Editörler : swat3410
16 Nisan 2010 12:07

Pomem mezunu polislerin istifa sonrası dava açanlar

ben actım davayı 1.5 yıl oldu ses yok.var mı başka dava açan tazminat için?

zarbo48
Daire Başkanı
16 Nisan 2010 13:15

idari mahkemesi o kadar uzun sürer mi ki yav

birde kazanacağınızı zannetmiyorum çünkü girerken ğeşin bütün şartları kabul edip girmişsiniz seneti imzalamışsınız mahkeme neye göre sizi haklı bulacak orasıda ayrı

-KING9
Genel Müdür
16 Nisan 2010 14:17

hem okula girerken senete bilerek isteyerek imza atiyosunuz , hemde dava aciyosunuz :) lafa gelince fakulte bitirdik dersiniz,mahkeme neyine bakarak seni tazminattan muaf yapacak,soyler misin ?

ayintaplim
Daire Başkanı
16 Nisan 2010 16:05

KING9 seni ilgilendirmez.yasal hakkım benım.sen git yasaları oku ondan sonra konus.kımsenın istifa etmesi,mahkemye vermesi seni ilgilendirmez.işine bak.

ayintaplim
Daire Başkanı
16 Nisan 2010 16:10

güncel

-KING9
Genel Müdür
16 Nisan 2010 16:53

pomem e girerken senedi imzala dediklerinde de yasada boyle bisey yok deseydin ya

pemur
Memur
16 Nisan 2010 21:25

maydonozlar boy vermeye başladı. maydonoz olmasalar uykuyu kaybederler...

Arfmin
Kapalı
16 Nisan 2010 21:55

İstifa sonrası ne için dava açıldı?

ağrı_polisi04
Yasaklı
16 Nisan 2010 22:26

dava açanlar nasıl bir haksızlığa uğradıklarını idaaa ettiler acaba?

yani davanın konusu ne?

zarbo48
Daire Başkanı
17 Nisan 2010 09:57

şimdi arkadaşlar girerken istifa edersen sana devletin yaptığı masrafı 6 ile çarparım dedi eğer 1 yıl görev yaparsan 5 ile çarparım dedi yani her yıl için 1 katsayı düşüyor

dava açan arkadaşlarda bu haksızlık falan diye sadece yapılan masrafı bizden tazminat olarak alınsın veya yapılan masraf 2 ile çarpılsın diye dava açıyor

ama zaten sen herşeyi baştan kabul ediyorsun adamlar daha sana pomem başlamadan kardeşim mesleğe başlayıp bırakırsan 6 ile çarparım yaptığım masrafı diyor sende bunu kabul ediyorsun

ha sen okula girip sonra bir kanun çıkartıp bunu deselerdi kazanma şansın çok yüksekti şimdi nasıl kazanacaksınız onu hiç anlamadım

şimdi birde haybeye mahkeme masraflarınıda ödeyeceksiniz

ha şunuda diyeyim bu kadar tazminat alınmasıda inasafzılık 3 milyar masraf yapılsın 18 milyar tazminat demek paraya bak az para değil yazık valla

police98
Şube Müdürü
17 Nisan 2010 14:05

bence sen bu parayı ödeyeceksin,şartlarını başta koymuş sende kabul etmişsin,iidari mahkeme en az 2 yıl sürer,maydanoz kelimeside hiç hoş olmamış kardeşim

kaptantoygun
Aday Memur
17 Nisan 2010 20:14

Senete imza attın heşeyi kabul etmişsin gibi bi mantık yok olamaz Şöyleki imza atılan senetin bağlayıcılığı dayandığı yasa kadar geçerlidir ihtilaf olursa mahkemeye gidilir bu kadar basit

pemur
Memur
17 Nisan 2010 23:20

konu başlığındaki soruya bak, yapılan yorumlara bak, yorum yapanlarında ne pomemle ne davayla nede cevapla bi alakaları var!! şöyle bakınca hepsinide Ankara hukuk mezunu zannedersin. adamlar bi konu açılınca yardımcı olmak için değil de, köstek olmak için seferber oluyorlar.

- bide öyle bi yorum yapıyolar ki sanki 40 yıllık anayasa profösörleri. ya şu yorumları yapanlar bide polis olunca insan hayretler içine düşüyor, sanki kanun hukuk okumadan direk ana kucağından looop diye polis olmuşlar gibi sanki, be kardeşim bu tartışılan konu ana yasa değil pvsk da bir ek maddedir ek madde! kaldı ki anayasa bile yanlışlıkları yüzünden değiştirilip düzeltiliyor. sen kalkmışın bi ek maddenin zdüzeltilmesi için açılan davaya ulema edasıla boş boş yorumlar yapıyosunuz yaa.

ayintaplim
Daire Başkanı
18 Nisan 2010 00:19

arkadaşlar sadece benim durumda olanlar var mı?konuyla alakası olmayanlar yazmasın.

ayintaplim
Daire Başkanı
19 Nisan 2010 00:04

güncel

konuralp1
Şube Müdürü
19 Nisan 2010 00:51

dostum burası muz cumhuriyeti değil(???????????)öyle kölelik düzeni gibi imza attırmak bi tuhaf zaten.657 dmk daki memur haklarından bir taneside çekilme(istifa edebilme hakkıdır.)ancak idare sizlerin başta ki çaresizliğinizden faydalanarak size o imzayı attırmış.bu dmk daki hakkınızı kullanmanızı engelleyen ve bence yasaya aykırı bir uygulamadır.ne kadar masraf etti ise size onu alsın bari.tıp ta okuyan kişiye milyarlar harcıyor devlet adam canı isteyince istifa edip özele geçiyor.kimse bişey demiyor.bizimkilerde bi kep bi resmi bi eşofman bi ayakkabı ile verdikleri mercimek çorbasının peşine düşüyor bide 6 ile çarpacak ayıp yahu.bence davanı bahsettiğim 657 de ki çekilme hakkının kullanımına dayndırarak sürdürürsen kazanma şansın var.Allah yardımcın olsun.ben 7 yıllık memurum başka şansımda yok.biz buradayız anlayacağın senin bahtın açık olsun.bir de şu konuda bile pomem pmyo muhabbeti yapmayın.hak davasında destek olun köstek değil

ayintaplim
Daire Başkanı
19 Nisan 2010 19:02

güncel

doganaykx
Memur
19 Nisan 2010 23:56

konuralp_1

kardeşim yapmış olduğun yorumu takdirle karşılıyor, tüm meslektaşlarımızın da, hak arayışlarımızda sizin kadar hassas, duyarlı ve anlayışlı davranmalarını temenni ediyorum. çok çok teşekkür ederim. hoşçakal, yolun bahtın açık olsun.

ayintaplim
Daire Başkanı
20 Nisan 2010 12:08

ben şuan öğretmenim zaten.kendi mesleğimi yapmak için böyle bir karar verip istifa ettim.ve bu en doğal hakkım.pişman değilim.polsilikle öğretmenlik kıyaslanamaz.verdiğim tazminatı da almak için dava açtım.bu da en doğal hakkım(bazı arkadaşlar buna farklı yorumlar yapmış ama).benim durumda olup da dava açan arkadaşlar varsa görüşmek istiyorum.

mustafai_poliss
Kapalı
20 Nisan 2010 21:53

Ayintaplım kardeş bende dava açtım senle irtibata geçebilirmiyiz

ayintaplim
Daire Başkanı
21 Nisan 2010 12:13

güncel

Toplam 177 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler