Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : konserwatifBeyond the Compasskjhu
11 Mayıs 2010 09:47  

türkolog alımı..

merhaba,bu formda lisans düzeyinde mezun olmuş pek çok kişi için bilgi var.benim sormak istediğim,türk dili ve edebiyatı bölümü mezunları yalnızca formasyon alıp ögretmen olarak degil,-hatırlıyorum öss başvuru kılavuzunda- arşivlerde,kültür bakanlığında,trt gibi kurumlarda da çalışma imkanları var olarak ögrenmiştik. peki bu hala geçerli mi? 4001 dışında,türk dili edebiyatı bölümü mezunları için ayrı bir kadro açılıyor mu? açılıyorsa kpss'ye sadece birinci oturumdan girmemiz yeterlimi? başka oturumlarına da girmek gerekiyor mu? sınav başvurularının başladığı şu günlerde bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz..

teşekkürler..

11 Mayıs 2010 13:15

çeşmin

gncl

11 Mayıs 2010 15:07

deseo
Kapalı

merhaba arkadaşım. ben sana şöyle cevap vereyim, ösym nin arşiv kısmına gir, orda kpss arşivinden her senenin kılavuzunu incele, bölüm kodları var orda kılavuzu açtığında pdf formatında, türk dili ve edebiyatı kodunu ordan bulup kılavuzda arat, ordan hangi kurumlar kaç tane almış görebilirsin. bunu başka türlü kimse bilemez sanırım

ösym nin merkezi atamasıyla bu şekilde atanmak içinse p3 puanı gerekli ve bunun için de ilk oturuma(cumartesi/sabah oturumu) girmen gerek ve yeter şart

başarılar dilerim

Toplam 2 mesaj