Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : İDAL*.Ekonomist
15 Şubat 2010 13:26  

Kapalı
İpotek fek ücreti hakkında...

bu ücret kesinlikle yasal değil,bendende ipotek fek ücreti aldı banka, daha sonra tüketici hakem heyetine başvurdum ve benim lehime karar çıktı, daha sonra bu kararla birlikte bankaya dilekçe ile başvuruda bulundum ve banka ücretin tamamını bana iade etti... şayet banka bana parayı iade etmeseydi bankayı icraya verecektim...BUNU HERKESE BİLDİRİRSEK BANKALAR MİLLETİ ENAYİ YERİNE KOYAMAZ...

16 Şubat 2010 01:12

kamuran6606

dilekçe ve sonucu gösteren bir belgen var ise paylşırsan seviniriz

22 Şubat 2010 14:22

guvenilir875
Kapalı

sonuç olarak elimde tüketici hakem heyeti kararı var, dilekçe zaten bildiğin dilekçe...

01 Nisan 2010 21:33

müminkys

kardeş heyetin kararını gönderebilir mnisin?

11 Nisan 2010 10:59

-*jelib10*-

nasıl yasal değil yaaa. bencede ıspatla kararı. sonuçta ipotek fek edilmesi için bankada işlem yapılıyor. bunun bir ücreti olmalı değil mi?? o öyle basit para yatırma gibi bir işlem değil ki. banka neden bunu bedava yapsın?? bu bakış açısının değişmesi lazım. siz bankadan hizmet alıyorsunuz ve bunun bir ücreti olmalı. bu durum bir oturamadı gitti yaa...

16 Nisan 2010 19:06

müminkys

jelib 10 sen galiba bankada çalışıyorsun . ne demek para alması lazım. ben bankaya 25000 tl faiz ödeyeceğim banka bana 20 kuruşluk kağıt için 100lerce tl para isticek. nerde bu ayranın bolluğu. herkes sesini çıkarırsa kimse bişey alamaz. bende bugun ödememi yaptyım itirazımı tüketici hakem heyetine başvuruyorum. elimde de 2 tane hakem heyeti kararı var. onlarıda örmnek olarak gösterdim. bu parayı kazanınca yapacaklarımı biliyorum ben. bimere şikayet ettim halk bankasını. banka müdürü bana diyor ki şikayet etmeseydin bişeyler yapacaktım sana diyor. demekki zorunlu değil bu para. örnek karar isteyenler tüketiciler birliği sitesine girip bilgi bankasında yargı kararlarından tüketici hak heyeti kararları bölümünde tapuyla ilgili karar var. ordan görebilirler

28 Nisan 2010 00:57

mer.33

güvenilir kardeşim bende fek magduruyum. benden 250 tl istediler ben vermedim dilekçe yazdım. tük heyetine hakem heyetini gönderirmisin . veya ahmet_ercakir@hotmail adresine fotokopisisni mail atıver. ayrıca dilekçeyi verince karşı taraf kabul etmezse hemen dava mı açıyor yoksa anlaşmak için hakem heyetine mi gididliyor . teşekkürler......

28 Nisan 2010 00:59

mer.33

heyet kararını gönderirsen sana minnettar kalacagız şimdiden tşkler...

18 Mayıs 2010 11:43

müminkys

arkadaşalr ben ipotek fek ücretini yatırıp tshk başvurumu yaptım. ayrıca bir baktım ki yaptığım araştırmalarda benden aldıkları hayat sigortası ve konut sigortası zorunlu değilmiş.21 mayıs 2007 de sanayi bakanlığının resmi gazetede yayınladığı genelgeye göre tüketici kredisi sözleşmesinnin ilk sayfasında 16 puntı büyüklüğünde siyah ve koyu renklerle hayat sigortası ve konut sigortası zorunlu değildir isteğe bağlıdır yazması gerekiyor. bu tarihten sonra kredi alıpta sözleşmesinin ön yüzünde bu uyarı olmayan sözleşmeleri tshk şikayet dilekçesiyle yaptırmış olduğunuz hayat sigortası ve konut sigortasını geri alabilrisiniz.ayrıca ben verdiğim dosya ücretinin bir kısmınıda geri istedim . fek ücreti+sigorta ücretleri+ dosya parasının bir kısmını inşallah geri alacağim. bu kararıda çıktığı gün yayınlayacağım. inşallah bir çok arkadaşa da örnek olacak. fek ücretleri yasal değil. hayat sigortası ve konut sigortası da isteğe bağlı. zorunlu değil.

01 Haziran 2010 13:10

cim_ay

kredi sözleşmelerinde ipotek fek işlemi için ücret alınacağı bilgisi geçmekte.bilginize

04 Haziran 2010 22:20

ygtbrkykvnc

ozaman konut alacağınız zaman bankaya değil ağa sola dilenein.hem hizmeti alın hem yok sigorta yaptılar yok fek aldılar yok bilmem ne.

oh be hem kira öder gibi ev sahibi olun hemde hayat sigortası yapmışlar deyin.konut kredileri en az çeken 60 ay çekiyor.60 ayda ölmeyeceğinin garantisini ver ozaman hayat sigortası yapmayalım size.

yada bu 60 ayda evinin yanmayacağının depremde yerlebir olmayacağının garantisini ver

fek e gelince şube müdürleri tapuya gidip kaldırıyorlar ipoteğini yani öyle kolay bişe değil.bedelsiz hizmet te olmaz

04 Temmuz 2010 22:35

müminkys

ygtbrkykvnc rumuzlu bankacı bayan. sen insanları soyan bankalarımı savunuyosun. ben 2000 tl dosya parası vereyim bana ayrıca bi masraf çıkarsınlar öyle mi. yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. benden 100 tl fek ücreti aldılar ama geriye bana 375 tl ödeyecekler. elimde 3 adet tüketici sorunları hakem heyeti kararı var isteyen arkadaşlara gönderebilirim. birincisi ipotek fek ücreti yasal değil. her başvuran tüketiciye parası iade ediliyor. 2. si ygtbrkykvnc rumuzlu bayan demişki 60 ay ölmeyeceğinizi garanti edin. hanfendi madem hayat sigortası yapıyosun o zaman nedne ipotek koyuyopsun ölürsem malımı sat paranı al olsun bitdin. neden birde hayat sigortası yaparak paramı çalıyorsunuz? madem hayat sigortası yaptın ölürsem paranı sigortasdan alacaksın o zaman neden ipotek koyuyosun evime birde hem tapuya hemde bankaya para ödeyelim. ayrıca 28 Ağustos 2008 PERŞEMBE Sayı : 26981 sayılı resmi gazete de yayınlanan genelgeye göre hayat sigortası ve konut sigortası yaptırmak zorunlu değildir isteğe bağlıdır. bu tarihten sonra konut sigortası alan ve zorunlu olarak hayat ve konut sigortası yapılan herkes parasını geri iade alabilir. ayrıca sözleşmenizin bi örneğinide isteyin. eğer sözleşmenizin ön yüzünde 16 punto büyüklüğünde koyu siyah harflerle konut sigortası ve hayat sigortası zorunlu değildir isteğe bağlıdır ibaresi yoksa hemen paranızın iadesi için başvurabilirsiniz. bende 3 adet tüketici sorunları hakem heyeti kararı var isteyene gönderebilkrim. yarın halk bankası konya ereğli şubesini icraya veriyorum. hep bankamı verecek vatandaşı icraya bu seferde vatandaş veresin icrayada görsünler. allah bizim hakkımızı yiyenlerin burnundan bu paraları fitil fitil getirsin. çoluklarından çocuklarından çıkarsın hastane köşelerinde harcasınlar bu haksız kazandıkları paraları.

27 Temmuz 2010 14:47

guvenilir875
Kapalı

arkadaşların bazıları sözleşmede ipotek fek parasının olduğunu söylemiş, doğru olabilir ama bu insanları mal yerine koymak olmamalı, iyi oraya banka küçük harflerle sizin göremeyeceğiniz şekilde kredi bitince ev bankanın olsun diye yazsın onuda kabul edin , kanun var nizam var sözleşmeninde bir adabı olur, biraz mantıklı olun , bu arada bazı arkadaşlar dilekçe örneğini istiyorlar, değerli arkadaşlarım örneğe gerek yok gidin tüketici hakem heyetine size nasıl yazılacağını söylüyorlar, tüketici hakem heyetinin kendi dilekçe formları var,son olarak; biz ne zaman adam oluruz? koyun olmayı kabullenmediğimz zaman... saygılar

02 Ekim 2010 13:40

müminkys

arkadaşalr elimde 3 adat tüketici hakem heyeti karaarı var. ben para iademi bankayı icraya vererek aldım. isteyene gönderebilirim.

02 Ekim 2010 13:43

hakan2811

güncel

02 Ekim 2010 14:51

müminkys

http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Ipotek-fekki-ucreti-magdurlari/155492194482821?ref=ts

burada 2 adet kararı yayınladım. diğerlerinide isterseniz gönderirim.

08 Ekim 2010 22:29

uglykidjoe

Geçmiş mesajlardaki bankacı arkadaşların mesajları beni hayretler içinde bıraktı. Demek ki bankaların çalışanlarına davranışları azmış bile...

Böyle patroncu 10 adam bulsam da çalıştırsam keşke...:)

13 Ekim 2010 13:34

caf caf

Sayın ygtbrkykvnc bankalar tapu sicil müdürlüklerine fekk işlemi için personel gönderiyor demişsiniz? Göndermesin efendim. Yazın yazıyı vatandaş kendi takip etsin. Nitekim tapuda bu işlem için herhangi bir harç da alınmamaktadır ve işlem basit olmakla birlikte kısa süre içinde gerçekleşmektedir.

Velhasıl kelam; an itibarıile bankalardan bazıları bunu yapıyor bazıları yapmıyor. Ticari anlayışlarına kalmış;)

13 Ekim 2010 13:37

caf caf

Düzeltme sayın ygtbrkykvnc personel tanımlamasını kullanmışım oysa ki siz müdür gidiyor demişsiniz . ahahahaha yanlış yazmışım az önce ki yorumumda pardon:p =))))))

Gitmesin efendim müdürler gitmesin;) =)))

15 Kasım 2010 18:44

faruk3333

arkadaslar bugun allahın ıznıyle konut kredımın bıtımını kutluyacaktım ama bankacılar bır kağıda 350 tl ıstıyınce kendımden utandım buda tapudakı ıpotekı kaldırmak ıcın kullanılan fek yazısı ımıs fek yazısının degerı 350 tl mi noterden yazıldıgını soyledı benım kredı cektıgım bankadakı gorevli bunun matbu bedelı nekı notere gıtsem 50 tl ye cıkartır bu matbu belgeyı bankalar bızı salak yerıne koyuyorlar ve her ıstedıgımızı alırız deyıp ıstıyorlar ben bunu vermemek ıcın ne gerekıyorsa yapacagım nasıl ve nereden baslıyacagız bız bu ıse bılen varsa anlatabılırmı yardıma ıhtıyacım var farukavcii@hotmail.com adresım

14 Ekim 2011 18:55

alicandan

icra yoluyla parayı almayı nasıl yaptınız ..

kısaca anlatabilir misiniz

Toplam 23 mesaj