Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : oto-danisman-expert
22 Ocak 2010 18:51  

ehliyetsiz araç kullanma cezası nedir?

arkadaşlar eğer ehlietsiz olarak araç kullanırkn akalanırsak cezası ne kadardır? bilen varsa bir yazabilir mi?

22 Ocak 2010 19:40

sosyalzede_21

bilgisi olan yok mu arkadaşlar?

24 Ocak 2010 06:45

falcon_x

Araç sahibi değilseniz hem size hemde araç sahibine ceza kesiliyor, ayrıca mahkemeye çıkıyorsunuz diye biliyorum...

Sıkıntı yapana kadar ehliyetsiz çıkmayın bence, sonra polis bana ceza yazdı diye kin beslersiniz......

24 Ocak 2010 07:42

yalın00

600 tl diye biliyorum

26 Ocak 2010 18:04

ufukkk54

600 tl nerde yakalanırsan oranın savcılığı kesiyo cezayı

27 Ocak 2010 23:17

torunosmanlı

çoktur hocam hiç bulaşma,araç kendinin değilse 1000 liraya yaklaşır

01 Şubat 2010 13:54

gümrük27

800 sana yazar 800 araç sahibine yazar(araç senin değilse tabi) allah göstermesin birine çarparsan kasten adam öldürmeye yakın cezası var hayatın söner zaten ehliyet 650-750 arası aklını başına al aman haaaaaaaa

01 Şubat 2010 20:43

akçeşmeli

sürücü belgesiz olarak araç kullandığınızı tespit eden trafik zabıtası sizi araç kullanmaktan men ederek trafik suç tespit tutanağı ile cumhuriyet başsavcılığına mevcutlu olarak sevk eder savcı durumunuzu değerlendirir ayrıca araç kimin üzerine tescilli ise yani ruhsat kimin üzerine ,ise o kişide sürücü belgesiz şahsa araç kullandırmaktan trafik idari para cezası karar tutanağı düzenlenir ve karşılığı olan ceza puanı ve ve para cezasına çarptırılır

01 Şubat 2010 21:51

beyaz_kar
Kapalı

Ehliyetsiz araç kullanan olmak üzere kullandırana da hapis cezası var, artı para cezası

29 Nisan 2010 23:41

egelee

arkadaşım ben 2009 ocak ayında yedim ehliyetsiz araç kullanmaktan! 900 lira savcılık kesti artı 265 lira araca polisler kesti toplam da 1.165 lira gibi bi rakam! 265 lirayı ertesi gün ödedim 198 lira olarak! ancak 900 lirayı daha ödemedim. hayırlısı diyorum daha önüme bişey çıkmadı kime sordumsa da bu olayı daha önce yaşayanlar olsun motorlu taşıt kursları olsun ödeme dedi hatta savcılıkta çalışan bi adam vardı o bile ödeme dedi!!! ama yanacam gibime geliyo :DDD hadi hayırlısı!!! sen yine akıllı uslu ehliyetini alınca sür! haaa şöyle de bişi vardı cezayı yediğim dönemde kurstan bütün evraklarımı almıştırm aslında araç kullanabilir die belgem vardı ama işte 240 lira verip ehliyeti çıkartmayınca başımıza bunlar geldi!!! cezayı yedikten 10 gün sonra da ehliyetimi çıkarttım ahh akılsız başım haaa arkadaşlar bi de size sorayım ilerde nasıl bi sorun çıkar bununla ilgili takip edebileceğim bi adres var mı??? bilenler yardımcı olsunlar lütfen!

30 Nisan 2010 00:29

kaymakçı

peki neden ödeme diyolar sebebini sordun mu... ayrıca bi laf vardır; suç işlediğinder polisden, askerlikden , birde borç takdığında bankadan ve devletten kaçamassın sana kim dediyse yanılıyo...

02 Mayıs 2010 17:07

tarih_öğretmeni_man

bende 10 yıl kadar ankarada elıyetsız kullandım marıfet dıye soylemıyorum sımdı arkama bakınca çok buyuk aptallık yaptığımı goruyorum ama işte param yoktu zaman yoktu alamamıştım sankı her polıs bana bakıyodu sanıyordum sımdı ehlıyetım var Allaha sukur aman kımse ehlıyetsız kullanmasın

12 Mayıs 2010 22:39

traffic

sn sosyalzede_21

burdaki arkadaşlar ve siz büyük bir yanıl ya içindesiniz yada içinde olmuşsunuz.sürücü belgesizliğin cezası bu yıl için söylüyorum.600 tl ile 3000 tl arasında değişir.tamamen bu sizin gelir durumunuzla ilgili.tabi bunu bilen birde savcı lazım.fabrika sahibiyle asgari ücretle çalışanı savcılarımızın ayırması gerekiyor.bu birincisi.hangi sürücü kursundan sertifika almış olursanız olun size araç kullanabilir diye bir belge veremez veriyorsa suç işliyordur.trafik tescil kuruluşlarından sicil alıncaya kadar sürücü belgesizsinizdir.bu ikincisi.üçüncü olarak ta bölgenize kim bakıyorsa polis yahut jandarma bir gün kolunuza girer ve size 5 günden az olmamak koşuluyla cezvaevine götürür suçunuzu maliye veznelerine yatırmadığınız sürece.ödemediğiniz takdirde size en az 30 günden aşağıya olmamak üzere götürür getirirler.devlet memuru olsanız dahi bu değişmez.bir an önce ödemenizde fayda var.kazasız günler dileğiyle.bu yazdıklarımı da inşalah bu konuda bilgisi olmayanlarda okur.

13 Mayıs 2010 00:35

nodaih

trafik kanunundan bakabilirsin detaylı olarak yada emniyet formundaki arkadaşlara sor net bilgi için

13 Mayıs 2010 09:08

uglykidjoe

Yukarıda bir arkadaş yazmış 10 yıl ehliyetsiz kullandım diye. Ben de böyle trafiğe çıkanlar tanıyorum. Ama benim aklım almıyor. Çalıştığım ilçede jandarma ve emniyet tarafından tanınmama ve rağmen yıl içine -belki de GBT kotaları yüzünden- 1-2 defa evrak gösteriyorum.

12 Temmuz 2012 00:24

police_tr_74

319 tl cezası var 15 gun içinde ödersen 253 lira ya dusuyor

12 Temmuz 2012 00:49

Üsküdarlı_1979

nasıl bir ülkede yaşıyoruz hayret vallah resmen kelle koltukta yaşıyoruz.

Toplam 16 mesaj