Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : yumurcakTürkçeci0505
23 Nisan 2010 21:20  


Koordinatör Müdür Yardımcılığı

Meb meslek liselerine müdür yardımcılığı için açıklama yayınladı.Buna göre özetle müdür yardımcılığı çeşitlemesinin olamayacağına vurgu yapıp meslek liselerinde koordinatör müdür yardımcılığı için varsa meslek dersleri müdür yardımcısını yoksa kültür dersleri müdür yardımcısını müdürün görevlendirebileceğini duyurdu.iyi güzel de ek ders ücretlendirmesinin nasıl olacağını niye açıklık getirmedi?öyle ya koordinatör müdür yardımcısı olarak meslek dersleri müdür yardımcısıysanız başka yok kültürcü iseniz başka ücret alıyorsunuz ama ne tuhaf değil mi aynı işi yapıyorsunuz.Bu ikirciliğin çözümü için bence bakanlığın çok net bir açıklama yapması gerekiyor.

24 Nisan 2010 17:48

kyerli

Hocam Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğinin Madde 258-( Değişik birinci fıkra: 20.9.2008/27003 RG) İşletmelerdeki mesleki eğitimde iş yerlerinin belirlenmesi, eğitimin planlanması, koordinasyonu, uygulanması ve izlenmesi ile kurumun araştırma-geliştirme çalışmalarını yürütmek amacıyla atölye, laboratuvar ve meslek dersleri öğretmenleri arasından atanan bir müdür yardımcısı, kurum müdürlüğünce koordinatör müdür yardımcısı olarak görevlendirilir.

Bana o yazının linkini gönderir misiniz?

24 Nisan 2010 19:27

ahmetcemil

hocam ilgili açıklamaya link, mevzuat.meb.gov.tr/html/24804_10.html -'den ulaşabilirsiniz.

24 Nisan 2010 22:30

kyerli

hocam birinci mesaj da yazdığınızla son yazdığınız arasında hiç alaka yok. link Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği orada zaten koordinatör müdür yardımcılığını atölye, laboratuvar ve meslek dersleri öğretmenleri arasından atanan bir müdür yardımcısı yapar diyor. kültürcü demiyor veya çeşiti azaltında demiyor.

"kültür dersleri müdür yardımcısını müdürün görevlendirebileceğini duyurdu" diyorsunuz ben o yazıyı merak ettim.

24 Nisan 2010 22:49

ilker1974

hocam teknik öğretmen veya kültürcü koordinatör müdür yardımcısı arasında ücret farkı yoktur.

ancak meslekçi koord.md.yr. 6 saat koordinatörlük ücreti alabilir.O da isterse.kültürcü koor.md.yrd.koordinatörlük alamaz ancak 6 saat derse girerek ek ders alabilir.o da isterse

25 Nisan 2010 06:46

ahmetcemil

Güncel

26 Nisan 2010 10:30

nurtentr
Kapalı

mevzuat.meb.gov.tr/html/24804_10.html

26 Nisan 2010 10:32

nurtentr
Kapalı
Toplam 7 mesaj