Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
02 Şubat 2010 11:48  

gevher nesibe sağlık enstitüsü hakkında

merhaba arkadaşlar 9 yıllık laboratuvar teknisyeniyim.gevher nesibe sağlık enstitüsüne nasıl başvuruluyor bilen arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum

03 Şubat 2010 09:18

sonics79

gevher nesibe sağlık enstitüsü 2002 yılından sonra öğrenci almadı. 2005 yılında son öğrencilerde mezun olduktan sonra okul kapatıldı. Şuan böyle bir okul yok maalesef.

03 Şubat 2010 09:26

4510

gevher nesibe kapandı,ibrahim hakkı sağ.ens.kapandı.sağlık meslek liselerine öğretmen alımı nasıl yapılıyor o zaman.bu okullardan ölen emekliye ayrılan hiç mi olmuyor.kaldı ki yeni düzenleme yapılıp ebelik ve hemşirelik bölümleri tekrar açıldı.mutlaka meslek dersi öğretmenine ihtiyaç olması lazım.

03 Şubat 2010 13:36

labtekayse

acaba üniversitede falan mı bölüm açıldı sağlık meslek lisesi öğretmenliği için

03 Şubat 2010 13:58

4510

eskiden sağlık meslek liselerine öğretmen seçimi farklıydı.sağ.mes. liseleri sağlık bakanlığına bağlıydı.gevher nesibe v.b. eğitim enstitülerinde 5 yıllık mesleki deneyimi olan sağlık personeli 2 yıl eğitim görüp öğretmen olyordu.

sağlık meslek liseleri artık milli eğitim bakanlığına devredildi.öğretmen seçimi de ataması da milli eğitimde.

kesin olamayan bir duyuma göre lisans mezunu sağlıkçılar pedagojik formasyon alıp,kpss de sadece eğitim bilimleri oturumuna girip daha sonra öğretmen atamalarını takip ederek boş kadro olduğunda sağlık meslek liselerini tercih edebiliyormuş.

15 Mayıs 2010 12:19

siarsun

formasyon nerde veriliyor...

Toplam 5 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?