Editörler : crops35
15 Nisan 2010 12:35

110.00TL. Sınav Ücreti!!!

bu resmen bir soygun nedir yani ne yapacaklar ösym daha 40 50 lira alırken 110 lira nasıl bi rakamdır işe alacağı 5000 kişi sınava girer en az 50000 kişi ilk 3 ay vereceği maaş ı çıkarmaya çalışyor heralde ben çokkk ağaar bi eleştiri yazmayı düşünüyorum...

hakikaten ayıptır bu yani...

sevdallinka83
Kapalı
15 Nisan 2010 12:37

bencede yuhhh yani soyguncular...

15 Nisan 2010 12:44

müdür yardımcılığı sınavından bile yirmi ytl almışlardı. bırakın kpss bile elli tl iken bu fiyatın kriteri nedir anlam veremiyorum!!!

sevdallinka83
Kapalı
15 Nisan 2010 13:10

sanırım sınava giren herkesi yerleştirecekler :)))) parayla yerleştiriyorlar heheheeeeeeeee:))) nere atanırsam ora giderim seçeneğine ne diyorsunuz arkadaşlar.. yapacakmısnız..

argentus
Genel Müdür
15 Nisan 2010 13:13

ücret gözümde yok. yeterki atanalım.

sevdallinka83 +1 de kararsızım ama yapabilirim. istişare etmem lazım bunun için.

15 Nisan 2010 13:20

argentus arkadaşım bizimde böyle meblağlarla uğraşacak, zaman kaybedecek vaktimiz yok ama hükümetin biz sosyal devletiz diye bangır bangır bağırmasına bir mana yoramıyorum. nerde bu eşitlik bu hak? neye göre belirleniyor bu kriter?

By_Onder
Genel Müdür
15 Nisan 2010 13:22

yok o ek tercih iyi atanma olayı istek dahilinde gerçi atasınlarda ben giderim heryeere sorun değil ama 110 tl yede hakkaten takmış durumdayım hani parasında değilimde neden 110 tl...

kaandilek58
Daire Başkanı
15 Nisan 2010 14:03

BEN DESTEKLİYORUM YETER Kİ TORPİL OLMASIN

meopius
Şube Müdürü
15 Nisan 2010 14:10

Merak ettimde Özürlüler sınavından 110 lira para mı isteniyor?

Nerde gördünüz bu ücreti?

meopius
Şube Müdürü
15 Nisan 2010 14:18

Bildiğim şu:

Özürlü sınavında ücret talep edemez; yasal değil.

Nerden gördünüz siz? Müdürün girdiği görevden yükselme sınavı ya da Ünvan değişikliği sınavı başka; Özürlü alımları sınavı başkadır dolayısıyla ücret talep edemezler.

NErden uydurdunuz merak ettim inceledim öyle açıklama gözümden kaçmış mı?

Sputnik_007
Kapalı
15 Nisan 2010 14:24

Nedir bu sınav ücreti ya. 110 TL !

Sınava girmeyin mi denmek istiyor.

MEB'in bütçesini mi denkleştirmeye çalışıyorlar.

Sınava 10 bin kişi girse 1 milyon küsür TL (eski parayla 1 trilyon)

Sınav gideri değil de. Sınavdan gelir sağlama yoludur bunun adı.

Ben ilk defa görüyorum bu tür sınavlardan para alındığını. Üstelik de fahiş bir para.

Yazıklar olsun.. Başka bir şey demiyorum.

By_Onder
Genel Müdür
15 Nisan 2010 14:47

hocam neden uyduralım yahu bu nası bi yorum işim gücüm yokmu sanıyosun gir meb in sayfasına yeni yayınlanan (2010 Yılı Taşra Teşkilatı Özürlü Personel Alımına İlişkin Sınav Başvuru ve Atama Kılavuzu ) nu incele orada göreceksin...

By_Onder
Genel Müdür
15 Nisan 2010 15:12

meopius ben uydurmuyorumda

Bildiğim şu:

Özürlü sınavında ücret talep edemez; yasal değil.

sen bu bilgiye nerden ulaştın bunun resmi bi mevzuat da geçtiğini gördüysen paylaşırmısın eğer böle bi kanun varsa itirazı bununla beraber yapacağım

meopius
Şube Müdürü
15 Nisan 2010 15:45

verdiğin linki okudum... Teşekür ederim gözümden kaçmıştı...

Yasal değil bu yönetmenlik. bir yerde bir hata var. Dava açılabilir diye düşünüyorum...

bestakkon
Memur
15 Nisan 2010 16:02

sevdalinka arkadaşa katılıyorum heralde parayla yerleştirme yapıyorlar.Sınava sadece 5000 kişi katılıyor desekki bu imkansız daha fazla olur normal olarak 5000 kişiden 110 tl 550.000 tl yapar.Bu kadar parayı topladıktan sonra da yerleştirsinler bari o kadarcık paralı hatırımız olsun artık :)

By_Onder
Genel Müdür
15 Nisan 2010 16:05

hocam sabahtan beri bütün mevzuatı okuyorum henüz buna ilişkin bi madde bulamadım bi kaç telefon açtım tabi vekillerlede görüşmek mucize danışmanlarına not bıraktım onlarda rakamın abartı olduğunu söylediler ama henüz erken dava açmak yerine kararı değiştirmeleri için baskı yapmak gerek mümkün olduğu kadar ulaşabildiğiniz yerlere ulaşın derim...

Sputnik_007
Kapalı
15 Nisan 2010 16:24

Evet arkadaşlar tepkimizi ortaya koyalım. Tarihte görülmemiş bir soygun resmen bu 110 TL lik sınav harcı. Üstelik de bir engelliler sınavında. Üstelik şimdiye kadar hiç bir engelli sınavında hiç bir sınav harcı v.s alındığını hatırlamıyorum.

Bu resmen engelli istismarıdır. Engellileri istihdam ediyoruz diye onları istismar ediyorlar. Engelli insan en düşük gelir grubuna sahip insanlardan oluşuyorken (hatta çoğumuzun geliri bile yokken)böyle bir soygunvari harcı hangi mantığa hangi kanuna ve hangi vicdana göre alıyorlar sormak gerekir.

Bazı arkadaşlar eee ne yapalım yerleşelim de öderiz gibi bir kaderciliğe düşmüşler. Hayır sebebi nedir neden alıyorlar diye sormuyorlar maalesef. Her şeye sesimizi çıkarmaya çıkarmaya kaderimize razı ola ola bu hallere düşüyoruz ya... Buna da tepki vermeyelim diğerleri de 250'şer lira alsalar yeridir.

VURUN ENGELLİYE NASIL OLSA SESİNİ ÇIKAR(A)MIYOR...

15 Nisan 2010 16:31

engellilerin çoğu zaten çalışmıyor.. yazıktır!

cexor
Yasaklı
15 Nisan 2010 16:39

ne alaka kardeşim yaw

bundan önce MEB istanbul için 5 kişi alımı için 600 kişiyi sınava aldı 1 kuruş bile para almadı !

ama eğer merkezi sınav sistemi maliyeti böyle diyorsa

bu kadar maliyetli olmaması lazım

dahası bu kadar maliyetliyse o zaman sınav yapmasın KPSS sınav sonuçlarına göre alım olsun

çünkü MEB çan eğrisi sınav sistemine göre

örnek ilk 10 kişi tam puan olarak benzersiz puan alıyor

diğerleri ise aynı puan aralıklarına giriyor

hal böyle olunca itiraz etsende yedekte olsanda

anlaşılmayan bazı durumlar oluşuyor. ! :(

arkadaşım bende 110 TL değilde

10 lira var alırlarsa alsınlar yoksa yok yani !

cexor
Yasaklı
15 Nisan 2010 16:42

arkadaşlar mutarlıktan işsiz dir kağıdı alalım

gidip MEB'in önünde oturmalım !

medya da gelsin bizi haber yapsın !

şimdi soru şu meb önünde oturmaya kimler gelir ?

hulyam12
Aday Memur
15 Nisan 2010 16:47

Gereken yerlere eemail atalım.Milli eğitim bakanlıgına baksı yapalım. Yerde görülmüş 110 tl sınav ücreti ya.

Toplam 65 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi