Editörler : crops35
22 Nisan 2010 20:23

4 Yıllık AçıkÖğretim = 4 Yıllık Örgün Öğretim

1982 Anayasası böyle diyor , varmı ötesi :)))

*** Aksine iddia eden varsa , KPSS de buluşalım :)))

mavilaci43
Şube Müdürü
22 Nisan 2010 22:02

biz öss de buluştuk zaten siz 180 soruda 15 doğru yaparken ben(biz) 180 soruda 135 doğru yaptık

mrc_1984
Daire Başkanı
22 Nisan 2010 22:10

memur oldunuz(siz) en fazla , aöflide (biz) 15 tane yaparak memur oluyoruz :))))

Varmı ötesi :)))))))))))))))))))

mavilaci43
Şube Müdürü
22 Nisan 2010 23:16

öncelikle yazarken eğitime saygı duyulmalı sanki eşitmiş gibi konuşmak yanlış olur mesela ben bir tıp mezunuyla konuşurken dikkatli saygılı olurum

ikincisi ise bahsettiğiniz konu ülkemizdeki sınav sistemiyle alakalı b grubunda torpil yokken a grubunda torpil var ben en son 14 aralıkta verginin mülakatından torpilim olmadığı için elendim

üçüncüsü eminim sizin aylar belki de yıllar çalışarak kazandığınız kpss yi ben bir saat geometri çalışarak kazandım ve kendi şehrime atandım

mrc_1984
Daire Başkanı
23 Nisan 2010 08:14

kardeşim biz örgün mezun olduğumuz lisans programından alım olmayınca atanamadık , o sebeple Aöf okuduk :))

*** Gördük ki ; Aöf = Örgün

***** Bu gerçeği sende biliyosun , benim muhattapım sen değilsin ...

Rover23
Daire Başkanı
23 Nisan 2010 12:15

devlet herşeyi paraya döktü, parayı veren kursa gidip 3 ayda sertifika alıor. ortaokul mezunu dışardan okuyor lisans bitiriyor. eskiden memur olduğu için kıdemi falza oluyo ve diğer memurlara amir oluyor. lisans mezunu ise memur olduğu için çoğu kurumda yüksek lisans yapamıyor. adalet yok. uzaktan yüksek lisanslar çok pahalı.... buna bi çözüm...

Adem KANLI
Daire Başkanı
23 Nisan 2010 14:32

Açıköğretim düşmanı veya düşmanı olmak için çırpının zavallılara ithafen;

1- Sınava girerek amir oluyorsa bunun sorun neresinde.

2- Bir ilkokul mezunu lisans eğitimine kadar dışardan bitiriyorsa o eli öpün.

3- Uzaktan lisanslar çok pahalı ise sorun ilkokul mezununun lisans eğitimine kadar dışardan başarılı olması değildir.

4- Aöf'yi kazanmak kolay bitirmek zordur. Bu tezim ödül aldı. Aksine iddia eden varsa klavyeyi sarhoş kullanıyor demektir.

5- Örgün eğitimliler ile ilgili problem yoktur. Problemli olan örgün eğitimli bazı kımıl zararlılarıdır.

Devam edecek ..................

nerdennereye
Daire Başkanı
23 Nisan 2010 15:53

yahu şu örgün bitirenleri anlamıyorum doğrusu. madem örgünü bitirdiniz, çok iyi eğitim aldınız. ne işiniz var kardeşim türkiye? açılın yurtdışına da dünya örgün eğitim mezunu adam görsün. bırakın biz aöf liler olarak burda kendimiz çalıp kendimiz söyleyelim. aldığınız eğitim madem çok iyi, neden kamuya kapağı atmaya çalışıyorsunuz? örgün mezunusun, kendine ve diplomana güveniyorsun, özel sektöre buyurun. madem aldığınız örgün eğitimi çok önemli, sınavlarda fark atın. ne bileyim, 100 soru soruluyorsa bi 100 tanede siz yazıp cevaplayın. örgün eğitim mezunusunuz ya... niye aöflilere çemkirip duruyorsunuz? anladığım şudur ki, siz aöf mezunlarınızı kendinize rakip görüyorsunuz, ya kazanırlarsa, ya yaparlarsa. şu meşhur "ya..." bağlacı... ama pardon özür dilerim, siz örgün mezunusunuz, sizin aldığınız eğitim ooovvvvv ben daha neyi niye konuşuyorum...

mavilaci43
Şube Müdürü
24 Nisan 2010 16:22

aöf lüler siz kendinizi kandırın az soruyla aöf lü olun basit sınavlarla mezun olun sonra caka satın

devam edin arkadaşlar

nerdennereye
Daire Başkanı
24 Nisan 2010 16:36

yok biz caka değil, hasımsızlık çekenlere soda satıyoruz...

açalım mı bi soda, soğuğundan :)))

24 Nisan 2010 18:55

inat değilmi.pazartesi iki örgünü sebep bulup haşlıyacağım.

mrc_1984
Daire Başkanı
26 Nisan 2010 00:42

Kpss ile derslerini vereceğiz :)))

(aslı)
Kapalı
26 Nisan 2010 11:51

insan nerede okursa okusun hangi bölüm bitirirse bitirsin yolu yiyeceği ekmek ayrıdır Allahım ol dedikten sonra örgün aöf ne fark eder bi şekilde sizde işe girersiniz bize bu kadar yüklenmenizi ve ileri geri konuşup hevesimi kursağımda bırakmanızı anlamıyorum bende keyfimden aöf okumuyorum bende isterdim üniye gidip o ortamı yaşamak gırgır şamata ders geçmek (örgünler öyle geçiyor) ama olmadı napıyım biz zoru başarıyoruz saygı duyup bir iki iyi söz söylemek bu kadar mı zor nasıl insanlarsınız ki bizleri üzmekten zevk alıyorsunuz mantıklı olun mantıklı..mühim olan okul bitirmek değil adam olmak insan olmak unutmayın..

strateji11
Daire Başkanı
27 Nisan 2010 16:24

hukuki olarak açıköğretim=Bogaziçi=ODTÜ

mucibe
Kapalı
28 Nisan 2010 22:31

Oha, yok devnin nalı

mrc_1984
Daire Başkanı
28 Nisan 2010 22:46

mühendislik fakültesi tıp fakültesi hukuk fakültesi vs.. aöf ile kıyaslanmayacak kadar elbette zordur...

*** Fakat aöf de bulunan bölümlerle , örgünde bulunan bölümler eşdeğerdedir...

kubişimmmm
Aday Memur
30 Nisan 2010 12:09

kendini örgün okuyupta bihalt sananlar okusun bu yazıyı:ben 3 nisan oturumunda sınava alınmadım neden mi? öğrenci kimlik belgemi unutmuştum yalvardım 4 tane hocayla konuştum olmaz alamayız dediler kimlik gösterdim ne yaparsan yap sınava öğrenci belgen olmadan giremezsin dediler çünkü :BU ÇOK ÖNEMLİ BİR SINAV BAŞTAN SAVMA YAPILACAK BİR SINAV DEĞİL BİZ AÖF Yİ KÜÇÜMSEMİŞ OLURUZ YASALARIN DIŞINA ÇIKARSAK DEDİLER o an çok kızmıştım ama bi okadarda mutlu oldum çünkü aöf küçümsenecek bi bölüm değilmiş bunu anladım mesela orada gözetmen beni sınava alsaydı kimsenin ruhu duymazdı

eeccee_88
Şef
30 Nisan 2010 17:18

mrc_1984 bu çok saçma bir polemik olmuş hakikaten biz örgün okuyanlarda aöf den istediğimiz bir bölümü okuyabiliyoruz ama bu bizi ne uzatıyor nede kısaltıyor arkadaşım...gel gelelim sadece aöf okuyanlar tek bölüm okyabiliyorlar ilk farkımız bu...

şimdi sizin cümlelerinizi yorumlıyacağım müsadenizle.....

mavilaci çok güzel bir noktaya değinmiş öss de bizler gece gündüz çalışıyorken sizler hakkında yorum yapmak haddim değil ama sonuçlara göre yerleştiğimize göre bir emek farkı var bunu göz ardı etmek bence saygısızlık olur...

şahsım adına konuşuyorum ben karşı değilim aöf ye amaç okumak olduğu sürece sorun yok elbette herkes hakkını alsın ama çamur atılmasın farkındalıklar olsun barajı geçemeyen insanlarda aöf okuyorlar bunlardan doktor hakim öğretmen eczacı olmaz arkadaşlar bunlarında labaratuıarları var eğitim derslei var deneyleri var varda var yanii...yanlış anlaşılmak istemem ama bunun herkes farkında örgünle açık aynı konumda değil ve bu yüzden bir tıp fak.yok bir hukuk yok vs vs olmamalıda siz kendinizi düşünün ailenizden birini sadece evde ders çalışarak tıp mezunu bir doktora bırakmak istermisiniz...

adem arkadaşım zavallı kelimesi bence hakaretvari bir söz ve bunu hiç bir örgün okuyan insan haketmiyor...kimsenin elini öpmek gibi bir durumumuz yok ilk okul mezunu aöf den okumuş lise bitirmiş ee bizde bitirdik nişye elini öpeyim dersler belli konular belli...örgün pahalı sadece senin için değil herkes için pahalı kim ne şartlarda okuyor biliyormusun ki...tezinize gelince hakikaten haklısınız ama örgün öğretimde kolay değildir bitirmek katü makina okuyan arkadaşım 7.senede uzattı yani aöf den işletme4 bitirdi var sen tart ötesini bende 2.üniv kapsamında aöf den okuyorum ...

nereden nereye senin cümlende haddim değil belki ama çok iğneleyici türkiyenin kalkınması size bize bağlıysa burda bir topluluk oluşturmalıyız elbette eğitim şart koşul ne olursa olsun ama siz bize kin besler bizde size bu türkiye ne kısalır ne uzar....arada farklar var siz sıcak yemeğiniz önünüzde evinizde ders çalışıp bir vize bir final birde büt le takılıyorken örgüncüler her dönem kitap değişir dersler değişir her dönemde kalma gibi bir durum vardır her üniv.in geçme notu farklıdır büt yerine yaz okulu derdi vardır bunlarla uğraşır...toprağa ağaç ekmekle kitaptan ağaç nasıl ekiliri okuyup sınavda işaretlemek farklı şeylerdir bunu göz ardı etmeyin...

kürşat hadsizliğin had safhada sen kimsinde örgünlüyü haşlıyacaksın ya....

sözlerimin anlaşılacağını umut ediyorum dilerim anlarsınız derdimiz sizle tartışmak değil farklar vardır emek vardır ve göz ardı edilemez arkadaşlar

eeccee_88
Şef
30 Nisan 2010 17:33

ayrıca delirmek içten değil kendi okulunuzda kendi arkadaşınız yazmış adam satır aralarını bile okumamış geçmiş yılların sorularını çözmüş 100 97 96 almış almak içten bile değil diyor arkadaşınız altan okuyun konu başlıklarınızı arkadaşlar yorumlar ona göre olsun lütfen

mrc_1984
Daire Başkanı
30 Nisan 2010 20:30

ece88 :

*** Bende sizin gibi , ikinci üni olarak aöf işletme okuyorum...

Örgün olarak TEKNİK BÖLÜM OKUDUM...

Benim amacım sizin gibi anlayışlı insanlara birşey öğretmek değil , sizin gibi olmayan anlayışsız insanlara bu gerçeği göstermek...

*** Aöf de olmayacak bölümler , Tıp , Mühendislik , Hukuk vb...

Öğretmenlik demicem , Aöf de öğretmenlik var :)

*** Aöfli olarak bizim rakibimiz zaten yukarıda saydığım meslekler değil , onlar örgün okuyanların krallarıdır...

*** Sizce Aöf okuyup işletme diploması almış bir insanın , örgün okuyan bir insanın aldığı bir işletme diplomasından farkı ne?

Soruma hukuki olarak cevap vermenizi istiyorum :)))

Adem KANLI
Daire Başkanı
03 Mayıs 2010 11:47

Sınava giren örgünlüler sınavı kazanamayınca evde örgü yaparlar daha sonra hızını olamazlar bu sitelerde sövgü yaparlar. Neyse övgüye layıklara selam olsun. (Aleyküm selam) :))

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi