Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : ergunMütekabiliyet
26 Nisan 2010 12:47  

Kapalı
Sigortalı-işçi avukatları ücretleri hakkında..

işçi avukatlık ücretleri hakkında fikrimi yazmak istiyorum...bi insan bu kadar çalışsın yorulsun ancak 1000TL gibi komik bir rakamla ücrete layık görülsün..ben işçi-sigortalı avukat değilim ancak sırf bu düşük ücretle çalışmayı da kendi çalışma tempoma yakışır tutar bulmadığımdan çok istememe rağmen o şekilde çalışamıyorum...bu ücretin 2500-3000TL cıvarı olması gerektiği kanısındayım bizler avukatız arkadaşlar işçi değiliz ama nerdeee CMK ücretlerinin 120-400TL cıvarı olduğu bir adalet sisteminde yaşıyoruz..biz birbirimize sahip çıkmıyoruz ki...

26 Nisan 2010 12:50

..justice was done..
Kapalı

sevgili meslektaşım ve hemşehrim bakanıma da belki buradan sesimi duyurabilirm diye de düşünüyorummm....???

26 Nisan 2010 12:54

..justice was done..
Kapalı

korkmayın arkadaşlar...neden fikrinizi yazmıyorsunuz...hiç mi fikriniz yok bu konuda...????

26 Nisan 2010 12:57

akaki akakiyeviç.

bence "avukatlık hizmetleri" sayfasına daha uygun bu başlık arkadaşım...burda suan bulunan coğu arkadaş mülakat sonucunu bekliyor ve hiç biri de avukatlık ücretlerini düşünecek halde değil eminim

26 Nisan 2010 13:00

..justice was done..
Kapalı

arkadaşım orada da var konum...ancak orada da yine cevap veren yok..sanki aslında bu sorun normal de ben tuhafmışım gibi oluyor..düzeni kabul etmeyelim diyorum...bi yerden sesin çıkması gerekiyor...o yer neden bu platform olmasın..???

26 Nisan 2010 13:07

akaki akakiyeviç.

ben tepki gösterilmesin demedim ki güzel arkadaşım çok ters günde konu açtın ondan =)

şimdi bugün yarın 300 kişi elendiğinde en az üçte ikisi avukatlığa dönecek ve "yine hakkını alamıyor olma" kaygıları başlayacak maalesef... ben yazdım evet müsaitim ama henüz bir maaş ya da ücret alıyor değilim... gönül istemez mi ki çekilen çilenin, stresin, sıkıntının karşılığı hiç değilse maddi olarak sağlansın...

26 Nisan 2010 13:16

..justice was done..
Kapalı

aaa...afedersiniz aklımdan çıkmış hiçç..peki beklerim ben..ama bu konunun sıkı takipçisi olacağım...ben de sınava hazırlanan ve aynı zamanda da çalışan biriyim..maalesef yazılıyı geçemediğim için bu gaf ım oldu bugün...ancak gerek av lık ücretleri gerekse de CMK ücretlerinin çok tatmin edici olmadığını yeniden vurguluyorum...

26 Nisan 2010 13:59

ibrahimkovanci

ne 1000 tl mi? vallahi güzel para imiş hatta çok imişde neyine yetmemiş arkadaşlarımın 1000 tl yahu... emin olun 1000 tl ile çalışanın kapasitesi zaten o kadardır demek istiyorum amma şimdi düşman kazanmanın sırası değil diye düşünüp sözümü hemencecik geri alıyorum...

26 Nisan 2010 15:13

..justice was done..
Kapalı

arkadaşım 1000TL yi duyunca çikolata görmüş çocuk gibi pek sevindiğine göre kapasite sorununu öncelikle kendinde ara derim ben de...ben bu düşük ücreti ücreti eleştiriyorum ve yine söylüyorum verilen nöbet paraları da tatminkar değilll...

26 Nisan 2010 15:29

ibrahimkovanci

ironi yi fark edecek kapasitem var şükür! ayrıca bin tl ye ben daha hayatım da hiç çalışmadım ki stajyerken bile daha fazla alabiliyordum:) üstad... saygılarımla...

26 Nisan 2010 16:28

metin_81

ibrahimkovanci, logar kapağı gibi olmuş arkadaşın cevabı..

26 Nisan 2010 16:42

hukukçun

gerçekten verılen emege saygı geregı dusuk ucret hmde çok düşük bende bu yuzden calışmayanlardanım

26 Nisan 2010 22:46

ibrahimkovanci

metin_81,,, 1. kişi 2. kişi 3. kişi... ben genelde bunları saymayı bilirm bu ne kapağı olur sana? senin kuyrugunun derdi ney... neyse sadece gülüyorum...

27 Nisan 2010 17:51

legal2003

arkadaşlar,herkese iyi çalışmalar diliyrm.sigortalı çalışan avukatların aldığı ücreti düşük bulmakta çok haklısınız,hele ki küçük bir şehirdeyseniz ve büro açma imkanınız yoksa malesef bi noktada evet demek durumunda kalıyrsnz.yorum yapan bir arkadaş,ben staj yaparken bile daha fazla alıyrdum o paraya çalışmadım demiş,ancak bu durum içler acısı,çünkü sizi mecbur bırakıyolar o ücrete çalışmaya.malesef adalet arayan bizler,en büyük haksızlığı yaşamamıza rağmen kendmiz için hiçbişey yapmyrzz.okulu bitrirmişsnz,küçük bir yerdeysnz özellikle vurglyrmm bunu,evde oturma imkanız olmadığı için ve beklediğiniz ücreti hiçkimse vermeyi kabul etmyrsa mücadele etmekten vazgeçip kendi ekmek paranızı kazanma yoluna giitiğiniz için o fiyata çalışmayı kabul etmekten başka çare bırakmıyolar size,ltfnn bunu düşünüpp yorum yapın,herkes kafasına göre,ben o paraya çalışmam bile demesinn

27 Nisan 2010 19:40

prezantabl

arkadaşım şehrin küçük olması ile ilgisi yok. Ankarada da aynı paraya çalışıyor genç meslektaşlar. amaç işi öğrenmek sonra büro açarım diyosun onlarda bundan faydalanıyo olay bu. ama bende şiddetle kınıyorum bu zihniyeti...

29 Nisan 2010 15:35

..justice was done..
Kapalı

süperrr...işte benim de anlatmak istediğim bu küçük büyük şehirle ilgisi yok..

arkadaşlar bizler hukukçuyuz kapasite malum zaten:))hiç mütevazi olmanın anlamı yok bence;))birşeyleri öğrenmek çok zor değil bizler için..

sadece mecbur bırakılmak kötü işte o durumdaki arkadaşları da anlıyorum..ya peki nöbet ücretleri...???komik rakamlar...

velhasıl iki kulplu çömlek ister sağından tut ister solundan...

Toplam 15 mesaj
Grup Vizyon