Editörler : Pangaea

imam 58
Memur
16 Şubat 2010 00:21

eşim de fahri olduğu için sorularınıza bildiğim kadarıyla cevap vereyim... 1-fahri görev valilik veya kaymakamlık olurunun ertesi günü başlar.. 2-yaz kurslarında fahrilere görev vermezler.ek ders ve ssk devam etmet.kurslar genellikle mayıs ayının son cuma günü biter ve bittiğigün ek ders ve ssk nızda durdurulur.3-hafta da 25 değildir.bütün illerde 5+5+5+5+4=24 saat ek ders yazılır..4-sigortalar da yarım yatıyor.tatil olmazsa bir ayda en fazla 14 veya 15 gün yatirilir.

ankaradak
Şef
16 Şubat 2010 04:44

BEN YAZIN ÇALŞMAK İSTİYORDUM CAMİDE ÇALIŞAMICAKMIYIM YANİ:(

AMA NEDENNNNNN,BEN ÇOCUKLARLA DERS YAPMAYI ÇOK SEVİYORUM YAAA

BAK ÇOK ÜÜZLDÜM ŞİMDİ OFFFF

GÖNÜLLÜ DE Mİ OLMAZ

İMAM OLDUĞU İÇİN Mİ FAHRİ VERMİYORLAR ACABA???

E ZATEN İMAMADA BUNUN İÇİN EK DERS VERİYORLAR İMAMA VERCEKLERİNE FAHRİ HOCAYA VERSİNLER,ÇOCUKLAR YANIMA GELİP HOCAM BİZ İMAMI İSTEMİYORUZ SİZİ İSTİYORUZ DİYORLAR:(

16 Şubat 2010 15:11

Arkadaşlar sigorta primlerinin nasıl hesaplandığı ile ilgili yazıyı Diyanetin sayfasında, Strateji geliştirme başkanlığına girip,Mali sorular ve sorunlar bölümünde, Geçici öğreticilerle ilgili muhtelif sorunlar bölümünde bulabilirsiniz.Hesaplar biraz karışık ama orda yazıyor.

YAZ KURSLARINDA ücretsiz çalışılıyor sanırım.Maaş ya cami bütçesinden ya da cemaatten karşılanıyormuş.Ya da sevabına artık nasıl düşünürseniz...

Ayrıca bize FAHRİ değil GEÇİCİ deniyormuş.Bu da dipnot olsun.

16 Şubat 2010 15:22

Sigorta konusunda babamın sigortasına sonradan dönemiyorsam nasıl oacak????????

ben daha iptal ettirmedim bir aylık ödeme dolmadığı için ve sigortamı da başlatmadım..Şimdi sigortamı başlatmasam bağkurla devam etsem sorun olur mu????

Ve bu sigortayı mayıstan sonra ödemeye devam etmesem boşa mı gidecek, bana hiç faydası olmayacak mı?? ÇOK KARIŞIK BİR BİLEN VAR MI???

ALLAHIM SÖZLEŞMELİYİ NASİP ET TEZ VAKİTTE YA RABBİM! AMİN...

sonsuz nur
Kapalı
16 Şubat 2010 17:43

ankaradak hocam sorun değil ki isterseniz yazında çalışbilirsiniz, çalıştığınız caminin imamıyla görşün başka camide olabilir,

bende inş büyük ihtimal yazın gitmeyi düşünüyorum, çocuklar lütfen gelin hocam diyorlar :) içiniz rahat olsun ama hocamızın dediği gibi sigorta faln yok tamamen gönül işi yani :)

imam 58
Memur
16 Şubat 2010 22:37

tamam gönül işi ama.müftüye de bağlı ..bizim müftü benim eşime izin vermedi yaz kursunda.dedim ikindi ye kadar ben uğraşmayayım benerkekleri eşim kızları okutsun para da istemiyoruz müftü kabül etmedi.öğlene kadar erkekleri ikindiye kadar kızları okuttum.ben istemem mi öğleden sonra özel işlerime bakayım...ama olmadı anlayacağiniz..

imam 58
Memur
16 Şubat 2010 22:53

şunu da soyleyeyim.yakınımda 200 nüfüslü bir belde var.yaz kursunda yaklaşık erkek kız 120 talebeşi oluyor.fahri de kkö var.imam arkadaş müftüye diyorki müftüm hoca hanımyaz kursunda kızları okutsun benim cemaat ders ücretini karşilayacak.müftü olmaz dedi sen okutacaksın...inşaallah sizin müftüleriniz böyle olmazda yazın görev yaparsınız..ALLAH KOLAYLIK VERSİN..

imam 58
Memur
16 Şubat 2010 22:55

yanliş yazmişim 200 değil 2000 nüfuslu..

sonsuz nur
Kapalı
17 Şubat 2010 17:03

imam58 ciddimisin hocam, şaşırdım valla,

bizim müftünün sorun çıkaracağının tahmin etmiyorum, bide üstelik teşekkür eder...

ankaradak
Şef
17 Şubat 2010 17:18

ne biçim müftüymüş o da ya!!!!sen orada iş yap diye diyanet seni oraya koyuyor,bunlar kolaylaştrcakları yerde zorlaştırıyorlar böyle şeyler duyunca çok sinirleniyorum yaaa..

ya gönüllü olarakda çalştrmayabilir imam da istemez bunu,çünkü imama ek ders ücreti veriliyormuş..bide ben köye gitmek için zaten günde 7 tl yola veriyorum gönüllü gidemem yani:( yürüme mesafesi olsa inanın yaparım çünkü ben çocukları çok seviyorum:(

neyse hayrlısı bakalım zaman ne göstercek...

fkkö
Şube Müdürü
01 Temmuz 2010 21:36

arkadaşlar bende bu yıl yeni başladım daha maaş almadım hiç ne kadar alıcağımıda bilmiyorum hiçte sormadım.burada maaş çizelgesinden bahsetmişsiniz bu kadar saat yazdık filan ben hiç bir çizelge doldurmadım sadece bankadan hesap açtır maaşın oraya yatıcak dediler yardımcı olup bilgilendirebilirmisiniz ?

ilknur33
Genel Müdür
01 Temmuz 2010 22:14

bu yıl derken yaz kursundanmı bahsedıyorsun?

fkkö
Şube Müdürü
01 Temmuz 2010 22:20

ewet yaz kuran kursu kız kuran kursu yani camide veriyorum ders iki hafta oldu başlayalı

fkkö
Şube Müdürü
02 Temmuz 2010 11:36

anlaşılan sorduğum sorunun karşılığını burada bulamıycam kimsede bişiy demiyo ama ...

ilknur33
Genel Müdür
02 Temmuz 2010 13:08

yaz kursu parasını devlet odemeyecekmış.pzartesı daha net bellı olur.cunku hazıranın cızelgesını doldurmamız gerektığınden muftulukle konuşacagız.doldurulacakmı yoksa doldurulmayacakmı?muftuluk vermezse camılerın derneklerı verıyor.bılgınız olsun dıye soyluyorum.

ozkan03
Aday Memur
02 Temmuz 2010 13:30

ffkö ben de bu yıl fahri olarak göreve başladım bizlere önce 10 günlük maaaş verilecek sonra ayın 30 unda verilecek diğer ayın tam maaşları...şimdi verilmemesi de daha kayıtlar tamamlanmadı müftülüğe hepsi oldukatan sonra paralar hesaba yatırılacak

toprak4161
Şef
02 Temmuz 2010 20:59

bende fahri kkö yüm.biz bugün ek ders çizelgesini verdik.3 saatten bu ay toplam 24 saatlik ders ücreti alacağız.her ayın 30 unda bize çizelgelerin müftilüğe teslim edilmesi söylendi.

fkkö
Şube Müdürü
03 Temmuz 2010 00:29

benimde o çizelgeden haberim yok işte onu anlayamadım .acaba benim yerime ordaki görevli hoca kendisimi doldurdu yoksa boşu boşuna bana şu bankadan hesap açtırcaksın demez merakımdan soruyorum sadece.açtırmadım çünkü hesap sonra yanlışlık olmasın

ozkan03
Aday Memur
03 Temmuz 2010 09:42

ffkö...müftülükten demişlerdir hesap numarası açtıracaksın ve o numarayı müftülüğe tekrar götürüp not alıyorlar o numarayı ve o hesaba para yatırılacak...benim okuttuğum caminin imamı da ben çizelgeyi teslim ederim her ay dedi ama senin önce bir hesap açtırman gerekiyor.

fkkö
Şube Müdürü
03 Temmuz 2010 11:06

anladım yine birkezde caminin hocasına sordutturayım ben o zamn belki erkendir daha bunun bi zamanı varmı acaba hesap açtırmanın sizin hepiniz açtırdınızmı hesap

Toplam 84 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi