Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
21 Ocak 2010 13:10  

Askeri Personelin Maaşları.

Tüm askeri personel arkadaşlara selamlar.Geçenlerde herkesin malumudur 2010 yılı maaşları basına yansıdı.Niçin askeri personelin maaşları belirtilmiyor?

1- Şuan göreve başlayan Jandarma Astsubay Çavuş nekadar maaş almaktadır? (OYAK + Konuk Önbiriktirim + Bireysel Emekllilik) kesinti olmadan?

2- Aynı şekil Jandarma Kıdemli Başçavuş ne kadar maaş almaktadır.

Yardımcı olup cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

21 Ocak 2010 17:40

sensen2009
Yasaklı

Herkes ek ödemesini,döner sermayesini,ek dersini,polsan kesintisini belirtmiyor,neden biz dahil edelim ki.....

Ben kıdemli başçavuş olarak,yani statümün son rütbesi olarak 1.400 tl alıyorum,EMEKLİ KESENEĞİNE ESAS MAAŞIM BU.

ASBÇVŞ ta 900 tl.

yok bu bana uymadı diyenler herşeyini dahil ederek yazarsa o zaman bir daha yazalım.Selametle kalın.

21 Ocak 2010 18:56

paraşütçü_astsb.
Yasaklı

ooooooo krıpto gelmıs...

emnıyet sayfasından cok askerı forumda gezen her asker ve astsubay maasına yorum yazan astsubay maasları ıle ılgılı baslıkları acan krıpto gelmıs...

bır zamandır yok krıpto hos geldın.

sımdı oncelıkle ılk soruna cevap vereyım neden askerı personel maas ları basında yer almıyor demıssın. bu forumda genelkurmay baskanı , malıya bakanı, medya patronu gıbı ısımlerı bulamazsın gıt konuyu muhattabına sor.

ıkıncı sorun olan jandarma astsubay maas larını bılmıyorum. ama 2050 maas alıyom senın guzel hatrına 100 tl oyak kesıntısınıde eklıyom 2150 15 yıllık bascavus um. oyagı emeklılıgı tazmınatı her seyı dahıl bu.

sen kac yıllık polıs sın ve maas valılıgın verdıgı asayıs tazmınatı dogu parası kac para alıyorsun ogrenebılırmıyız ?

21 Ocak 2010 19:06

paraşütçü_astsb.
Yasaklı

degerlı asker arkadaslarım...

bu baslıgı acan krıpro nıcklı uyemızı az ınceledım ve arastırmam da buldugum sonuclar sunlar...

krıpto arkadasımız emnıyet mensubu bır polıs arkadasımız ve memurlar net te toplam 10 baslık acmıs... bu baslıklardan 8 i polıs, asker maas kıyaslaması yada astegmen maası asayıs tazmınatı gıbı maddı konular.

buradan yola cıkarak krıpto arkadasımızın maddı bır sıkıntı ıcınde oldugunu dusunuyorum. sonucta emnıyet mensunu yarı meslektasımız sayılır ben askerı personel olarak krıpto nıcklı arkadasımıza yardım kampanyası duzenleyı teklıf edıyorum..

bence az maz demıyelım damlaya damlaya gol olur kampanya ya katılalım arkadaslar..

saygılar.

21 Ocak 2010 19:19

thk13
Yasaklı

Her zaman söylüyorum.Burada maaşla ilgili ne başlık açın nede cevaplayın.

Bu sadece gereksiz polemik yapar.Bazılarıda askerin yaptığı görevi tam olarak bilmeden maaş kıyası yapar ve burda ağlar.

Kimsenin maaşı bizi ilgilendirmez,bizimkide başkalarını ilgilendirmez..

Değerli arkadaşlarım lütfen bu konularda daha duyarlı olup bazılarının ince hesaplarına meze olmayalım.

saygılar.

21 Ocak 2010 19:33

paraşütçü_astsb.
Yasaklı

ya thk abı ıyı dıyorsun hos dıyorsun bılıp bılmeden burda maas kuyaslaması yaparlar aglayanlar var ama bu kısıler bır ıkı bu ıse yeltenır sonra vaz gecer.

bence krıpto nun durumu gercekten vahım.. baksana 10 baslık acmıs 8 ı asker polıs maas kıyaslaması polıs maası bu baslıklardan 5 ı anlamsız bulunmus kapatılmıs. adamın gercekten maddı sıkıntısı olmasa devamlı aynı seyı yaparmı herhalde sorunu yok tek amacı fıtne fesat cıkartmak olacak degıl ya :)

bence arkadasın durumunun farkına varıp sende krıpto ya yardım kampanyasına katıl bır abımız olarak :)

21 Ocak 2010 19:46

thk13
Yasaklı

Okey paraşütçü.Ben her zaman ihtiyacı olanın yanında olurum.Ancak fitne,fesat işin içine girerse benden hava alır.

Yani ağlayacak olan bırak ağlasın.

Seni bu yardımsever davranışın nedeniyle de kutluyorum.

21 Ocak 2010 19:49

paraşütçü_astsb.
Yasaklı

tesekkur ederım abı ne demek yarı meslektas sayılır sonucta:)

21 Ocak 2010 20:47

not_yett

Ne oldu kripto yıllardır mevcut hükümetten aldığın ekstra zamlar azmı gelmeye başladı yine asysubay maaşlarını sorgular oldun...

Yanlış yerdesin artık astsubay maaşlarını emsal gösterip zam için ağladığınız zamanlar geride kaldı zira siz daha fazla maaş alıyorsunuz... Ha gözüm doymadı daha çok isterim diyorsan git prof. , müşteşar vb. üst düzey memurların maaşlarını araştır onlarla kıyasla kendini ve ağla... belki o zaman yeniden bi zam furyası tutturabilirsiniz...

LÜTFEN BU GİBİ ŞAHISLARA MAAŞLARINIZ HAKKINDA BİLGİ VERMEYİNİZ...

21 Ocak 2010 22:52

tgmn_burak
Kapalı

SİZ kim oluyor da mesai gozetmeksizin yogun bir tempoyla calısıp , canlarını cüzdanının içinde DEVLETİMİZE veren askerimizin aldıgım maasları sorguluyorsunuz....

21 Ocak 2010 23:37

detailed
Yasaklı

Siz derken?

Hayırdır savaş mı var?

Savaş varsa biz ücretsiz gelir savaşırız...

Saygılarımla.

21 Ocak 2010 23:45

paraşütçü_astsb.
Yasaklı

yok detaıled savas yok...

guneydoguda sehıt olanlar guller ve karanfıller le sehıt oluyor..

savas mavas yok her sey guzel sen sıcak kahvenı yudumla ve bas klavyenın tuslarına tuslarına..

ayrıca senden bır rıca savas cıksada gelme allah rızası ıcın.

22 Ocak 2010 00:07

detailed
Yasaklı

sn paraşütçü astsubay:

aynen dediğiniz gibi kahvemi yudumluyordum...

Gelme derseniz gelmem diyemem... İhtiyaç olursa gelirim olmaz ise gelmem...

"askerimizin aldıgım maasları sorguluyorsunuz...." demiş ulu zabitan...

Ona kalsa hiçbirşeylerini kimsenin sorgulamaya haddi yok...

dikkat ediniz, paranız az yada çok kısmına müdahale etmedim... Etmeyecektim... Daha önce tartıştığımız kısımların tekerrürüne gerek olmaz umarım...

Haddi var yada yok... Görelim bakalım...

Siz arada kalmayın diye bu kadar açıklama yazdım...

saygılarımla.

Toplam 12 mesaj
ANKET
1 Mayıs sizce Taksim'de kutlanmalı mı?

Grup Vizyon