Editörler : supporters.

smiles_esra
Müsteşar Yardımcısı
23 Ocak 2011 23:24

ben hakim adayı deilim...adliyede bi zabıt katibiyim...öyle meraktan girdim foruma, başlık dikkatimi çekti...ve aklıma bizim mülakatlar geldi...çok telaş ediorsunuz aynen bizlerin mülakattaki telaşları gibi...mülakatta giydiğim gömleğin etiketini kopartmadan sınava girmişim..bu normalde bende bi alışkanlıktır..aldığım hiçbir kıyafetin etiketini kopartmam giyinceye kadar...ve çoğu zaman da giydiğimde etiketi üstünde unuturum...sınavda da nasıl yaptıysam unutmuşum etiketi üstünde...ama o kıyafetle giydiğim sınavı kazanmıştım, ilginçtirr :) çünkü çok emek vermiştim, sınavdan çok çok önce başladım çalışmalara...son 6 ay ise tam bir kamp haline dönüştürmüştüm..sabah 8 de kalkar, 8.30 da çalışmaya başlar, akşam 5 e kadar çalışır ve gece de mülakata hazırlanırdım...çok emek verdim, çok çalıştım, çünkü ailem sınava girmemi hiç istemiyordu, babam karşı çıkmıştı, klavye sınavını kazandığımda tekrar bi telaş sardı beni...bu sefer olcak galiba :) die düşündüm...sonrası kıyafet işte...onu hallettik...çok güzel tatlı anılar bunlar...sınav binasının önüne gittiğimde herkes çoktan ordaydı ...her zamanki gibi geç gittim...herkes çok heyecanlıydı ve sürekli birbirlerine sorular soruordu..ben , tam tersi çok çalıştığım için kendime çok güveniordum o yüzden sakince çağrılmamızı beklemiştim..neyse aldılar, girdim içeri bayağ yürüdüm...onlar soruyor, ben ayrıntısıyla tarihleriyle gün , ay ,yıl :) çok ciddiyim...anlatmıştım ve güldüler halime, esra bu sınava ne kadardır çalışıyorsun dediler...bayağdır dedim..anladılar çok emek verdiğimi...güldüler halime, çünkü her soru sorduklarında ben ayrıntısıyla anlatıyor, hep beni susturan tamam, yeterli esra, diyen onlar olmuştu....sonrası kazandık çok şükür...ama yanlış bir kurum için bu kadar emek vermişim die de düşünmüor değilim bazen...demek istediğimi anlayabileceğinizi sanmıorum...her neyse şu an çalıştığım amirimi seviorum...o yüzden çok şükür rahatım...ama ya sonrası ;) kime anlatıorum ya ben bunları......neyse... ;)...adliyeye hakka gerçekten riayet edebilecek hakimlere ihtiyacımız var...hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun....dilerim hakeden kazansın...hepinize başarılar dilerim

tuba226
Memur
23 Ocak 2011 23:35

sorulan sorulara kısa sürede düşünüp toparlayıp cevap vermek oldukça zor iş bu yüzden seni tebrik ediyorum esra..kendime güveniyorum ancak kurulun ilk izlenimi çok önemli bu nedenle kıyafetin önemli olduğunu düşünüyorum

smiles_esra
Müsteşar Yardımcısı
23 Ocak 2011 23:48

teşekkür ederim...tabiki de kıyafet çok önemli..bunun telaşını bizim sınavda ben de çok yaşamıştım..ama dediğim gibi, ona nasıl olduysa unutmuşum işte...iki aşamada da 1. olup ortalamada 2. olmuştum bizim sınavda..demek istediğim emek karşılıksız kalmıyor...allah yardım ediyor, o anda bir rahatlık gelior insana eğer gerçekten hakettiysen sanırım.inş. kazanırsınız tuba226_

tuba226
Memur
23 Ocak 2011 23:54

inşallah çok sağol.kazanırsam ben de sonraki dönemler için hazırlananlara tavsiyelerde bulunabilirim.bu da tatlı bir anı olarak kalır.

emrekarar
Aday Memur
24 Ocak 2011 01:32

çizme giyecek arkadaşlar, hiç gitmesin. boşu boşuna heyettekilerin zamanını harcamayın. arkadaşlar abartmayın lütfen, boyu kısa hanımlar bir de uzun etek giyiyor, sonra da niye elendim diyor. diz üstü de olmayacak tabi ki, ciddiyetinizi muhafaza edecek şekilde size yakışanı giyip gelirsiniz.

içli köfte
Aday Memur
24 Ocak 2011 05:58

kızlar abartmışsınız biraz ya:)

yok dizler görünmesin diye çize, yok diz altı etek! oldu olacak bir de pardesü giyin, eşarp takıp fular bağlayın tam olsun:)

kendinizi sadece bakımlı ve şık hissedecek bir şeyler giyin. daha fazlasını veya eksiğini hissetmeyin:)çünkü fazlası kurulun dikkatini dağıtır; azı da özgüveninizi bitirir.

içli köfte
Aday Memur
24 Ocak 2011 06:04

ya ben boş bulunup rakiplerime tiyo verdim:)

etekler ayak yopuklarında, gömlekler diz hizasında olsun:)

aysenaz844
Aday Memur
24 Ocak 2011 10:18

içli köfte, iletilerine baktımda sabah saatlerinde çok erken mi kalkıyorsun yoksa stresten o saate kadar uyku tutmuyor mu merak ettim.

içli köfte
Aday Memur
24 Ocak 2011 11:04

yok ya stresten uyku tutmadı

aysenaz844
Aday Memur
24 Ocak 2011 11:12

of of bu mülakat aşaması daha streliymiş.. bu arada idari hakimlik sınavının mülaktı bugündü. nasıl geçiyor acaba ne soruyorlar.. bide mülkat hakim evinde yapılıyormuş keşke bizimki de orda olsa daha rahat bir ortam

muamma-mmmmm
Şube Müdürü
24 Ocak 2011 15:13

offf yaa deli olucam yaa. daha çalışmaya başlayamadım bile öyle genel bir bakış olucak benmki. laciert sade bir takım var sap sade h,ç sevmiyorum siyah parlak kumastan var cafcaflı mı olur .Kahverengi olmaz dediler .Lanet olmasıun zaten sevmiyorum böyle resmi giyinmeyi zoraki ahhh ahh .çok şık rhat elbixeler var ne yani nasıl bir mantık kardesm zaten bir çogumuz o güne özgü giyiniyoruz ne anlamı var nasıl mantık bu şeklde mi değerlendirlir insanlar 5 dakika :((( canım çok sıkkın sabır diyorum bari bu sınavdan düşük almayayım :)) neyse Allah yardımcımız olsan hoşçakalııın

atesbocegi06
Kapalı
24 Ocak 2011 20:14

Arkadaşlar seçeceğiniz kıyafette rahat olmanız kendiniz kötü hissetmemeniz de önemli tabi ama bunu genelde uygulaması olan şekil içinde yapmak daha doğru bence...

Genelde siyah etek ceket takım içine beyaz gömlek giyilir, pantolon daha istisnaidir. Etek oturduğunuzda dizlerinizi göstermemeli çok dar olammalı kalem etekler bu konuda tehlikelidir pileli olanlar daha rahat etmenizi sağlar. Ayakabbı rahat edebileceğiniz yükseklikte topuklu olabilir, çizme doğru bir tercih olmayacaktır. Çorap ten rengi veya siyah olabilir. Saçlar kısaysa açık olabilir ancak uzunsa at kuyruğu veya sade bir topuzla toplanır ve isteğe göre çok hafif bir makyajla geleneksel imajı tamamlamış olursunuz:)

Son olarak kıyafet konusu o kadar canınızı sıkmasın arkadaşlar görüntünüz hiç de garip olmuyor zaten orada hemen herkes aynı tipte penguen gibi oluyor:) İnşallah kazandıktan sonra zevkinize daha bir hitap eden tarzda giyinirsiniz zaten. Herkese başarılar diliyorum.

muamma-mmmmm
Şube Müdürü
24 Ocak 2011 20:32

atesböceği saol yaa .kendimi çok çirkin hissediyrm da ondan :)) neyse rahatladım birazcık

by_avukat
Aday Memur
25 Ocak 2011 14:25

ya ben çok kısa etek gıymıısm heralde.. sorduklarımda bana oyle gıyın dedıler ama... ters teptı galıba.. kamısyondakı hanımlardan bırı çok ters baktı.. ama erkeklerın hosuna gıttı.. bnecede kısa gıyınmek en ıyısı.. komısyonun çogunluğu erkek çunku

ist_hukukçu
Kapalı
25 Ocak 2011 15:31

ciddi olamazsın hatta olmamalısın...

muamma-mmmmm
Şube Müdürü
25 Ocak 2011 16:04

hahaaha allah iyliğini versin arada akıl fikir de :)) çok güldüm gerçekten öyle saçma sey mi olur hadi oldu nasıl bir bakış açısıdır ki bu istenen sonucu almak için hoşu gitmek için değişik bir sekilde davranmak .Entresan .Neyse herkes bildiğini yapar sonuçta

25 Ocak 2011 16:12

kOMİSyonda bayan yokki.

in@dım
Kapalı
26 Ocak 2011 13:41

ya ne kadar aptalca bi yorumdur bu ya, yok kısa etek giymiş bayan üye kötü bakmış,erkekler gözünü alamamış böyle bi mantık var mı arkadaşım..

Bi kere yukarda memurumun dediği gibi komisyonda bayan üye yok,ikincisi komisyondakilerin bütün işi bitti seni süzecekler. Senin yazdıklarının neresini düzeltmeli bilmem ki arkadaşım Allah gerçekten akıl fikir versin senin gibi bozuk zihniyetli insanlara..

ist_hukukçu
Kapalı
26 Ocak 2011 14:58

bazı şeylerin ciddiyetine varmş arkadaşların kazanmasını diliorum.o yorumun zaten doğruluk payı yok insan nie ve ne düşünceyle yazar böle bişeyi hiç anlamıorum.herlde inanıp da kısa etek giyeceğimizi zannetmiordur...

asitaneee
Aday Memur
26 Ocak 2011 22:40

arkadaşlar kıyafeti çok büyütmeyin gözünüzde siyah dizin biraz altında düz mümkünse çok pilesi olmayan bir etek-ceket takımı ve derli toplu bir saç yeterli.

Toplam 126 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi