Editörler : crops35
12 Mayıs 2010 18:35

!!! 657 sayılı memura fazla normal mesaiden fazla çalışma

ben bir kurumda memur olarak yeni çalışmaya başladım aday memurluğum devam ediyor 3-4 ay var bitmesine kendimi geliştirme açısından çeşitli kurslara gitmeyi düşünüyorum fakat kurumdaki müdürümüz tam mesai bitimine 5-10 dk kala saat 5 gibi kimse çıkmasın herkes beklesin diye haber gönderiyor saat 8'e kadar dairede tutuyor kimseyi çıkarmıyor işi olanda olmayanda herkes bekliyor bu durum bir süredir devam ediyor bununla ilgili olarak amirimizin herkesi özellikle işi olmayanlarıda bekletmeye hakkı varmıdır hiç bir kurs veya sosyal aktiviteye katılamıyoruz biz çalısanlar olarak nasıl bir tutum izlemeliyiz yardımcı olursanız cok sevinirim

Gölge007
Şube Müdürü
13 Mayıs 2010 08:14

slm hangi kurumdu sizin, kaldığınız zaman ek mesaisi olan bi kurumsa saat ücreti olarak bi fazla para veriliyorsa çalıştırabilir.

oda herzaman değil yetişmeyecek acil yapılacak işler oldumu mesalla maliye kurumunda sene so

nu devir olacağı zaman son günlerinde 26 aralıka kadar tüm kurumlar evraklarını teslim eder maliye kurumuda 31-aralığa kadar bitirmek zorunda ödemesi olmayan kalemleride büçtelendirir sistemde

onun haricinde de kurum 90 saate kadar ek mesai yaptırabilir oda zorunlu hallerde olması işin önemi aciliyeti olması lazım

yapılan 90 saat ek mesai sonunda ya ücret verilir yada 10 gün yıllık izin verilir diyelim ki 20 gün iznin var 20 gün yerine sana 30 gün yıllık izin verilir.

herkesi en derin saygılarla selamlıyorum.

mseyrek2206
Aday Memur
14 Mayıs 2010 08:50

yok hayır mesaısı olan bır kurum degıl daha dogrusu mesaı ucretı almıyoruz fakat benım sıkıntım mesaıye ılla durmak degıl ısım oldugu zaman duruyor herkes ama sde vermıyorlar ısımız olmadan duruyoruz cogumuz ve ısı olanıda bos durdugumuzdan engellıyoruz

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi