Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : burak363
28 Nisan 2006 22:50  

Anasınıflarındaki Sınıf Annesi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

anasınıflarındaki sınıf annesinin görevleri nelerdir?neler yapar? yapacağınız yorumlar için şimdiden teşk.ederim

29 Nisan 2006 09:33

tekinsa
Kapalı

Bizim okulun sınıf annesi iyi dedikodu yapar.Öğretmenlerden aldığı duyumları idareye aktarır.Velileri fırçalar.Hele bir sesi var ki " Nöbetçi " dediğinde koridor duvarları kulaklarını kapar.(Nöbetçiyi çöpleri atması için çağırır.)Çok çalışkan bir sınıf annemiz var.

29 Nisan 2006 12:20

İSTANBULLUHOCA
Yasaklı

Yönetmeliğinde ana sınıfı annesi diye bir kavram yoktur

29 Nisan 2006 14:04

kıratlıoğlu

yönetmeliğe baktım yokda ama sınıf annesi seçiliyor.peki bu sınıf annesi neye göre seçiliyor görevleri nelerdir

29 Nisan 2006 14:25

fkilic

sınıf annesi kaldırıldı.

29 Nisan 2006 15:59

Yiğitalp

sınıf annesi diye bir şey yok, bu tembel ana sınıfı öğretmenlerin uydurduğu ve kendi işlerini yaptırdığı biri. Ama meb bu konuda çok duyarlı, müfettişler bu konuyu takip ediyorlar. O tüğr öğretmen olmayan bir kişinin sınıfta bulunması eğitim adına cinayet. Çocuklar zamanla onun gibi konuşmaya ve onun hareketlerini taklit etmeye başlıyor.

29 Nisan 2006 23:03

İSTANBULLUHOCA
Yasaklı

Değil sınıf annesi dediğiniz kişi normal anneler bile öğretmenden izin almadan sınıfa giremez. Yalnızca toplantı veya toplu etkinlikler gibi sosyal faaliyetler hariç.

Ve devamında Yiğitalp son sözü söylemiş zaten..

30 Nisan 2006 01:57

kıratlıoğlu

sınıf annesi nedir diye kendi kendime sorardım.

tşk.edrim.ilgileriniz için.

09 Mayıs 2006 20:05

muratdemir

Efendiler saçmalamayın Ana sınıfı veya okulöncesi eğitim sınıflarında öğrencilere davranış kazandırılır mesela Diş fırçalamak,yemek yemek,sınıfa girip çıkmak,büyüklerin yanında nasıl davranılacağı gibi konuların yanında öğretim hizmetleri de verilir. Şimdi gelelim asıl konuya ana sınıfı veya okulöncesi öğrencileri bilindiği gibi 5-6 yaş gurubunu kapsar ve yakşaık 20 kadar öğrenciyi kapsayabiliyor. eğitim etkinlikleri içersinde bir öğrenci gayri ihtiyari üzerine yemek dökse sınıf öğretmeni tüm öğrencileri sınıfta bırakıp o çocuğun üzerini temizlemeyemi götürecek? veya eğitim etkinlikleri içersinde sınıfta oyun etkinlikleri yaparken bir çocuk rahatsızlansa olurya çocuktur sınıf öğretmeni durun çocuklar siz sınıfta bekleyin ben arkadaşınızı bir lağobaya kadar götüreyim siz etkinliklerinize devam edinmi diyecek. efendiler öğretmen eğitim-öğretim yönüyle sınıf annesi ise az önce saydığım hususlarla ilgilenir. Şimdi ben soruyorum Sınıf Annesine gerek varmı? yokmu?

Toplam 8 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?