Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan2706fatih06incir.receli
03 Nisan 2010 23:58  

doğum sonrası ücretsiz izin heyet raporu

evimden eşimden 2 saat uzaklıkta ulaşım imkanı olmayan biyerde görev yapıyorum 14 nisan 2010da doğum iznim bitecek hamileliğim boyunca 60+30 gün heyet raporu kullandım 2009 yılında yani

doğum iznimin bitiminde tekrar 2 ay heyet raporu alacam kurum heyet raporunu kabul etmiyorum diyebilirmi

ya da evime 2. çare ücretsiz izin

2 ay ücretsiz izin aldıktan sonra 3 ay yaz tatili var okullar açılınca tekrara altı ay ücretsiz izin alabilirmiyim yani ücretsiz izin parça parça alınabilirmi teşekkürler

04 Nisan 2010 03:03

benj_55
Yasaklı

raporlara itiraz etme hakları var, en yakın sağlık kuruluna gönderebilirler,tekrar muayene olursunuz,aykırı sonuç çıkarsa sağlık bakanlığının belirleyeceği hakem hastanedeki muayeneden sonra oranın verdiği karar geçerli olur, yani idarenin itiraz etme hakkı var eğer kullanırsa,itiraz etmezlerse kanuna aykırı bir durumu yok alacağınız heyet raporunun.

parça parça alınmasıyla ilgili bilgi yok, ama en çok 1 yıla kadar istediğiniz sürede alabilirsiniz,bu sürenin başlangıcı doğum izninin bitiş tarihidir, dolayısıyla 14 nisan 2011 de bitecek.

04 Nisan 2010 10:47

abidat

hocam parça parça alabilirsiniz ancak çalıştığınız süreler toplamda 12 aylık ücretsiz izin sürenizden düşer. yani 2 ay aldınız kaldı 10 ay, 3 ay çalıştınız 7 ay ücresiz izin hakkınız kalır.

04 Nisan 2010 13:04

atlantik37

arkadaşlar bir sorum olacak.ben eylül 20 gibi doğum yapıcam inşallah.16 hafta izin hakkımız var ama yaz tatilinde biz öğretmenlerin bu durumda 1 ay izni kayboluyo mu yani ben toplam 3 ay mı kullanıcam doğum iznini bu durumda

04 Nisan 2010 20:19

abidat

hocam yaz tatiline gelen kısmı yanıyor,doğum sonrasına atamıyorsunuz. 20 eylüle göre hesaplarsanız doğum öncesi ve doğum sonrası toplam 3 ay doğum izni (hatta 3 ay da değil 11 hafta)kullanmış olacaksınız

05 Nisan 2010 11:23

ömer42

atlantik37 hocam, fotoğrafınız doğum yapacak birine hiç benzemiyor.

22 Kasım 2010 21:43

ayseisik1401

doğum izni bittikten sonra alacağımız heyet raporu illa devlete bağlımı olmalı yoksa özelde olabilirmi

22 Kasım 2010 21:46

ayseisik1401

yazmayı unuttum öğretmenlik yapıyorum ayrım olurmu bilmem

22 Kasım 2010 21:54

piti

özelden alınan heyet raporları geçerli değil.normal raporunuzu özelden alabilirsiniz ama heyeti devlet hastanesinden almanız gerekiyor

23 Kasım 2010 18:02

benj_55
Yasaklı

http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2008/08/20080828-4.htm

GENEL SAĞLIK SİGORTASI İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ

İstirahat raporlarında uygulanacak usul ve esaslar

MADDE 17 ? (1) İstirahat raporlarının Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucuları tarafından düzenlenmesi şarttır. Kurumla sözleşmesiz sağlık hizmeti sunucuları tarafından verilen ve istirahat süresi 10 günü geçmeyen raporlar, Kurumla sözleşmeli resmî sağlık hizmeti sunucusu hekimi tarafından, 10 günü aşan raporlar ise Kurumla sözleşmeli resmî sağlık hizmeti sunucusu sağlık kurulunca onandığı takdirde geçerli olur.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SAĞLIK UYGULAMA TEBLİĞİ

(1)5510 sayılı Kanun gereğisağlık hizmeti sunucuları Sağlık Bakanlığınca aşağıdaki şekilde basamaklandırılmıştır.

2.1. Sağlık Kuruluşları

2.1.2. Birinci Basamak Özel Sağlık Kuruluşu

(1) İş yeri hekimleri, "Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik" kapsamında açılan özel poliklinikler, "Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik" kapsamında açılan ağız ve diş sağlığı hizmeti veren özel sağlık kuruluşları.

2.2. Sağlık Kurumları

2.2.2. İkinci Basamak Özel Sağlık Kurumu

(1) "Özel Hastaneler Yönetmeliği" ne göre ruhsat almış hastaneler, "Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik" kapsamında açılan tıp merkezleri ile "Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik" in geçici ikinci maddesine göre faaliyetlerine devam eden tıp merkezleri ve dal merkezleri.

yani sut'a göre sağlık hizmeti sunucuları arasında özel sağlık kurum ve kuruluşları da var, yönetmeliğe göre raporların kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucuları tarafından düzenlenmesi şarttır, sgk ile sözleşmesi olmayan sağlık kurumlarının vereceği raporların resmi sağlık kurumlarınca onanması şartı getirilmiş, yani özel hastanelerin vereceği raporlar da geçerli,yeterki sgk ile anlaşması olsun, ayrıca yönetmeliğe göre raporlar arasında tek hekim ve heyet raporu sınırlaması yapılmamış, buna göre sgk ile anlaşması olan özel hastanelerin vereceği heyet raporları da geçerlidir.

Toplam 9 mesaj