Editörler : F16 Gökçen
«239223932394239523962397239823992400240124022403»

blackstorm
Müsteşar Yardımcısı
17 Ağustos 2017 23:40

cundada hayat var

okurryazarr
Kapalı
17 Ağustos 2017 23:56

Neden herkes olduğundan daha sert gözükmeye çalışıyor? İnsan, içini içtenlikle ortaya dökmeyi neden duygularına bir hakaret olarak kabul ediyor?

Beyaz Geceler, Dostoyevski

re5pective07
Müsteşar Yardımcısı
18 Ağustos 2017 00:35

ölçü/

bilemedik sevilmeden sevmeyi,bekledik sevilmeden sevmeyi...

bilemedik yürektekini karşılık bekleyerek sunmayı,istedik karşılıksız sunmayı...

bilemedik elde,avuçta olanı sorgusuz-sualsiz vermemeyi,düşünmedik karşılıksız verdik...

bilemedik neyin,nerede,hangi şekilde,hangi şartlarda,kime,nasıl,neden,niçin takdim edilmesi gerektiğini...

bilemedik...

velhasıl ölçüyü bilemedik,hep alacaklı olduk!

re5pective07
Müsteşar Yardımcısı
19 Ağustos 2017 00:07

00:07 !

Seherywz
Kapalı
19 Ağustos 2017 01:10

Kadin karsimda aglayinca kendi acimi unuttum.agri kesici gibi de degil gibi de.ne ki bu simdi

sokaktaki o kedi
Yasaklı
19 Ağustos 2017 11:12

Yeni bir güne ve yaratılmışların her türlüsüne kocaman bir "merhaba".

19 Ağustos 2017 11:41

:-)

06asım
Kapalı
19 Ağustos 2017 13:53

berfinmeb
Kapalı
19 Ağustos 2017 14:18

Muhteşem..

Teşekkürler..

06asım, 7 yıl önce

sokaktaki o kedi
Yasaklı
19 Ağustos 2017 22:24

Hayat işte...

Her saniye çatlak yerinden su sızdıran kova gibi, ömrümüzden eksilen günler ve saatler.

Çocukken büyümek istenilen, büyüdükçe çocukluğa özlem duyulan ve geçen zamanla beraber her sevilen hususu teker teker kaybettiren veya terk ettiren.

Hayat işte...

Ne sevmeye doyulan, ne de sevilmek için hicaplar perdesini kapattıran. "Belki"lerle başlayan, "keşke"lerle devam eden ve "asla"larla bitirdiğimiz günler, haftalar veya törpülediğimiz ömür.

Hayat işte...

Dolu söz ver(dir)en ama bir tanesini dahi tut(tur)mayan. Faytona binilen zamanda otomobile iştahla baktıran, otomobil sahibi olunca "ah nerede o faytonlu günler" dedirten.

Hayat işte bile derken hayata suskunlaşan ve aşka geç kaldığını düşünerek kapılarını kapayan.

Zor.

Acımasız.

Kırıcı.

Bir de yorucu.

Şimdi gidilen ince uzun bir yolun son durağında inilmeyi bekleyen.

Gidilmek ise mecburi, aynı gidilen tek mecburi yön oluşu gibi.

Soğuk.

Elem dolu.

Hüzünlendirici.

Bir de güç olan.

Son demlerin nefesinde, o nefesin de buğusunda hapsolunan.

Gitmek gerekti ve gidildi.

Şimdi herkes gibi sıra bende.

Gitmem gerek ve gidiyorum...

(Sokaktaki Kedi - 19.08.2017 22:07)

re5pective07
Müsteşar Yardımcısı
19 Ağustos 2017 23:56

kombine aldım-kime ne biliyorum!/

haftasonu n'apılırki?

stada maça gidip stress atıp,gelmek gibisi yok!

futbolculara bir kaç iyi niyetli(!) bağırış,gol ve ya gol pozisyonu öncesi yaşanan heyecan...

önemli futbolcularla foto çekinmek felan filan...

güzel bir gündü ;)

re5pective07
Müsteşar Yardımcısı
20 Ağustos 2017 14:10

samir nasri Antalyaspor!

sokaktaki o kedi
Yasaklı
21 Ağustos 2017 00:57

Sevgili nasıl özlendin bir bilsen?

Sabahın serinliğinde okunan ezana karşı boynunu eğerken, seni hatırlamak ansızın... Gözlerin nemlenmesi o anda ve arkasından yutkunurken sensizliğin anlamsızlığını tekrar tekrar yaşamak. Ruhun acılarla yoğurulması, parmak uçlarının uyuşması ve gidişinin her saniyesinde artan hasret yangınları.

Sevgili nasıl pencere önlerinde bekleniyorsun bir bilsen?

Uzaktan her geçen kişinin sana benzediğini düşünüp, heyecanla ayağa kalmak. Muhtacım denilse sana, yeter artık bitsin bu ayrılık vuslata erilsin diye söylense ne yapardın sevgili? Seni anmak, sırrına ermek, günahlarda kaybolurken azaplar içerisinde, sana kavuşmak tek hayal, tek istek. Belki de cenneti ret edecek kadar sana aşık olunan hal bu dille.

Sevgili nasıl sevildiğini bir bilsen?

Çıkıp gelir misin bir sabahın ilk güneş ışınlarıyla? Siyah kıyafetler içinde, beyaz tenine dolanan papatya kokusuyla özlenmiş güzelliğinle. Minik ayaklarını koyar mısın yine kapının eşiğine? Unutur musun yine pardesünü? Uzaklara daldığın gibi bu nemli gözlere bakarak dalıp gider misin? Hayat kurban edilse sana, yeter ki ruhun bu acılı ruhla beraber olsun diyerek ellerin kalbin üstüne götürülse anlar mısın sana nasıl aşık olunduğunu sevgili...

Hiçbir zaman bilemeyecek ve hiçbir zaman bunu göremeyeceksin halbuki.

Kendine iyi bak, üstünü soğuk havalarda kalın giyin ve terli terli su içme lütfen. Yanında olunsa belki bu sözlerin söylenilmeye ihtiyacı olmayacak. Kim bilir neredesin? Aç mısın, susuz musun? Üşüyor musun, sıcaktan bunalıyor musun? Kim bilir kiminsin, kiminlesin? Acabalarla yaşanmıyormuş ama en güzeli de acabalarla kurulan hayallermiş sevgili.

Nasip denildi, kısmete yazılmamış elele tutuşma.

Ahiret'e bırakılır mı bir sevgi?

Bırakılmaz mı?

Ahiret'te buluşmak dileğiyle sevgili...

egeliyigit
Şef
21 Ağustos 2017 01:03

Sonuç?

sokaktaki o kedi, 7 yıl önce

Sevgili nasıl özlendin bir bilsen?

Sabahın serinliğinde okunan ezana karşı boynunu eğerken, seni hatırlamak ansızın... Gözlerin nemlenmesi o anda ve arkasından yutkunurken sensizliğin anlamsızlığını tekrar tekrar yaşamak. Ruhun acılarla yoğurulması, parmak uçlarının uyuşması ve gidişinin her saniyesinde artan hasret yangınları.

Sevgili nasıl pencere önlerinde bekleniyorsun bir bilsen?

Uzaktan her geçen kişinin sana benzediğini düşünüp, heyecanla ayağa kalmak. Muhtacım denilse sana, yeter artık bitsin bu ayrılık vuslata erilsin diye söylense ne yapardın sevgili? Seni anmak, sırrına ermek, günahlarda kaybolurken azaplar içerisinde, sana kavuşmak tek hayal, tek istek. Belki de cenneti ret edecek kadar sana aşık olunan hal bu dille.

Sevgili nasıl sevildiğini bir bilsen?

Çıkıp gelir misin bir sabahın ilk güneş ışınlarıyla? Siyah kıyafetler içinde, beyaz tenine dolanan papatya kokusuyla özlenmiş güzelliğinle. Minik ayaklarını koyar mısın yine kapının eşiğine? Unutur musun yine pardesünü? Uzaklara daldığın gibi bu nemli gözlere bakarak dalıp gider misin? Hayat kurban edilse sana, yeter ki ruhun bu acılı ruhla beraber olsun diyerek ellerin kalbin üstüne götürülse anlar mısın sana nasıl aşık olunduğunu sevgili...

Hiçbir zaman bilemeyecek ve hiçbir zaman bunu göremeyeceksin halbuki.

Kendine iyi bak, üstünü soğuk havalarda kalın giyin ve terli terli su içme lütfen. Yanında olunsa belki bu sözlerin söylenilmeye ihtiyacı olmayacak. Kim bilir neredesin? Aç mısın, susuz musun? Üşüyor musun, sıcaktan bunalıyor musun? Kim bilir kiminsin, kiminlesin? Acabalarla yaşanmıyormuş ama en güzeli de acabalarla kurulan hayallermiş sevgili.

Nasip denildi, kısmete yazılmamış elele tutuşma.

Ahiret'e bırakılır mı bir sevgi?

Bırakılmaz mı?

Ahiret'te buluşmak dileğiyle sevgili...

06asım
Kapalı
21 Ağustos 2017 07:11

Hayırlı sabahlar memur adayları ve memur arkadaşlar.

hande007
Aday Memur
21 Ağustos 2017 08:39

Sabah sabah uyaniyosak bi sebebi var

06asım
Kapalı
21 Ağustos 2017 09:01

Halbuki yaz mevsimine girerken, "yaz gelince şunu şunu yaparım" dediğim ne planlarım vardı.Şu 10 günlük tatilde aynı geçecek sanırım.

sokaktaki o kedi
Yasaklı
21 Ağustos 2017 13:56

Ben hiç içmedim, meyden veya serhoş edenden. Ben hiç şerefine demedim, sözde veya kadehlerin sesinde. Ben hiç "ah ulan ah" diye masaya yumruğumu vurmadan, meyhanede veya ıssız bir bucakta...

Ama ben her gece sarhoşum; aşktan ve vuslata hasret yaşamaktan...

Ah ulan Aşk, bitirdin sabır kuvvetimi...

ulaşgkc
Yasaklı
21 Ağustos 2017 14:26

görmezden geliyorum artık

Toplam 56536 mesaj
«239223932394239523962397239823992400240124022403»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi