Editörler : F16 Gökçen
12345678910111213»

serhat1987
Aday Memur
17 Mayıs 2010 11:58

slm arkadaslar bende dün izmirde girdim sınava daha önce 2 banka sınavınıda kazandım.birinden üakatuda geçtım 6 aydır beklıyorum diğerinde mülakatta torpiıl oldugu için eledıler beni:) arkadaslar tavsıye umutlanmayın sonra cok üzülürsünüz.sınav bu aşamanın en kolay yanı mülakat ve bekleme aşamalarını yaşamak bile istemezsınız.adamı bunalıma sokuyo resmen:)herkese bol şans.

sgu54
Aday Memur
17 Mayıs 2010 12:03

fatma_algan , bankadan bankaya değişir. ben bir bankanın operasyonunda çalışıyorum. burada turizm, çeko hatta biyoloji mezunu bile var. zaten operasyon fazla bilgi gerektiren bir birim değil. dikkatliysen ve hafızan iyiyse , parmaklar da hızlıysa ne mezunu olduğun çok önemli değil.

sınava gelince, bence de g.y. oldukça oyalayıcıydı. ingilizce de çok zorlanmadım. dikkat testinde de 20 tane işaretledim sanırım. 3 haftaya belli olacakmış. umarım isteyenler kazanır.

jasna
Memur
17 Mayıs 2010 12:36

ingilizce soruları geçen sene haziran da yapılan sınavda çıkan ingilizce sorularının aynılarıydı.biraz kelime bilgisi olan ve orta düzeyde ing bilen kolaylıkla yapabilir...benim kafama takılan bundan önceki yapılan sınavda ingilizce sormamışlar galiba..şu an finansbankta bir akrabamın yanına gişeye yeni bi kız geldi inanır mısınız mail açmayı,send,forward ne demek bilmiyormuş,bu zamanda bunları öğrenmek için ing kursuna gitmeye gerek mi var?net kullanan herkes çocuklar bile biliyor bunları!bu yüzden ingilizce sınavı gerekliydi yapamadım ama gerekli oldugunu düşünüyorum...ama eğer şayet olur da kazanırsak ve gişe verirlerse büyük haksızlık..hoş sınavda gişeden bahsetmediler,satış temsilcisi ve bilgi akış temsilcisi mi yanlış olmasın öle bişey dediler ama olsun...daha mail kutusunu açamayan,outlook nedir bilmeyen kişiler girdi,bankacıyım diye havalı havalı geziyorlar,darısı bizim başımıza :))

((ipek
Şef
17 Mayıs 2010 12:46

sgu54;

fatma_algan , bankadan bankaya değişir. ben bir bankanın operasyonunda çalışıyorum. burada turizm, çeko hatta biyoloji mezunu bile var. zaten operasyon fazla bilgi gerektiren bir birim değil. dikkatliysen ve hafızan iyiyse , parmaklar da hızlıysa ne mezunu olduğun çok önemli değil..

demişsin arkadaşım.ben de iktisat fakültesi çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümü mezunuyum.yani çalışma ekonomisini biyoloji,turizm vs bölümlerle bir tutman haksızlık olmuyor mu?diğer bölümler alakasız olabilir ki bence de öyle;ama çeko bu iş için biçilmiş iibf bölümleriden biridir...

ssseeemmm
Aday Memur
17 Mayıs 2010 13:11

genel yetenekteki yok nihalın halası babası ne alaka yaa bunları yapan bankaya uygun aday mı oluyo ;))

ingilizce sınavı da ilk 10 ve turkce verilip ingilizce istenilen bölüm harıci zordu,dikkat testinde hepsini yapamadım ben..envanterde ise birini isaretliyorum digğerini yapıyorum ne bicim bi sıralama anlamadım;))

jasna
Memur
17 Mayıs 2010 13:45

evet ssseeemmm ayrıca mail açmayı,send,forward nedir bilmeyenler de dahil.:)))adam hesabını kapatmaya gelmiş kız diyormuş ki parasını da geri vericez mi :)))ama lütfen yanlış anlaşılmasın şans eseri nasıl girmişse girmiş..yoksa bu bankaya hakkıyla giren,donanımlı,bilgili insanlar da tanıyorum...işte torpil ay pardon şanslı(!) oluyor bazıları:)

nihalli soruya gelince işte cevap arkadaşlar;

adnan nihalin babası

behlül nihalin kocası

bihter adnanın karısı

bihter behlülün .....

esmer@
Şef
17 Mayıs 2010 14:30

ay jasna nın yazdığına çok güldüm

esmer@
Şef
17 Mayıs 2010 14:35

ingilizce sınavı bana görede zordu paragraflar çok uzundu ben pek yapamadım bazen insan düşünüyor e-mailini açmayı bilmeyen tipler nasıl bankacı oluyorda bu kadar aşamayı geçebiliyor diye tamamiyle şans işte detayları düşününce işin içinden çıkamıyorsun zaten yanlız bankada çalışanların % kaçı ingilizce biliyor benzaten kesin

ingilizceden kaldım çünkü salladım bide tercihen ingilizce yazmışlar ama ingilizce sınavı yapıldı o işte saçmaydı bide bazı sorular vardı gebe yazıyor aşağıda hangi semboli içerir ben o srulardan birşey anlamadım bunu anlayan varmı acaba

ugur21988
Şef
17 Mayıs 2010 16:25

evet arkadaşlar gerçekten süre kısıtlıydı ve ingilizce için çok az bir süre verilmişti dikkat testinde de 3 dakika süre içersinde 8 tanesini yetistiremedim diğer yaptıklarım yüksek ihtimalle doğruydu ama sınav halkbankın yaptığı sınavla kıyaslanırsa çok kolydı amasüre azdı sanırım sınava katılan adayların hızlı ve atik olup olmadığını öğrenmek için süreyi bu kdar kısıtlı yapmışlar ben ingilizcenin kazanmakta etkisinin fazla olacağını düşünmüyorum bana göre daha çok genel yetenek ve dikkat testi önemliydi kişilik envanterid olabilir allah kimlere nasip ettiyse onlar kazanır zaten kaderinde finansbanktan ekmek yemek olan kazanır kim ne yaparsa yapsın!!

onurayd
Aday Memur
17 Mayıs 2010 18:17

arkadaşlar genel yetenek sınavı aşırı derecede kolaydı sadece 40 soruya 3 dk cok kısa bir zaman yetiştirmek zordu

başcici
Kapalı
17 Mayıs 2010 18:45

ben böyle sınav görmedim gerçekten...zamn yettı dıyen var mı acaba merak edıyorm.

alisan_koc
Aday Memur
17 Mayıs 2010 20:07

selam arkadaşlar sgu54 sana katılıyorum harbiden genel yetenek oyalayıcıydı yaa yetiştirmek mümkün olmadı benim için ama yaptıklarımdan eminim doğru olduğundan ing zorlandım dikkat tesit süper 20 kadar doğru bekliyorum

jasna
Memur
17 Mayıs 2010 21:23

esmer@ zaten bankadakiler de aynı senin sorduğun soruyu soruyorlarmış:bu kız nasıl olmuş da sınavı kazanıp,mülakatları geçmiş....isim de takmışlar kronik vaka diye :)...sonuç olarak işte bir sürü donanımlı kişiler böyle abuk sabuk elemelerden geçerken bu çağda mail özürlüler bankacı olabiliyor...sözüm finansbank'tan dışarı..her bankada var çünkü kahrolası torpil!.......

neyse ben çok konuştum.hepimiz için hayırlısı arkadaşlar...umarım hakedenler ve sınavı kazananlar yerlerini beceriksiz torpillilere kaptırmaz...hoşçakalın

nildem1484
Aday Memur
17 Mayıs 2010 21:26

bence genel yetenek kısmı da o kadar da kolay değildi.zaman sorunu yaşamayan biri kolay kolay çıkmaz galiba.

onurayd
Aday Memur
17 Mayıs 2010 23:32

zaman sorunu mutlaka yaşanıyor evet ama genel yetenekde pek zamanla yarışılacak bi durum yok gibiydi sanki hadi dikkat testi 3 dakikada yetişmemesi normal ama diğerleri basit bi sınavdı

sez6784
Aday Memur
18 Mayıs 2010 18:54

arkadaşlar bende 14 mayısta sabah 9da girdim o sınava ümraniyede.O 3 dakkalığı yetiştirdim hatta kontrol ederken sürem bıttı.aslında güzeldi benım fakat kişilik envanterinde zorlandım.yetenek sınavında da salladım bıraz.en kolay soru 7 ile 175 arasındakı 9 sayı adedi:)) inş ççağırırlar hepimizi yaa

sgu54
Aday Memur
18 Mayıs 2010 19:28

merhaba ipek,

bir tutmak icin soylemedim, ne mezunu insanlar calisiyor diye soru sorulmustu ona cevap verdim. yani sadece isletme iktisat mezunlarinin calismadigini belirtmek istedim.

seycey
Aday Memur
18 Mayıs 2010 19:48

sez6784, 3dk lık dikkat testini yetiştirdin bide kontrol ettin hımmmm... 40 soru vardı, 20sini yapıp kontrol etmedin değil mi :))

SUNAYÇA
Kapalı
18 Mayıs 2010 22:41

arkadaşlar benim de sınavım fena değildi, ama mülakat aşaması biraz düşündürüyor daha önce mülakata katılmış arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Grup mülakatında konu verilip o konu üzerinden mi tartışma yapacağız bazı yerlerde konu yok sadece sohbet oluyor denilmiş

aspireocean
Aday Memur
18 Mayıs 2010 23:08

Zaman ciddi bir sorundu bu sınavda. Özellikle İngilizce sınav gerçekten zaman yetiştirebilme açısından zorladı. Kişilik envanteri desen baydı. Dikkat testini yetiştirip bir de kontrol eden arkadaş sırf bu niteliği sayesinde işi almalı bence:)

Toplam 6792 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi