Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : DaRuGa_YaRKaNAykırı Polisünal benlialper
26 Ocak 2010 00:29  

Üniversiteli polise 1. derece..

Yüksekokul mezunu polis memurlarının da birinci dereceye yükselebilmeleri için kanun teklifi hazırlandı. Polis memurları halen en çok 2. dereceye kadar yükselebiliyor.

Yüksekokul mezunu polis memurlarının da, birinci dereceye yükselebilmelerini öngören kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. Teklif amir sınıfında olmayan ancak yüksekokul mezunu bulunan polis memurlarının da, 1. dereceye yükselmelerine ve bu dereceden emekli olabilmelerine imkan tanıyor. Polis memurları yasa gereği, en çok 2. dereceye kadar yükselebiliyor.

MHP Tokat milletvekili Reşat Doğru tarafından hazırlanan kanun teklifinin gerekçesinde, kamu kurumlarında görev yapan memurların, 1. derecenin son kademesine kadar yükselebildikleri ve bu dereceden emekli oldukları hatırlatıldı. Emniyet teşkilatında ise polis memurlarının en çok 2. dereceye yükselebildiği vurgulanarak bunun da mağduriyete neden olduğu savunuldu.

Doğru'nun kanun teklifi TBMM İçişleri Komisyonunda ele alındıktan sonra TBMM Genel Kurulunda görüşülerek karara bağlanacak..

www.polis.web.tr den ALINTIDIR..

Özlük haklarımızla ilgili eksikliklerden biri de üniversite muzunu polisin 1. dereceye düşememesidir.mhp'li vekilede helal olsun,en azından sıkıntılarımızın birini gündeme getirmekle kalmamış,kanun teklifi hazırlamış..aslında o kadar çok yapılması gereken şeyler varki;ama maalesef yıllardan beri siyasi irade ve hükümet polisin sıkıntılarını görmemezlikten geliyor..tek kelimeyle yazıklar olsun...

26 Ocak 2010 09:23

mepol

Umarım, diğer milletvekilleride destekler, kısa zamanda çıkar, yoksa kadük kalır.Çıkarsa bizim için çok iyi olur.

26 Ocak 2010 10:49

Sermon Valley

Aman diyim bu bizim özlük hakları dosyamız içerisindeki maddelerden haaaa amaaannn diyim bunu çıkarırlarsa çoğu POLİS MEMURU emekli olur aman yapmayalım siz ne yapıyorsunuz bırakın yapmayın kardeşim çalışsınlar onlar olmazsa Türkiyeyi kurtarabilirmiyiz?

28 Ocak 2010 00:48

Sermon Valley

G Ü N C E L

28 Ocak 2010 21:06

traffic_01

böyle faydamıza olan konular ilgimizi çekmez nedense.ilgimizi daha farklı konular(!) çekiyor..astsubaylar şuan 1/3 ne düşebiliyor..onlarda 1/4 niye düşemiyoruz diye aylardır gündem yaratıyorlar..belkide bazı arkadaşlarımız olayın farkında değiller..lise mezunu polisin emeklilikteki maaş katsayısı 850,düşebildikleri derecede 3/2 si..üniversite mezunu polisler ise;türkiyede başka hiçbir memuriyet kurumuna uygulanmayan çifte standartla karşı karşıya.diğer tüm kurumlarda ki üniversite muzunu memurlar,emeklili olunca 1/4 den işlem görüyor vede maaş kaysayısı ise 3600 den hesaplanıyor.bizde üniversite mezunu polis en fazla 2.dereceye düşebiliyor vede maaş katsayısı ise 2200 den hesaplanıyor.bu ne demek oluyor,diğer memurlarla bizim aramızdaki emeklilikde ki maaş farkı;aşağı-yukarı 250 tl daha az maaş almamıza sebep oluyor...

neyse biz böyle basit şeylerle uğraşmayız,bizim daha değişik gündemimiz var.biz pembe rüyalar aleminde gezinmeye devam edelim.boşverin daha emekli olacak halimiz yok nasıl olsa,en azından benim uzun senelerim var..emekli olacaklar düşünsün(!).

28 Ocak 2010 21:27

Kalahari45

traffic rumuzlu meslektasim verdigin bilgilerden dolayi tesekkurler soyledigin gibi bu konu biz memurlar acisindan son derece onemli oldugu halde bu baslik altinda yorum yazan arkadas olmamis ifade ettigin rakamlar cok buyuk rakamlar eger 1. dereceden emekli olma durumunda genel kurulda ne zaman gorusulecegi hakkinda bilginiz varmi ssayet bilginiz olur bizide aydinlatirsaniz sevinirim iyi aksamlar.

28 Ocak 2010 22:30

karlıyollar

trafik rumuzlu kardeşim bizim teşkilatta KAST sistemi var mutlaka bir ayrım olacak ki büyüklerimiz büyüklensin, sanki babalarının parası çıkıyor ceblerinden onun için işlerine gelmiyor. Şayet memuru düşünen olsaydı çoktan bu durum düzeltilirdi. Kendileri emekli olunca çocukları polis olarak kaldığında neden biz zamanında bu ayrımcılığı ortadan kaldırmadık diye pişman olurlar bizde sabırlı insanlarız onlara dua ederiz. Emekli abilerimiz şu an zor durumda hiç kimse onları düşünmüyor şayet kadro dereceleri 1. derece olsaydı şimdi aldıkları maaşdan 200TL daha fazla alacaklardı birazcıkta olsa rahatlamış olurlardı. Başka kurumlardan emekli olanlar 80 milyar emekli ikramiyesi alırken bizim abilerimiz 28 milyar emekli ikramiyesi alıyorlar bu parayla bahçelerinde ancak kulübe yapabilirler. polis'in halini şimdiye kadar hangi hükümet anladı kaldı ki bunlar anlasın biz ancak yerimizde gocunur dururuz.

28 Ocak 2010 23:31

Sermon Valley

burdaki konuları arkadaşlarıma bahsediyorum bu forum kanalının reklamını yapıyorum ama duvara vuruyorum ses geliyor fakat onlardan tık yok. "boş işlerle uğraşıyorsun, şimdiye kadar neyi çözdün ki kardeş, şükret haline, bak dışarıda işsizler ordusu var." diyorlar arkadan bir ses "beğenmiyorsan git memleketine kardeşim" demeleri ve bu tip insanları idare etmek zoruma gidiyor artık...

29 Ocak 2010 09:06

kızgın polis

yorum yaparken kendizi yormayın. düzen böyle düzülen öyle. düzen değişiyor ama düzülen değişmiyor. her gelen işkembeden atıp tutuyor sonuç fos çıkıyor.

MHP li 23 vekilin polisin özlük hakları ile ilgili meclise soru önergesi veridğini okumuşutum bir yerde. burada da bu haber. bunlara itimatım zerre kadar yok. tek başına iktidar olan ve çoğunluğu elinde tutan bir iktidar bile polisi kandırıp duruyor. bana üçüncü sırada ki bir parti mi sahip çıkacak. geçin bunları geçin.

bir arkadaş çok güzel bir konu başlığı atmış demiş ki iktidarın değil devletin polisi olmak istiyorum. olmaz kardeşim olmaz kimse polisi elinden bırakmaz. iktidara kim gelirse elinde maşa olarak polisi kullanıyor. bunu kullanabilmek içinde boynuna tasma takılmış gibi iplerini elinde tutmak zorunda. polise haklar verirse nasıl tutacak polisi elinde. süründürek ki istediği gibi kullansın.

30 Ocak 2010 00:21

akdenizli_01

bak işte muaksu ve onun gibi benzeri görüşte olan arkadaşları bu konu ilgilendirmez..neden?çünkü çok savundukları,eleştireye bile tahammül edemedikleri kişilere toz kondurmamak için..halbuki onlara ve bizlere(esasında hepimize)yüzde yüz fayda sağlıyacak,daha rahat bir emekli hayatı sürdürecek bir konuda veya yasa teklifinde bile nacizane düşüncelerini(destek ve eleştiri) dile getirmekten korkuyorlar.çünkü teklifi yapan muhalefet partisi,onlar prim yapmasınlarda bizim sorunlarımız da çözülmesin anlayışı hakim.böyle çağdışı ve bağnaz bir düşünce olabilirmi ALLAH aşkına..halbuki bu ve buna benzer özlük haklarımızın çözümü konusunda kim bir adım atarsa veya alenen çözerse a-b-c-d-e partisi farketmez onları sonuna kadar desteklerim,desteklemezsem namerdim..hepimiz böyle düşünemediğimiz için bu yara kangren olmuş vede kanıyor durmaksızın..parçalara bölünmüşüz birlik olamamışız en önemli konularımızda..siyasi görüşlerimizin esiri olmuşuz ne yazık ki :(

30 Ocak 2010 00:27

bulut duman

Baykal buna da muhalefet eder gibime geliyor nedense ;))

30 Ocak 2010 00:38

akdenizli_01

bak işde bulut kardeş;hemen çamur at izi kalsın anlayışı..başkalarına çamur atarak birilerinin ayıbını örtemeyiz.örtmemeliyizde.bahsettiğin kişiyi savunduğum için benide onuc-buncu yaparsın sen şimdi ama sorun değil..burdaki mevzuu samimiyetsizliğimiz vede başımızı kuma gömmemiz..biraz araştırıp bakarsan,son yıllarda hem mhp hemde chpli vekillerin yasa teklifi olarak verdiği bir çok tasarı var,özlük haklarımızla ilgili..peki hükümet ne yaptı,hiçbirşey,tasarılar da kadük kaldı..yani burada hükümetin polise karşı bir samimiyetsizliği olmuyormu.özlük haklarının düzelmesi için,muhalefet birçok kez taşın altına elini soktu ama hükümetten neden bir türlü insiyatif alıp da TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKMADI-SOKAMADI...neden bunu sorgulamıyoruz??

30 Ocak 2010 00:54

bulut duman

Ya ben onu gırgırına söyledim ama yanlış anlaşıldım ;))

Ben hükümeti niye savunmaya kakışayım? Onlar için başımı niye kuma gömeyim? Hangisi benim yanımda, teşkilatımın arkasında olacaksa ondan taraf olurum. En basit örnek; Sayın başbakan seçimden önce ne demişti? Popülizm olmasın, seçimden sonra zam vereceğim! Ne oldu? Verdi vermesine de bize de diğer memura verilen zam verildi ;)) Parası batsın, paradan felam geçtim şükür aldığımız da yeter ama önce şu özlük haklarımız düzenlenmeli. Aynı görevi yapan Jandarma aynı çatışmada gazi oluyor, biz de battal gazi ;)) Nasıl saçmalarız diye uğraşıyorlar anlaşılan ve bence epey de başarılı oluyorlar hani ;))

Neyse herkese iyi geceler.

30 Ocak 2010 00:57

akdenizli_01

ok bulut kardeş,yanlış anlaşılma ortadan kalktı.şaka bir yana kim yaparsa yapsın a-b-c-d-e-f partisi,farketmez onların sonuna kadar destekçisi vede duacısı olacam...

30 Ocak 2010 10:55

Vatan55Mekan23
Yasaklı

bak işte muaksu ve onun gibi benzeri görüşte olan arkadaşları bu konu ilgilendirmez..neden?çünkü çok savundukları,eleştireye bile tahammül edemedikleri kişilere toz kondurmamak için..halbuki onlara ve bizlere(esasında hepimize)yüzde yüz fayda sağlıyacak,daha rahat bir emekli hayatı sürdürecek bir konuda veya yasa teklifinde bile nacizane düşüncelerini(destek ve eleştiri) dile getirmekten korkuyorlar.çünkü teklifi yapan muhalefet partisi,onlar prim yapmasınlarda bizim sorunlarımız da çözülmesin anlayışı hakim.böyle çağdışı ve bağnaz bir düşünce olabilirmi ALLAH aşkına..halbuki bu ve buna benzer özlük haklarımızın çözümü konusunda kim bir adım atarsa veya alenen çözerse a-b-c-d-e partisi farketmez onları sonuna kadar desteklerim,desteklemezsem namerdim..hepimiz böyle düşünemediğimiz için bu yara kangren olmuş vede kanıyor durmaksızın..parçalara bölünmüşüz birlik olamamışız en önemli konularımızda..siyasi görüşlerimizin esiri olmuşuz ne yazık ki :(

akdenizli_01

kardeş öncelikle burası siyaset yeri değil lütfen dikkat et...

şu konuda haklısın:biri bizim haklarımızı savunuyorsa biz de varız ama sonuna kadar savunuyorsa...bir parmak bal çalıp kenara çekilmek işini çok gördük malesef...o yüzen kendi hakkımızı kendimiz aramaya çalışmıyor muyuz?!? cevher98 yıllardır neye yırtınıyor misal?!?

30 Ocak 2010 14:13

akdenizli_01

"kardeş öncelikle burası siyaset yeri değil lütfen dikkat et..."Vatan55Mekan23

sağol kardeş yaa ben bilmiyordum öyle olmadığını.uyarıların için çok sağol(!).

ayrıca senin yaranmı var ki gocunuyorsun hıı.söyle açıkca söylediklerin benim zoruma gitti de..söylediklerimin arkasındayım sonuna kadar.şimdiye kadar buna benzer konularda sen ve senin gocunduğun tayfa,öyle siyasi yorumlar yapıyordu ki.öyle bel altı yorumlar oluyordu ki,ozaman rahatın yerindeydi değilmi?.şimdi mi ucuz kahramanlığa soyunuyorsun..geç bunları geç,masal okuma bana..varsa faydalı bir yorumun bekliyoruz,yoksa donkişotluk'la uğraşacak vaktimiz yok..ok

30 Ocak 2010 14:25

Sermon Valley

Biz burada siyaset yapmıyoruz yapmamaya özen gösteriyoruz kızgın polis yazısında "bir arkadaş çok güzel bir konu başlığı atmış demiş ki iktidarın değil devletin polisi olmak istiyorum. olmaz kardeşim olmaz kimse polisi elinden bırakmaz. iktidara kim gelirse elinde maşa olarak polisi kullanıyor. bunu kullanabilmek içinde boynuna tasma takılmış gibi iplerini elinde tutmak zorunda. polise haklar verirse nasıl tutacak polisi elinde. süründürek ki istediği gibi kullansın.KIZGIN POLİS" yazmış.

Benim açmış olduğum konuyu lütfen dikkatli okursanız sevinirim yukarıda iktidarın demiş arkadaş fakat İKTİDARLARIN birbaşka anlamda HÜKÜMETLERİN demesi gerekiyordu...

31 Ocak 2010 01:10

cengaver34

İmza Sahipleri

Kanun Teklifinin Metni

Dönemi ve Yasama Yılı 23/4

Esas Numarası 2/569

Başkanlığa Geliş Tarihi 07/01/2010

Teklifin Başlığı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi

Teklifin Özeti Teklif ile yüksek öğretim mezunu emniyet teşkilatı mensuplarının birinci derecenin son kademesine kadar yükselebilmeleri öngörülmektedir.

Teklifin Son Durumu KOMİSYONDA

Komisyon Tipi Adı Giriş Tarihi Çıkış Tarihi Yapılan İşlem Karar TarihiKanun Teklifi Komisyon Bilgileri

Esas Komisyon İçişleri Komisyonu 19/01/2010 Komisyonda

Tali Komisyon Plan ve Bütçe Komisyonu 19/01/2010 Komisyonda

evet arkadaşlar tbmm komisyonlar bölümünde içşleri komisyonun ve plan bütçe komisyonunun adresleri var (

İmza Sahipleri

Kanun Teklifinin Metni

Dönemi ve Yasama Yılı 23/4

Esas Numarası 2/569

Başkanlığa Geliş Tarihi 07/01/2010

Teklifin Başlığı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi

Teklifin Özeti Teklif ile yüksek öğretim mezunu emniyet teşkilatı mensuplarının birinci derecenin son kademesine kadar yükselebilmeleri öngörülmektedir.

Teklifin Son Durumu KOMİSYONDA

İçişleri Komisyonu ve plan bütçe komisyon üyelerine bütçe komisyonlarının genel e posta adreslerine teklife destek vermeleriyönünde mesaj yağmuruna tutalım ki konuyu gündem de tutalım boş bırakmayalım arkadaşlar

31 Ocak 2010 08:23

Sermon Valley

Hadi arkadaşlar çalıştırın parmaklarınızı tıklatın durmayın biz alttan deprem yapmazsak bunların bişey yaptığı falan yokkkk

Hadi hakkınızı digital ortamda arayın...

31 Ocak 2010 20:47

shenel

Hangi hükümet gelirse gelsin polisin kafasını kaldırmasına müsaade edeceğini zannetmiyorum,ellerinde her zaman oynayabilecekleri evirip çevirebilecekleri koltuk sevdalıları varken memuru kimse düşünmez şimdye kadar kaç hükümet geldi geçti,Ab ye gireceğiz diye neler neler değişti polisin neyi değişti ufak ayrıntılar dışında,şu en son ki sayın bakanın konuşmasından sonra memur arkadaşlar dikkatli olmak gerek diyorum,çünkü talimat gereği cezalar yağabilir.

31 Ocak 2010 21:17

traffic_01

bakan beyimizde polisin faydasına parmağını oynatmaz ama yok resmi polis kimlik göstersin,yok işde hata yapanı affetmeyin gibi eften-püften meselelerle çok ilgili..bunlarla vakit kaybedeceğinize polisin onca sorunlarından hiç olmazsa birkaç tanesini çözün,yoksa son pişmanlık fayda etmicek,hazır seçimlerle yaklaşıyor ne yüzle oy isticeksiniz,nasıl benim polisim deyip polisi pohpohlamaya çalışacaksınız..yoksa bizde sizin iktidarınız döneminizde polise ne yapılmış,ne sözler verilmiş,neden tutulmamış hepsini şöyle inceler,oy konusunda ki kararımızı ona göre veririz..

Toplam 28 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;