dıplomasını alıyorlarmı aof basladıgında bilgi verirseniz sevinirim

22 Kasım 2010 02:37

önlisansın aslının onaylı bir belgesini götürürsen yeterli olur diplomayı vermene gerek yok..kayıtlar başladı diye biliyorum 25 ekim ve 21 aralık arası..

polıseren
Kapalı
22 Kasım 2010 13:19

arkadaslar kararsız kaldım ıktısatamı ısletmeyemı kaydımı yaptırıyım dıye yarın son gun ve hala kararsızım ıktısatta zor dersler varmı ve sayısal yogunluktamı ıktısatta bıde ayrıca onlısans okumadan once aof ısletme kaydım var eer sımdı o ısletmeye gecıs yaparsam o kaydım sılınecek nasıl olacak bılmıyorum acıl yardım

sedat9494
Aday Memur
25 Kasım 2010 15:55

Arkadaşlar bende myo metal mezunuyum bu kanunne zaman çıkar çünkü işletme 4.sınıfa geçtim bu yıl bu kanunun için kaydımı yeniletmedim.yenilersem önlisans mezuniyetim bitiyor.bekliyorum bir gelişme olursa lütfen haberdar edin.

Barak1
Şef
03 Aralık 2010 10:05

Arkadaşlar bizler mezun sayıları 2.000.000'u aşan myo'lu kişileriz.Kendi branşlarımızda 2+2 lisans tamamlama eğitimi hakkımızı birlik olup almak varken sizler gidip Aöf ile uğraşıyorsunuz.Bu ülkede ne Aöf'yi nede myo'luları takan malesef kimse yok.Bu yüzden başka işler ile uğraşmayıp hep birlikte kendi branşlarımızda 2+2 lisans tamamlama hakkının şartsız ve sınavsız olarak tarafımıza verilmesi için çalışmamız gerekmektedir.Eger bu işin peşinden koşturursak ve güçlü bir kamuoyu oluşturursak diger myo mezunlarına verilen hakkı(okul öncesi öğretmenliği, sağlık teknikerleri,hemşireler vs.)teknikerler olarak bizlerde alırız.

Sui_06
Şef
03 Aralık 2010 12:40

bu haberin üstünden bi sene geççek nerdeyse..ama tekra dan hala bi haber yok..zaten önlisansları takanda yok :))bu arada aöf veya önlisans hiç fark yok arkadaşlar..bu ülkede önlisanslar belli bi r şekilde istenmiyor bari kendi alanlarımızda lisans tamamlama hakkı verilsinde onlarda kurtulsun bizde kurtulalım..şu önlisans saçmalığıda son bulsun..

askosum
Aday Memur
03 Aralık 2010 13:17

destek

alacaci62
Aday Memur
16 Aralık 2010 01:36

Yusuf Ziya Hoca'ya

2+2 konusunda....:))

Fakir bir köylü karı kocanın askerden gelen bir oğulları var ve epey zaman geçtiği halde oğullarının evliliği ile ilgili evde herhangibir konu açılmıyor oğulları merak içinde anne babasının bu konuda nezaman harkete geçeceğini merakla beklerken aylar geçiyor fakirlik diz boyu elde yok avuçta yok anne babadan tık yok.

Bir gece kadın kocasına konuyu açıyor imkansızlık dizboyu ama şu eşeği satsakta oğlanı eversek artık yaşı geçiyor bey diyor kadın kocasına..Ev küçük olduğu için konuşulanları duyuyor oğulları heyecanla beklemeye başlıyor nihayet eşeğin satılmasını...

Yine haftalar.. aylar geçiyor eşek satılmıyor. Oğlan utana sıkıla annesine soruyor ..

Anne şu Bizim Eşşek Davası ne oldu....

Barak1
Şef
16 Aralık 2010 10:06

Merhaba Arkadaşlar,bugün güzel bir haber gördüm sizlerle paylaşmak istedim.İnşallah bu haber bir an önce gerçeğe dönüşür.Arkadaşlar aslında Yök'de bu konuda bir kıpırdanma var,fakat bu kıpırdanmayı biz Tekniker arkadaşlar olarak birlik olup harekete geçirmeye çalışmalıyız.Lütfen bu konuda hep birlikte kamuoyu oluşturalım ve Yök'e e-mail ve faks'la baskı yapalım.

650 bin teknikere mühendislik yolu açılıyor

16 Aralık 2010 08:30

YÖK tarafından hazırlanan projeye göre 2 yıllık yüksekokul mezunu teknikerler eğitim programından geçirilerek 4 yıllık diploma alacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2 yıllık meslek yüksekokulu mezunu teknikerlere mühendislik yolu açacak bir proje başlattı. Hayat Boyu Öğrenme Projesi kapsamında 2 yıllık yüksekokuldan mezun olan 650 bin kişi, işlerinin başında hazırlayacakları projelerle lisans diploması alabilecek. Projeden, özellikle meslek teknik yüksekokulu mezunları ile sağlık meslek yüksekokulu mezunları yararlanacak. YÖK, 2 yıllık meslek yüksekokullarından mezun olan 650 bin kişinin, herhangi bir üniversiteye devam etmeden, 4 yıllık fakülte mezunu olmalarını sağlayacak.

Hayat Boyu Öğrenme Projesi adı verilen uygulama kapsamında, ön lisans diploması olan mezunlar, eğitim programından geçirilerek lisans diploması elde edecek. Projeyle, kamu ve özel sektörde çalışan ön lisans mezunlarının eğitim kalitelerinin artırılması ve nitelikli iş gücünün sağlanması hedeflenecek.

Yurtdışı eğitimi

YÖK, hayat boyu eğitim konusunda çalışmalarına hız verdi. Proje kapsamında 2 yıllık yüksekokul ve teknik okul mezunu olanlara yurtdışında ve yurtiçinde eğitim verilmesi öngörülüyor.

Projeye göre; bu kişilere öncelimle eğitim yoluyla okumaları gereken dersler bildirilecek ve bu derslerde belirli bir miktar kredi kazanmaları istenecek. YÖK tarafından saptanacak kredi miktarına ulaşan 2 yıllık okul mezunlarına, 4 yıllık fakülte diploması verilecek. Böylece, meslek ve teknik okul mezunlarının iş gücü nitelikleri yükseltilecek. Kendi alanlarında son teknolojik gelişmeleri, yeni bilgileri öğrenecek. Bu sistem, İngiltere ve ABD?de uygulanıyor. Bu eğitimlerden geçenler, 4 yıllık lisans mezunu sayılıyor.

gnc07
Kapalı
16 Aralık 2010 11:17

sadece konuşulur icraata geldimi 0 ...

kesınlıkle gene havada kalacak ertelencek ertelencek.......

elvs_26
Aday Memur
04 Ocak 2011 16:14

arkadaşlar bu konu hakkında hala bi haber yokmu. memur sendikaları temsilcileri bu işlerle ilgileniyomusunuz. süreç ne alemde lütfen bilgisi olan paylaşsın.. tüm tekniker arkadaşlara hayırlı olur inşallah ve biran önce olur artık!

cem_crkll
Aday Memur
04 Ocak 2011 17:29

Böyle saçma bir düşünce olabilirmi arkadaşlar. Zaten aöf var. Ordan sınavsız geçiş hakkı var. Ama arkadaşlar bakın ben DGS sınavı ile muhasebe bölümünden 4 yıllık Ege İşletmeye geçiş yaptım. Ben bu sınava hazırlanırken çok fazla emek harcadım. Şimdi bir yasa çıkacak önlisans muhasebe mezunu birisi sadce bir başvuruyla ve açıktan öğretimle benle aynı diplomayı alacak. Adaletmi bu allah aşkına arkadaşlar? Üniversitenin hiç bir değeri kalmadı bu ülkede. Başka ülkelerde 2 yıllık üniversiteye girmek bile çok fazla emek isterken, bizim ülkemizde fakülte okumayı ortaöğretim seviyesine kadar indirmeye çalışıyorlar. Yazıkkkkkkkk.................... :(((((((

DIESEL
Kapalı
06 Ocak 2011 17:38

ben bu işin gerçekleşeceğini hiç sanmıyorum olsa bile bi kısıtlama sınırlama getirirler. yoksa ortalık mühendis avukattan geçilmez

M10ot10
Aday Memur
26 Ocak 2011 13:23

Arkadaslar su bahsedilen tasarı daha YÖK`ün sayfasında bile yok. Daha net bişey yok ortada. 1 seneye kadar muhakkak bişeyler açıklanacaktır. (Umarım)

Toplam 299 mesaj
«3456789101112131415

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi