Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : muhtesem32*aziyade*
02 Mayıs 2010 11:48  

aöf de diploma not ortlaması...?

arkadaşalar aöf de diploma not ortalaması nasıl hesaplanıyor bilgisi olan varsa yardımcı olabilri mi? ortalamaya etki eden dersler mı ?

02 Mayıs 2010 19:41

üye 2008
Yasaklı

okuduğun tüm dersler ortalamaya girer, öyle çok karmaşık bir yöntemi yok, tüm derslerin geçme notlarını toplayarak ders sayına bölüyorsun, klasik ortalamasını alıyorsun kısaca.

02 Mayıs 2010 22:27

gkhn24
Kapalı

Peki 3.sınıfta olup da tüm notlarını tutamamıi birisi transkripi bürodan alabilir mi?yada sorgulama yapıalcak her hangi bir yer var mı ?

02 Mayıs 2010 23:11

Rojew

E-Büro'dan "Ders notları-Önceki dönemler" kısmından geçmiş yılların sonuçlarını görebilirsin.

03 Mayıs 2010 14:30

ceza_06_6

Ben dikey geçişle geçtim aöf ye yüksek okulu bitirdim. suan işletme 3 sınıfım benim sorum not otalamasının bi yararı var mı bana + sı ne ortalamanın ? kpss de not ortalamasının bi etkisi yok sanırım

04 Mayıs 2010 15:01

zepe

kpss de bazı bölümlerde diploma notu önemliymiş yanılmıyorsam 68 di en az

06 Mayıs 2010 19:33

sensizim6572

Selam arkadaşlar ben aöf adalet okuyorum. dgs ile hukuk fakültesine geçiş için çalışıyorum. bundan dolayı aöf den alacağımız puanlar önemli. aöf adalet bu yıl açıldığı için geçmiş yılların not ortalamasını nasıl öğrenebilirim. öyle bir şansım varmı. cevap verecek olan arkadşlara şimdiden teşekkür ederim.

07 Mayıs 2010 18:44

sensizim6572

güncel

09 Mayıs 2010 03:22

üye 2008
Yasaklı

zepe yanlış biliyorsun kpss (b) de not ortalamasının önemi yok, fakat mülakatla alana müfettişlik, uzmanlık, kaymakamlık gibi üst kadroları hedefliyorsan not ortalaması belki bir bakıma etkileyebilir ki zaten bu tür kadrolarda not ortalamasından ziyade mülakattaki cevapların, ve yazışma sınavı sonuçlarına bakılır. B kadrolarında yani düz memurluk, mühendislik, biyolog, psikolog vs gibi mülakatsız alan kadrolarda, not ortalamasının hiç bir önemi yok ancak kpss sonucunun önemi çok çok çok fazla direk kpss notuna göre atanıyorsun.

Toplam 8 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?