Editörler : supporters.

vincent
Kapalı
03 Haziran 2006 23:54

önerebileceğiniz bir kaynak var mı?

armany
Müsteşar Yardımcısı
04 Haziran 2006 00:02

iki sınavdır özel bi hazırlık yapmadan 39 yaptım bende, yine yapmayacağım umarım 42 olur bu sefer:)

kaynak olarakta; Hüseyin Öz, Faruk Cantekin hocaların bi kitabını incelemiştim bi ara güzeldi. seçkin yayınlarından cıkıyor.

04 Haziran 2006 20:34

*piyasanın en iyi kpss ingilizce kitabı hüseyin özün kitabı...

*kpss.infonun ve nejat alperenin kitapları kpss ingilizcesiyle alakalı olmayan kitaplar,aldığıma pişman ettiler....yanlız cesur hocanın kpds kitabındaki kelimeler çok yararlı oluyor,alt yapısı olanlara tavsiyem bu kitaptır..

bu meşakatli sınavda Allah herkese bol zaman artırımı versin :) ilk 20-25 soruda ne kadar zaman artırılırsa o kadar iyi oluyor ve sınav yetiştirilebiliniyor(ne uzun sözcük oldu yahu)..kolay gele..gerçi sınava şurda kaç gün kaldı...

ozanaltan
Aday Memur
04 Haziran 2006 23:25

kpss ingilizcesine ayrı bir calismamı gerekli diger sınavlardan farklı bir metot mu izleniyor (kpds /üds )

04 Haziran 2006 23:34

farklı çalışsan iyi olur....mesela bol bol kelime ezberleyip,hüseyin özü çalışarak 42 geçilir(temel ingilizcen varsa)...çünkü bahsettiğin sınavlarla alakasız bir sınav;zira öle olsa 50 doğruyu geçecek çok baba yiğit bulunmaz...aslında mantıken karşılaştırın;

60 soruya 60 dakika

80/100 soruya 180 dakika....

iibf_esk
Şef
04 Haziran 2006 23:36

arkadaşlar bu ingilizce hakkaten süre yiyor. ben geçen seneki kpss de tam 10 dak. kaybettim:( 50 dak. da yapmak zorunda kaldım. ama herkesin başına gelmemiş bu. sanırım biraz da gözetmenlerle ilgili bu...

makros
Memur
05 Haziran 2006 11:38

ben çıkmış soruları çözüp girecem. ayrıca daha önce 50 yi geçmiş arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.

erayz
Yasaklı
05 Haziran 2006 12:41

valla arkadaslar kpss ıngcesı bence de kpds den cok daha kolay duzey olarak..yalnız hız cok onenmlı yoksa yetişmez ..bir de ıng testı verilirken 5 dk kayboluyor kodalama falan vs..yani 60 dk degıl de 55 ddk ya ınıyor cevaplama suresı oyuzden sınavda hızlı cevaplamak cok onmelı..

arman_koc
Memur
05 Haziran 2006 17:54

Dikkat edilmesi gereken husus gramer, kelime ve cloze test sorularını olabildiğince çabuk çözmek. Son 16 soruya geldiğimizde kronometremiz son 25 dk göstermeli. Aksi takdirde panik yapılıyor ve boş bırakılan sorular ise sallanmak zorunda kalınıyor.

KPSSDSA
Aday Memur
10 Haziran 2006 17:18

KPDS den 60 civarı alıyosanız içiniz rahat olsun abartılacak bi sınav değil KPSS nin ingilizcesi.

sattvic
Memur
17 Haziran 2006 23:02

ingilizce alt yapısı olanlar KPSS ingilizcesini 60 soruyu 50-55 dakika da bitirdiklerini KPDS de ise 100 soruda ancak 90 soru falan yetiştirdiklerini söylüyorlar.

Bence sorular aksilik çıkmazsa yetişir,

Bu arada KPSS ingilizce sorularını bulmak imkansız.

Bu yüzden KPSS(ing) ve KPDS arasında bir kıyaslama yapabilirmisiniz? ( KPDS gibi mi çalışalım veya hangi konulara ağırlık vererek çalışalım ?)

remiracle
Aday Memur
17 Haziran 2006 23:22

KPDSye de KPSSye de girmiş biri olarak KPSSnin orta derecede olduğunu söyleyebilirim. KPDS kacdar zor değil yani,kasmayın.ama ben kpdsyi daha rahat yetiştirdim.kpss ing.de zaman yetmemişti.

ya genel bi gramer tekrarının üstüne okuyun derim ben.çünkü yine okuduğunu anlama üzerine kurulu bi sınav.gramerde çok boğulmayın :)benim diyebileceklerim bunlar,herkese başarılar :)

sattvic
Memur
18 Haziran 2006 12:33

Saol remiracle

musbag
Daire Başkanı
18 Haziran 2006 14:13

herkesin sorunu

remiracle
Aday Memur
18 Haziran 2006 16:57

ricalar :)

erayz
Yasaklı
18 Haziran 2006 20:24

kpss sınavı basıt ma hızlı olmak laızm..cıkmıs sorular karacanda bua arada var..2001 kmsden 2005 e kadar yani..saltvıc kardeş..

erayz
Yasaklı
18 Haziran 2006 20:27

huseyın ozun yeşil kıtabı ..karacan yayıncılık.ta cıkmış sorular var..

emrah_26
Şube Müdürü
19 Haziran 2006 23:16

Benim de en çok çekindiğim bölüm İngilizce..Orta düzeyde bir ingilizcem var. KPDS'de çıkmış sorulara baktım, oldukça zorladım..kalan 2 haftada da ne yapacağımı bilemiyorum..Aslında ben 3.sınıfım sırf deneme amaçlı giriyorum...yine de çok net yapmaya çalışacağım..

uye258294
Yasaklı
19 Haziran 2006 23:22

"kalan 2 haftada da ne yapacağımı bilemiyorum"

emrah 3. sınıftan komaya girmene gerek yok kardeşim,dediğin gibi rahat rahat,deneme amaçlı gir neler yapabilirsin bir gör...

mystery_es
Memur
20 Haziran 2006 08:23

:)))katılıyorum..komaya gerek yok..

biliçli bi şekilde çalışmaya başlarsın gerisi gelir zaten..

herkese başarılar..

Toplam 72 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi