Editörler : E.Kayı Han

minarebiliş
Müsteşar
12 Ocak 2010 14:53

asi kardeş burda şaka da var ciddiyetlikte.yeri geldimi tartışılır yeri geldi mi övülür yeri geldimi pc yi yere vurmak ta var.

eee siz tanıtmadınız kendinizi ? yeni geldiniz ya (geç te olsa .:))

asi_nesil
Genel Müdür
12 Ocak 2010 15:00

nasıl tanıtabilirim ki, nickim belli

acemiyim, zaman zaman asabi olurum

ama bugün gerçekten iyi gidiyorum sakinim yani

bana bulaşılmadığı sürece iyiyimdir

başka ne diyeyim siz sorun ben söyliyeyim

ilim
Şef
12 Ocak 2010 15:18

cemevleri kültür etkinliklerinin yapıldığı evleridir.camiler ise ibadet yeridir.

asi_nesil
Genel Müdür
12 Ocak 2010 15:28

teşekkürler ilim kardeş

asi_nesil
Genel Müdür
12 Ocak 2010 15:33

en iyi ben kendimi kısaca anlatacak bir başlık açayım ona göre birbirimizi tanımış oluruz, olurmu nesil hanım izin varmıdır

minarebiliş
Müsteşar
12 Ocak 2010 15:34

nesil piyasada şu an yok.vekaletini bana bıraktı. açabilirsiniz tabi .:))

asi_nesil
Genel Müdür
12 Ocak 2010 15:40

teşekkürler:)))

İLTİCA
Kapalı
03 Şubat 2010 08:44

Esselamu Aleykum,

Ehli sunnet inancında olanlar gerçekten var...ama Yaşadığım bölgedekiler, gerçekten GEREK itikad anlamında gerek iman noktasında, istikametten ayrılmış durumdalar...

Mekzun85
Genel Müdür
18 Temmuz 2010 17:25

Biz Arap Alevilerinin (Nusayriler), Hz. Resulullah (s.a.a.v) efendimizden bu yana mescitlerimiz vardı, ancak emevi ve abbasi iktidarları zamanında Ehl-i beyt (a.s)'e ve onun yolundan gidenlere seb edilmiş ve arkasından sünni cemaatin amin demiş olması bizim mescide gitmememizde etkisi vardır. Bir Alevi mescide (kendi mescidine) gittiğinde namaz kılarken Ehl-i beyt düşmanları tarafından şehit ediliyordu. Bu durum ta yavuz sultan selim dönemine kadar geldi. Yavuz selim'de Alevileri katledince artık Aleviler can güvenlikleri için mescide gidememiş, baskı ve zulümlere uğramıştır. Bu zulümler bu zamana kadarda devam etmiştir.

Mekzun85
Genel Müdür
18 Temmuz 2010 17:29

Biz, yeni yeni mescitlerimizi tekrar inşaa etmeye başladık, ama yine de bazı sorunlar yaşıyoruz.

Mekzun85
Genel Müdür
18 Temmuz 2010 17:41

"Aleviler benim gözümde dinsiz imansız kitapsız yaratıklardır.

nüfus cüzdanlarındaki islam kelimesinden bile rahatsız oluyorlar."

Değerli Türk melikesi,

Lütfen genelleme yapma, Sünniler içinde de dinsiz, imansız, kitapsız kişiler var, bunlara bakarak "Sünniler dinsiz ve imamsız yaratıklardır" dersek doğru olur mu? Dinsiz bir insan, ne Alevi ne de Sünnidir.

İslam kelimesinden rahatasız olanlarda Alevi değildir, Alevi ismini kullanıp, Biz gerçek Alevileri zan altında bırakmaya, bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Bu gerçeği görün...

_nesil
Yasaklı
18 Temmuz 2010 18:32

kocaman bir cümle nasıl yanlışlıkla yazılır yahu eğer yazdığınızcümleden pişmanlık duyuyorsanız silebilrim?

Mekzun85
Genel Müdür
18 Temmuz 2010 18:46

cümleyi silerseniz memnun olurum. saygılarımla...

18 Temmuz 2010 19:55

GİDEN DE cennete gidiyor,GİTMEYENDE...amel sonuçta önemli..

ALLAH zamandan ve MEKANDAN MÜNEZZEHTİR...Yani Allahın EVİ diye saçma bir tabir olamaz..

İbadet edilen heryer ALLAH ile ilgilidir..

deren26
Kapalı
18 Temmuz 2010 20:37

ben aleviyim veya sünniyim demek istemiyorum.benim bildiğim kur'an ve hadistir.Allahın sözlerine ve Peygamberimizin sünnetine aykırı işleri yapmamaya özen gösteren herkes bence müslümandır.

esonto 33-58
Müsteşar Yardımcısı
16 Ekim 2010 19:30

güncelleme

dede ali
Kapalı
16 Ekim 2010 19:33

kurban ol sen aklı başında alevilere...fitneci...

esonto 33-58
Müsteşar Yardımcısı
16 Ekim 2010 19:36

adam olamayan üye iş başında yine

dede ali
Kapalı
16 Ekim 2010 21:35

fitneciler...

05 Ocak 2012 20:54

Alevi Diyanet işleri kurulmalı.

Aleviliğin Sünniilerle ortak özellikleri bir bir terk edilmeli.

Alevi ibadethaneleri serbest olmalı.

Alevi din kültürü hocaları atanmalı.

İlahiyat ana bilim dalında Alevilik üzerine bölüm açılmalı.

Toplam 124 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi