Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : hamzakck
02 Şubat 2010 17:55  

Kapalı
eğitim yönetimi ve denetimi.. yüksek lisans mülakatı için???

arkadaslar persembe mulakata gırecegım bu bolumde neler sorabilirler yardımcı olabilecek var mı?? onceki yıllarda sorulmus sorular hakkında bilgisi olanlar lutfen yrdmcı olur musunz?

02 Şubat 2010 20:14

gboylu

ben de haftaya perşembe eğitim programları ve öğetimine girreceğim program geliştirme ağırlıklı çıkar dediler herhalde senin ki de yönetim ve denetim ağırlıklı olur

07 Şubat 2010 10:16

gmz-mat
Kapalı

bu bolumde mulakata grcek arkdslar vrsa ben bıraz soru ogrenmıs oldum cunku grdım mulakata....

08 Şubat 2010 14:46

gboylu

ne sordular arkadaşım genel mi soruyorlar detay mı bilim sınavına girdin mi?acele cevap çünkü az kaldı

08 Şubat 2010 17:16

gmz-mat
Kapalı

hocam;

1.liderlık ve yonetıcılık nedır,farkları nelerdır?

2.mısyon,vızyon,strateji nedır?

3.paradıgma ve stratejık yontem ne demektır?

4.kamu denetımı ve egıtım yonetımını karsılastırınız?

5.temel egıtım,zorunlu egıtım,ılkogretım nedır?

ben kırıkkale unv e basvrmustum su an bu soruları hatırlıyorum sadece. ama genel tanım ve yorumları kabul etmıyorlar. kaynak soruyorlr. okudugun makale ve kıtapları soryrlar. bız de genel bılgı sorarlar dedık ama bılmeyen bılmıyorum desın cıksın yorum yapmasın bosuna dedıler...

08 Şubat 2010 22:23

tuce

hem yönetim-denetimden hemde programdan mulakata girmistim ikiside basarili gecmisti ben suan programdayim.

yonetim denetim mulakatinda ideal yonetim sence nasil olmali?okulun bir vizyonunun olmasi nedemektir?veli-ogrenci-idareci ilişkileri nasıl duzenlenmeli? gibi sorular sormuslardi ben komisyondaki hocalarin makalelerini iyi incelemistim birazda onlarin duymak istedikleri cevaplari vermistim.bu alandaki onemli kaynaklari taramistim onlardan alintilar yapmistim.

08 Şubat 2010 22:29

tuce

eğitim programlarinda ise kura ile soru cekip cevaplamistim.sorum:coktan seçmeli testler ile yazılı sınavları karsilastiriniz idi.genel bir cevap verdikten sonra yorum yaparak iyi konusabilecegim bir konuya cevirmistim soruyu ama genelde olçme değerlendirmedeki yeni yaklasimlar(akran değ.-öz değ. vb)yapilandirmaci eğit. aktif öğr., ögrenme biçemleri alanlarindan bilgi agirlikli sorular soruyorlardi.

09 Şubat 2010 09:08

gboylu

hangi üni ye başvurmuştunuz? bir de ölçme değerlendirmeden ziyade program geliştirme sorulması daha mantıklı değil mi?

Toplam 7 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..