Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
01 Nisan 2010 22:02  

uzman jandarma nasıl olur da astsubaydan fazla maaş alır?

uzman jandarma 2000 tl

per.astsb.çvş.1620 tl nasıl bir mantık bu anlamadım

01 Nisan 2010 22:10

xxx2001xxx

Arkadaşım bahsettiğin uzman jandarmalar Asayiş tazminatı adı altında estra ücretlendirilmektedirler.Bu yüzden fazla olabilir. Ya da bu uzman jandarma komando birliğinde , JÖH' de ,JÖAK' ta veya Patlayıcı madde uzmanı olupta tazminat alanlardandır. Uzman jandarmalar ; Astsb. ların 2/3' üne göre maaş almaktadırlar. Benim maaşım normal batı maaşıdır ve 1.843 TL' dir.

Saygılarımla.

01 Nisan 2010 22:18

ombudsmann

değerli xxx2001xxx,

köbf dahil edersen yine 2000 bulur senin maaşın yeni mezunsun sanırım,başçavuş 2050 tl alıyor kkk da.

01 Nisan 2010 22:18

sebu14

Ne bu ya ?? Subayı der Astsubay nasıl benden fazla alır, Astsubayı der Uzman jan. nasıl benden fazla alır?? Sen Personelcisin, adam belki doğuda arazide, ne bekliyosun senden düşük almasını mı??? Bırakın artık şu basit düşünceleri...!

Dipnot: Uzman erbaş veya Uzman jandarma değilim.

01 Nisan 2010 23:41

enes_hayrabolu

Hizmet yılına bakılmaksızın, ast üst ten fazla maaş alamaz mantığıyla düşünenler ! Şu anda Kad.Kd.Bçvş maaşıyla Kd.Ütğm maaşı aynı..Neden?

Ombudsmann kardeş ,sen daha yolun çok başındasın böyle anlamsız polemiklere gerek yok.Jandarmanın fazla alması çok normal ..

02 Nisan 2010 03:12

uzmuccvs

arazide gezen fazla alıyor kardeş :))

istersen sen de gel:((

02 Nisan 2010 10:28

xxx2001xxx

Değerli ombudsman kardeşim...

ben 2001 yılı uzman jandarma okulu mezunuyum.. II'nci kademeliyim. MYO tahsilliyim.Ayrıca konut ön biriktirim fonundan 2004 yılında kendi isteğim ile çıktım..maaşım 1.843 Tl. İnan ki 3.000 TL verseler hakkımı ödeyemezler :)

02 Nisan 2010 13:46

fatihler2000

:)))) gülüyorum sadece

04 Nisan 2010 17:33

notto2010

bende uzman erbaş statüsünde çalışıyorum meslek yüksek okulu mezunuyum ve şırnakta özel harakatta çalışmaktayım.ilk görev yerim hakkari özel harekat sonra manisa kırk agaç komando sonra malum siz personelcisiniz.sınıfınızı bilmiyorum jandarma personeli asayiş tazminatı ve komando tazminatı alıyorum artı diğer tazminatlarla toplam oyak ve oyak e-k yı saymassak 2650 alıyorum ama şunu söyleyeyim bende masa başında görev yapayım 1500 lira maaş alayım ses çıkarmam inanın.

04 Nisan 2010 18:47

beytepeli1984

astsubayım

olurolur bal gibi olur diye bir şarkı varbilir miisn sen. dmek ki oluyormuş.önemli olan hazmetmek.J.personelı asys tazmınatı alıyor.doguda komd.tazmınatı ve op.tazmnatlarını alıyor ve hakkınıda fazlası ıle veriyor...

04 Nisan 2010 18:57

duranbey

uzman jandarmalar prim usulü çalışıyorlarmış.

ondanmış

04 Nisan 2010 19:58

abidat

karargahta oturmakla arazide çalışmak arasında tabiki bir fark olacak.farkı da birliğinin maliye şubesinden öğrenebilirsin.

04 Nisan 2010 20:41

asoss

konu jandarma olunca işin yanına askerliğin yanına aslında asıl görevimiz olması gereken asayiş de giriyor.Bunun için sizden fazladan asayiş ve valilik,trafik vb.tazminat alınmaktadır.olayın aslı bu

04 Nisan 2010 21:58

thk13
Yasaklı

Bunu şöyle bilin.Kuvvetlerdede işgücü-iş riski tazminat puanları vardır.Bunun yanında Jandarmada asyiş tazminatı olarak 218.06 tl'lik bir tazminat vardır. Ayrıca komando birliğinde olan komando,sınır birliğinde olan sınır tazminatı alır.birde kritik iller kapsamındaki illerinde sınıflarına göre o ilde görev yapan personele verilen 28-A ve operasyona katılan personelede 28-B tazminatları verilir. Bunlar Uzm.J.ve J.Uzm.larada verilir.Dolayısıyla bir çok tazminatın eksik olduğu batı illerinde görevli kuvvet personeli Astsubaydan hatta bazı rütbelerdeki subaydan fazla maaş almasıda normaldir. Burada notto2010 kardeşim J.Uzm.olmasına rağmen Kad.Kd.Bçvş.olan benden fazla alıyor.Almalıda.Hatta çok daha fazlada almalı.Anasının ak sütü gibi helal olsun.Bundan sadece mutlu olurum.Maaşı tek başına rütbeye endekslemek kadar yanlış bir şey olamaz.

Ayrıca bazı arkadaşların personelci diyerek küçümseme içeren sözlerinede üzüldüm.

Arkadaşlar savaşmak için lojistik destek gerekir,özlük hakkı gerekir,moral hizmeti,sağlık hizmeti v.s.gerekir.Bunlarıda sınıfları gereği savaşa gitmeyen diğer sınıf personeli savaşanlara sağlar.Bu bir bütündür.

Neymiş, ekipte ne rütbede nede görevde kıymet ayrımı yapılamaz.Yaparsanız başarısız olursunuz.Ben de bir personelci(tabi bir zamanlar jandarma)olarak sadece bir hatırlatma.

04 Nisan 2010 22:06

ombudsmann

bu arada,

teğmen 2700

II Kad.Kd.bçvş.2500 ne kadar adil bir durum ...

05 Nisan 2010 15:36

REKLUSAH

Bu yaklaşımlardan dolayı TSK bir adım ileri gidemiyor. TOBB Başkanı 28.000 TL maaş alıyor. Devletin başı Cumhurbaşkanı 15.000 TL. sadece İzmir Ticaret Odası Başkanı 14.000 TL alıyor.

06 Nisan 2010 13:05

nigdenindelisi

AAAAAAAAAA nasıl olur ya bir Uzman Jandarma Devletin astsbubay çavuşundan fazla maaaş alırr şaşılacak bir durum breee...Adam karrahgahtan çıkmıyor sosyallik dersen süper ehh tabiki şikayet eder adamcagız az maaş alıyom diye arkadaşlar hak verin ya şu astsb arkadaşa neden mi uzman jandarmalar dış karakolda. dag başında JÖAK_JÖH Vbbb çalışıyorlar dagda paraya ne ihtiyaçları varki hadin herkez 1 tl atsında arkadaşa yardım edelim...Senin için bir şeçenegim var astsb( RÜTBEYE LAFIM YOK ŞAHSIN KENDİSİNE LAFIM YANLIŞ ANLAŞILMASIN) arkadaş öZEL KUVVETLERDE ÇALIŞABİLİRSİN GÖNÜLLÜ OLARAK BAK VARYA PARAYA PARA DEMEZSİN ORDA UZMAN JANDARMADAN MİSLİ MAAŞ ALIRSIN BİR DENE ŞİKAYETLERİN ORTADAN KALKAR HEMEN...

06 Nisan 2010 14:26

ombudsmann

niğdenindelisi,

senin gibiler uzman jandarmanın adını lekeliyor yaptığın yorum aldığın eğitim seviyesini belli ediyor,sığ,basit ve cahilsin,ama senin yaptığın şaklabanlığı diğer uzman jandarma arkadaşlara genellememek lazım onları tenzih ederim lafım senin gibi şaklabanlara,kıtada astsubay yağcısı sanal ortamda soğan delikanlısı pehh pehh pehh...

06 Nisan 2010 16:41

nigdenindelisi

Kardeş ben uzman jandarmalara asla laf etmedim karargahta görev yapıyorsun bide diyorsun ki uzman jandarma benden nasıl fazla maaaş alabilir...uzman jandarmada senin gibi personel yakalı olsaydı senden az maaş alırdı..ben dogruyu söledim bunun adı şaklabanlık degildir...

06 Nisan 2010 16:45

nigdenindelisi

hem ben demedim ki uzman jandarmayım diye sen nerden olduda görevdaşlarına böle bir laf ta bulundun ki..

06 Nisan 2010 18:17

uzman9999

uzman jandarmalar türkiyenin en ucra noktalarına kadar gidiyor da ondan olmasın söylermisin bir denizcinin doğusu neresi ya da bir havacının

Toplam 35 mesaj