Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : battusay01ece_kimya
26 Ocak 2010 15:17  

Mezun Fen Edebiyatlı Arkadaşlara 2.5 Ortalama Konulamaz. Zaten yıllar geçti tekrar Bir Köstek Daha

arkadaşlar mezun arkadaşlar için 2.5 şartı konamaz böyle bir şart geleceğini bilse herkes notu yüksek tutardı. Geçmiş yönetim fen edebiyatı bitirdi.biz umutla beklerken egitim hakkına yine bir set çekildi.

26 Ocak 2010 15:57

renk12

geçmiş yök yönetimi hakkımızı gasp etmişti. düzelecek derken neden bu engel bunca mezun varken hiçbir gazete haber sitesi magduriyeti haber yapmıyor biz fen edebiyatlılar olarak kendimizde aramalıyız kabahati hakkımız yeniyor kimse gıkını çıkarmadı yıllarıdır. halen suskunluğumuz devam edince istek olmayınca bir tokatta yeni yök yönetiminden geldi. haklıyız hakmımız yeniyor dur diyen olmuyoor.

26 Ocak 2010 18:45

edebiyatci22

yapılan haksızlığa dava açacağız.

1- ALINAN YENİ KAARLAR ESKİYE YÖNELİK OLAMAZ YANİ ESKİ MEZUN EDİLEN ÖĞRENCİYİ KAPSAYAMAZ

2- HADİ DİYELİMKİ ESKİ EZUNLARA UYGULADI O HALDE NEYE DAYANARAK UYGULUYO 2.50 BARAJINI HER ÜNİVERSTEDE SİSTEM FARKLI VE ÖĞRENCİLERİNİ FARKLI SİSTEMLERLE MEZUN EDİOLAR MESELA BENİM ÜNİVERSTEMDE 2.00 70 EDİODU.BENİM DİPLOMA NOTUM 2.41 YANİ KARŞILIK OLARAKTA 74 AMA YÖKE GÖRE BU DİPLOMANIN KARŞILIĞI 63 EEE BÖYLE BİNLERCE MEZUN VAR YÖK NEYE DAYANARAK BUNU UYGULAMAYA KOYACAK SANKİ BÜTÜN ÜNİVERSTELERDE AYNI SİSTEM UYGULANIYOMU

3- İLLA BÖYLE BİRŞEY UYGULANIRSA O ZAMAN BİZİM ELİMİZDEKİ ÜNİVERSTELERİN VERDİĞİ DÖNÜŞÜM TABLOLARINI KABUL ETMEK ZORUNDA AKSİ HALDE YÖKE GÖRE 65 OLAN FORMASYON ALIRKEN DİĞER TARAFTA DİPLOMA NOTU 70 VE ÜSTÜ OLANLAR ALAMICAKK

26 Ocak 2010 23:42

ırkkan

LÜTFEN FACEBOOK FORMASYON BEKLEYEN FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ MEZUNLARI GRUBUNA KATILIN VE TAVSİYE EDİN HER YERDEN SESİMİZİ DUYURMALIYIZ BİZ DE EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNLARI KADAR SİSTEMLİ ÇALIŞIRSAK BİZ DE HAKKIMIZI KAZANIRIZ!!!!!!!!!!!!!!!!!

27 Ocak 2010 11:39

renk12

arkadaşlar 2.5 sistemi eylül ekim gibi devreye giricek yöke baskı yaprsak bir dahaki toplantıda mezun durumda olanlar için bu şartın kaldırılması için hepimiz telefon e-maille baskı yapalım bu şart mezun olan arkadaşlar için geçerli olmamalı yök bunu her an kaldırabilir. baskı şart

27 Ocak 2010 12:06

moonrose_wave

evet renk sana katılıyorum bu diiploma gönderme işi bana mantıklı geldi.bi organizatör olsa daha güzel olacak

27 Ocak 2010 15:08

Qantum_nil

hakikaten bu gercek olamaz mezun olmuş öğrencının yolu okul bıttıkten sonrasında cızılemezz..mezun olan ögrencılerı kapsamasın eger bırşeyler yapılıcaksa bu fen edebıyat fakültelerını kapatmak olmalıydı...naptıkları bellı dgeıl..

27 Ocak 2010 15:25

mathematician1980

kardeşim bu 2,5 da neymiş bizim okulda 100 lük sistem vardı.geçme noyu 50 idi.

en yüksek notla mezun olan kız şu anda orda asıstan ve not ortalaması 82 idi.

benim notum 59 şimdi ben 2005 te mezun olmuşum benim diplomada 2,5 diye bişey yok boyle saçmalık olmaz.

birde her universitenin geçme notu farklı.

bir yerde 70 ile gecerken bir yer 50 ile geciyor.

bu saçmalığa bir care bulmalıyız.kurul kararını yenilemeli eski mezunlar için

27 Ocak 2010 22:00

sanemşimarik

hakkımız her geçen gun daha da gasp edılıyor biz bir ıyıleştırme beklerken yök yenı bir köstk oluyo şaşırdıla artık ne yapacaklarını saçmalıyorlar

27 Ocak 2010 22:06

sanemşimarik

mezunları böyle saçma bir kurala tabı tutmalar çok yanlış not barajı bızlerın gırdığı senede yoktu aradan 6-7 yıl geçtı şimdi dıploma notuna göre bıze formasyon verecek tabı o da 2.50 yı geçene diğerlerının gunahı ne madem aklı o kadar vardı bızlerı mezun olduğumuz senelere göre atasaydı ne o kadar öğretmen açığı olacaktı nede o kadar iş bekleyen bır öğretmen kıtlesı hergun yok ales yok şu yok bu derken dunyanın parasını döküyoruz bır sürü kıtap alıyoruz sonunda karşılığı dip notun 2.50 nın altındaysa öğretmen olamıyosun ohhhhhhhhhh ne güzel o zaman benı nıye mezun ettın madem yeterlı değilim benı mezun etme ettıyesen de adam gıbı bır sınav sıstemı getır iş sahıbı yap üniversıteye gırmek için sınava gır bıtır yıne sınava gır

öğretemenlık yeteneğine sahoıp olmayan bır sürü kişi var ne ders anlatmayı bılıyo ne konuşmayı bılıyo ama nasl olmuşsa öğretmen olmuş şimdi bu yeterlılık mı

29 Ocak 2010 13:33

yagyagmuryag

mezunlar için çok karısık ama benım gıbı mezun olmaya calısanlar ne olacak.4.sınıf matematık bolumundeyım yarım donem sonra okulum bıtecek,hangı sıstem benı kapsıyor onu bıle bılemıorum.

29 Ocak 2010 14:03

k.a.12

böyle saçma mı şey olamaz ben bugun yökü aradım sordum benım trans kibim 2.33 ama 66 oluyor bızım okula göre. yök dönüşümünde 2.5 =65 denk gelıyor nasıl olcak benım 100 lük sistemde 66 burdan yararlanamıyormuyuz diye sordum cevap olarak sizin okulunuzun size verdigi 4 lük sistemdeki notunuz gecerlıdır dedıler yanı bize vurdukca vuruyorlar bizler napalım artık diplomamı işsiz olarakmı kalaım en azından boyle bır karar cıkacak dımı 1 ve ya2 sene muhdet tanırsınız yazıklar olsun böyle sisteme

29 Ocak 2010 14:06

nazar25
Kapalı

lütfen arkadaşlar 1 şubat diploma eylemine katılın

29 Ocak 2010 21:32

erasmus_47

SELAM ARKADAŞLAR DAH YÖKTEN BİR AÇIKLAMA DUYMADIM BU KONU HAKINDA ARTI BAŞVURULAR BAŞLADIMI BEN BU ADAMLARIN DEDİĞİ HİÇ BİRŞEYİNE İNANMIYORUM BUDA YALAN ÇIKACAK GÖRÜN BAKIN NE SAÇMALIK BU 2,49 OLAN BİR ARKADAŞIMIZ BAŞVURAMAYACAKMI SAÇMA BEN BAŞ VURABİLİYORUM AMA GERİDE ARKADAŞLARIM VAR ONLARIDA DÜŞÜNMEK LAZIM HEP BANA RABANA DEMEKEL OLMAZ BU İŞLER YAPACAKALRSA ADAM GİBİ YAPSINLAR BEN MAİL ATIM YÖK E SİZDE ATIN ASLI VARSA İŞE YARAR BENCE KALIN SAĞLICAKLA

30 Ocak 2010 00:53

nazar25
Kapalı

az önce abbas güçlünün sitesine girdim ve adam bizi hiçe saymış formasyon mahkemelik diye bayram havası var ve programında ef lilerin sorunlarını dile getirecekmiş. lütfen bizi kurtaracak olan yine biziz tüm fef lileri pazartesi diploma eyleminde bulunmalarını istiyorum kendinizi biraz düşünüyorsanız destek verin kimsenin bizi ezmesine izin vermeyelim...

31 Ocak 2010 03:09

br60
Kapalı

http://www.abbasguclu.com.tr/1415sorulari/soru.aspx?soru=8649 OYLAYALIM ARKDASLAR

22 Şubat 2010 15:36

renk12

güncel

Toplam 16 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon