Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan27incir.receli
11 Mart 2010 14:38  

Müdür egzersiz çalışmamı sonlandırdı...

Sevgili arkadaşlar, okulumda satranç egzersizi yapmaktayken MEM'in düzenlemiş olduğu turnuvaya okul idaresi tarafından bilgilendirilmediğim için katılamadım...daha sonra MEM'den şöyle bir yazı gelmiş okula:

Okulunuzda Satranç Egzersiz çalışması etkinliği yapan öğretmen ...... ....., çalışma yaptırdığı öğrencileri il yarışmalarına katmadığı tespit edilmiş olup, ilgi (b) genelgenin 11. paragrafı gereğince etkinliklerin amacı dışına çıktığı, beklenen amaçlara ulaşmadığında etkinlik derhal durdurulup, etkinlik kapsamında ek ders ücretlerinin ödenmeyeceği belirtilmiş olup, ilgi (a) esaslarının 25.Maddesi gereğince gerekli koşullar oluşmadan ödeme belgesini düzenleyen okul idaresi müteselsilen sorumludur.

Bilgilerinizi ve yukarıda belirtilen hususlarda gereğinin yapılmasınnı rica ederim.

İlgi a) Milli eğitim bakanlığı yönetici ve öğretmenlerinin ders ve ek ders saatlerine ilişkin karar

b) Bakanlığın 26.12.2006 tarih ve 2006/97 sayılı genelgesi

evet arkadaşlar gelen yazı bu...

1. şimdi böyle bir durumda okul müdürü bana yarışma tarihini tebliğ etmediği için hiç mi sorumlu değil?

2. sadece mem'in düzenlemiş olduğu turnuvaya katılamadık, onun dışında öğrencilerimin özel turnuvalara katılımını sağladım. İllada mem'in düzenlemiş olduğu turnuvaya katılmak zorundamıyız?

Ne yapmam gerekir? Müdür direk bu yazıya binaen egzersizimi iptaal edebilirmi? İtirazımı nereye yapmalıyım? Mahkeme yolu açıkmıdır?

11 Mart 2010 14:43

fatih8001

hocam yazıya göre egzersiniz durdurulmuş bundan sonra ders yaparsanız ücretinizi alamıcaksiniz bi nevi fahri girmiş olursunuz tabi bu durumda idareciniz suçlu sizi bilgilendirmemiş ama sizde sorabilirdiniz milli eğitimler mem in düzenledikleri turnuvalara bakarlar genellikle geçmiş olsun

11 Mart 2010 15:38

caner76

doğrusu yapılmış...okul müdürü adım adım yarışma tarihinin peşinden koşuşturacak hali yok böyle bir tebliğ görevide yok...yarışma tarihini bildiren böyle bir yazı da yok...haftada 6 saat eksersiz yapan kişinin 1.görevidir yarışma ve etkinliklere katılmak...ama "namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmaz" atasözüyle ilgili bir durum var ortada.....iyi yinede geriye dönük aldığın ekderslerin ücretini istememişler....

11 Mart 2010 15:42

caner76

böyle olaylar çok...öğretmen halk oyunları yada masa tenisi eksersizi yapar ..yaptığı şey okul içinde kalır...tiyatro ,şiir dinletisi,resim etkinlikleri yapılır sene sonu olur ne bir sergi açılır ne bir tiyatro oyunu canlandırılır nede bir şiir dinletisi düzenlenir....milli eğitimin işleri....15 dakika eksersiz yap 6 saat ücret al....çok suistimale müsait bir konu....

11 Mart 2010 15:48

ögr0855
Yasaklı

benimde çok bilmiş zavallı müdürüm 2 yıl önce şöyle bir uygulama yapmıştı...bu arada okulda o yıl açılmış yeni bir okuldu.

yarışmaya götürdüğüm öğrenciler dereceye giremediği için egzersiz çalışması için artık ekders ödemeyeceğini söyledi... Son iki yıldır ısrar etmesine rağmen egzersiz yapmıyorum...Aldığımız ücrette gözü olanların gözü çıksın...Dersimi veriyormuyum öğrencilere satranç öğretiyormuyum iş tamamdır...zamanında Egzersiz yapıyorum diyen yapmayan bir çok idareci vardı... ne zaman egzersiz yapamamaya başladılar yapanlara sardılar...

11 Mart 2010 15:51

ögr0855
Yasaklı

müdürün okula gelen öğretmenlerle ilgili yazıları zamanında tebliğ etme görevi vardır. yoktur diyen arkadaşa sormak lazım müdürün görevi nedir.

11 Mart 2010 15:53

ustahayatıyaşa

Sevgili caner76 "namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmaz" atasözüyle ilgili bir şey olsa diğer turnuvalarada katılmaz sallar geçerdim...ama sadece mem'in turnuvasına katılamadım...

11 Mart 2010 16:20

hlm84

herşey de olduğu gibi buda çok suistimal ediliyo.Caner76 düşüncelerine sonuna kadar katılıyorum.Tamamen düşündüklerimi yazmışsın.Sırf para almak için yapılan işler.ses var görüntü yok...

11 Mart 2010 16:23

caner76

ustahayatıyaşa

sonradan okudum özel turnuvalara katılmış olduğunuzu...

mem in resmi müsabakaları il lig heyetince yapılır....bu heyetin yaptığı müsabakalara katılmak zorunluki diğer katılmış olduğunuz özel turnuvalara hiç bakma gereği duymamışlar....artık bundan sonra 1.önceliğiniz il mem in yapmış oldduğu resmi müsabakalara katılmak olsun...

ögr555

benim bildiğim ayrı ayrı yapılan her müsabakanın yapılış tarihi ayrı ayrı okula yazıyla gelmez....arkadaş il lig heyetinin yapmış olduğu müsabakaların tarihini kendisi takip etmesi gerekiyordu....bir çok ilin mem sitesinde senebaşında "faaliyet raporu" adı altında bir nevi iş takvimi niteliğinde excel dosyası yayınlanır...bu takvimi bilip takip etmesi gerekirdi..

11 Mart 2010 16:28

buminkaan

pekiiii herkes hop oturmus hop kalkmıs egzersizi vemiyorlarmışta başarı beklıyorlarmısta arkadasım sizin 1 yıl boyunca gırdıgınız derslerın başarılarınıda gördük sbs lerde öss lerde

1 egzersızın amacı cocugun sosyalleşmesını sağlamaktır başka bır amacıda yoktur

saygılar

11 Mart 2010 16:32

hlm84

kastettiğimiz şey de o zaten sosyalleşme.burada sanki bi ayrım yapmışın.egzersize giren sanki normal derslere girmiyo gibisinden.burada neyin ayrımını yaptın sen

11 Mart 2010 16:33

caner76

bazılarının bamteline dokunduk:)))))bildiğinizi yapın...bu gidişle buda tamamen kaldırılır....

11 Mart 2010 16:34

ustahayatıyaşa

Yorum yapa arkadaşların Dikkatine!!!!

Aldığı egzersizi kim savsaklar kim savsaklamaz onu ben bilemem...yaptığınız yorumlarla sanki benim bu işi savsakladığımı ima ediyorsunuz...Konuyu açarken yazdığım yazıyı dikkatlice okumanızı rica ediyorum...kimsenin kimseyi töhmet altında bırakmaya hakkı yok...Kaldıki konuda egzersizini savsaklayanlar yada savsaklamayanlar değil

Sadece kendimi nasıl savunmam gerekir...ne gibi yollara başvurmalıyım onu sormuştum...

11 Mart 2010 16:42

hlm84

haklısın...senin konu başlığın bu değildi de. yazdıklarımız da senle ilgili değil ama çevremizde bnları görüyoruz sürekli sırf ekdersim artsın diye egzersiz açanları ve 20 dakika derse girip 6 saat ekders alanları.o yüzden konun amacın dışına çıktı birazcık...

11 Mart 2010 16:47

buminkaan

hocam bak şimdi eğer okula bır yazı gelmısse mudur bunu sana teblığ etmek zorundadır ve imzanı atmanı isterler haa bu yazı sana gelmedı sende imzayi atmadın yada imza sirküsünde imza alanın boş sana hiç birşey yapamazlar

arkadaşım ben normal dersimede giriyorum egzersizide yapıyorum ama bazıları 15 dk yapılıyor yok yapılmıyor falan demiş insanlar alın teri döküyo bunlar için saygı olmassa gerisi boş bazıları demiş yarışmalara katılmak zorunda diye yav öle bişey yok kim uyduruyo bunları

11 Mart 2010 16:47

hlm84

burada okul müdürünüzle birlikte sizinde hatanız var hocam.bu tür yarışmaları sürekli takip etmeniz lazım.Ayrıca okula yazı gelmişse müdürünüzün size veya başka bir öğretmen varsa egzersiz veren sizlere tebliğ etmesi gerekirdi.eğer yazı gelmemişse okul müdürünün hiç bir sorumluluğu yoktur tebliğ gibi.

11 Mart 2010 16:53

hlm84

işini muntazam yapanlarda vardır hocam elbet ama bu egzersiz işi gerçekten aşırı derecede suistimal ediliyo...yarışmalara etkinliklere katılmak zorunludur diye birşey yok ama yapılan bir çalışma egzersiz.. çocuğun sosyalleşmesi etkinliklere katılması açısından okul içinde veya herhangi bir başka aktivitelere katılması gerekir diye düşünüyorum.

11 Mart 2010 16:57

caner76

mem ler onay makamıdır....adamların kriteri demekki"yarışmalara katılmak""".....yönetmelik gereğide eğer beklentiler karşılanmıyorsa üst makam anında eksersizi iptal eder...okul müdürüde dahil...

öyle "öğrenci sosyalleşecek" diye önüne gelen insan belgesiz bilgisiz eksersiz açabiliyormu?hayır...sene başında sertifikanla müracaatını yapıyorsun...üst makamlar kabul ederse onaylıyorlar...planınız bile onaydan geçiyor değil mi...yukarıda dediğim gibi il mem in istediği andada iptal etme hakkı vardır...yasaldır....okul müdürü bile tek başına iptal etme hakkına sahiptir...

11 Mart 2010 16:59

buminkaan

hocam tamam şöyle bir durum illaki vardır tiyatro egzesızı yapan yıl sonu okulunda tiyatro gösterisi çıkarır satranç egzersisi yapanlar yarışma yaparlar tekvando egzersizi yapanlar 23 nısanda gösteri çıkarabılırler voleybol futbol basketbol egzersısı yapanlar okul içi yada ilçede yarışmaya katışlabılırler bunları yapmak çocugun egzersıze katılma amacının ne oldugunu anlamasına yardımcı olur ama kesınlıkle şunu diyorum yarışmaya katılma mecburiyeti yoktur suistimal konusundada hocam bu iş okul müdürünündür gereklı defterlerı tutar kontrol eder yapmassada okul muduru sorumludur gereklı uyarıları yapmadıgı için saygılar

11 Mart 2010 17:03

hlm84

belgesiz zaten egzersiz açamazsın.hocam bu durumda yapacağın birşey yok gibi görünüyor.caner76 nında dediği gibi okul müdürleride egzerszileri iptal edebilir eğer uygun görmezse veya amacın dışına çıkılmışsa.bu durmda yapacağınız birşey yok gibi hocam

11 Mart 2010 17:10

buminkaan

bak caner76

egzersizin sadece ve sadece amacı şudur çocukların ders dışında zamanlarını değerlendırıp sosyalleşmesını sağlamak başka hiç birşey yok önüne gelen herhalde egzersiz veremez bide mem den üstün meb var onuda unutmamamk lazım

Toplam 45 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?