Editörler : E.Kayı Han

kml83
Başbakan Müsteşarı
22 Mayıs 2010 00:44

hehe.nerden geldi aklınıza taaa vizontele.füsulu vizon erbaa tele:)))

fusul-i erbaa
Genel Müdür
22 Mayıs 2010 00:48

vizontele favorimdir tekrar tekrar izlerim :D

seyhanli 001
Kapalı
22 Mayıs 2010 00:53

öncelikle resmi olmadıgını nerden biliyorsunuz?

ve

islamın ilk yıllarında puta tapınma olayları ışıgında düşünülürse resmin yasak olması gayet doğal değilmiydi? tekamül birden olan bir şey değildir.merhale merhale olur bazı şeyler

kulaktan dolma bilgilere dayanarak söylüyorum hatta bizatihi efendimizin resmini gördüğünü söyleyen bir arkadasımın ifadesi ile efendimizin resminin var oldugunu söyleyebilirim...

ama efendimizin bu konuda emri var.resmimi gördüğünüz anda yırtıp atın şeklinde...kaynak_?arastırıp buldugumda buraya yazarım benden önce birileri yazmamamıssa tabi...

kısaca efendimizin emri var bu konuda bilginize

seyhanli 001
Kapalı
22 Mayıs 2010 00:58

arkadasa sormustum bu resmin hikayesi nedir ve gerçekten efendimizin resmimi diye bana şu açıklamayı yapmıstı

yahudinin birisi efendimiz o civardan geçerken suretini çarşafa çizmiş efendimiz ozamanlar daha çocukmuş.ve bu adam ilerde büyük biri olacak öngörüsü ile yapmış mış bunu...ne kadar inandırıcı bilemem ama arkadas o resmi gördüğünü söylemişti daha dogrusu arkadasıma bu HZ MUHAMMED in resmi demişler.diyen kim peki?

gayri müslüm birisi.tek hatırladıgım bu şuan.ve arkadasım yalan söyleyecek biri değildi

SeHZaDe_HaKaN
Daire Başkanı
22 Mayıs 2010 01:05

O nasıl bir çarşafmış ki 1400 küsür yıldan beri üzerine çizilenden hala bir iz taşıyor :)

Çarşafın tabiatına aykırı bu :)

seyhanli 001
Kapalı
22 Mayıs 2010 01:13

kardeş ben resmi görmedim sadece arkadasın anlattıgı şeyi naklettim ve arkadasımın gördüğü şey çarşaf değil beyaz bir kagıt üzerine kopyalanmış görüntüymüş.kaldıki bir materyalin 1400 sene sonra bile diriliğini koruması okadar da şaşılacak bir şey değil.efendimizin hırkası hala sergilenebiliyorsa veya hz osmanın şehit edilirken okudugu kuran hala taptaze ise ...örnekler çogaltılabilir

bir çarşafa 1400 yıllık ömrü çok görmemek lazım :))

ayrıca...arkadasıma bu HZ MUHAMMEDİN resmi diyen kişi ne kadar dogru sözlü biri?bu ayrı bir konu...

SeHZaDe_HaKaN
Daire Başkanı
22 Mayıs 2010 01:23

Ben de bir zamanlar sakal-ı şerif'i inceleyip DNA'yı çözerek klonlama yöntemiyle bir şeyler (!) yapmayı düşünen insanların varolduğunu duymuştum.

Velhasılı kelam bu gibi söylentilerin olması normaldir :)

faetmae_nur_34
Yasaklı
22 Mayıs 2010 01:39

tam cevap alamadım

dede ali
Kapalı
22 Mayıs 2010 01:43

niyetin cevap değildi ondandır...

**ülküm**
Kapalı
22 Mayıs 2010 06:14

Evet dede ali aynen öyle.

Fatmanur kardeşimiz her açtığı başlıkta bu tip güzel sorular soruyor, sonra onlara en güzel cevaplar veriliyor. Ama nedense arkadaş bir türlü tatmin olmuyor. Anlıyorsun ki niyeti kesinlikle anlamak değil.

kml83
Başbakan Müsteşarı
22 Mayıs 2010 17:59

fatmanur hanım

bütün cevapları yoluna serdik.sizin nasıl bir kalbiniz var.nasıl bir aklınız var.biri kabul etmiyor biri tatmin olmuyor:)))

çarşaf meselesi de ihtilaflı.ilk kez duyuyoruz böyle bir şey.o çizen yahudi o devirde kimseye dememiş mi.efendimiz peygamber olduktan sonra çıkıp dememiş mi: bakın ben yıllar önce bu peygamberin çarşafa resmini çizidm.onun büyük bir insan olduğunu biliyordum.dediğim çıktı.inanmassanız gelin bakın... dememiş mi böyle acaba.o nasıl bir yahudiymiş öyle.

kıtalar bile yer değiştirirken epirojenez miydi neydi o , bir çarşaf 15 asır nasıl dayanmış.gerçi eski mallar daha kaliteliydi:))

seyhanlı arkadaşım alınma.size bir şey demiyoruz.siz duyduğunuzu anlatıyorsunz.ve de bunda haklısınz.ama bizi sarmadı.

hafif_manyak
Müsteşar Yardımcısı
22 Mayıs 2010 18:44

lisedeyken hoca şey derdi: "yahu illa anlaman için kafatasını açıp içine mi sokmamız lazım bilgiyi?"

kml83
Başbakan Müsteşarı
22 Mayıs 2010 18:49

şimdi kafatasına sokmak da yetmiyor.birazcık orada kalsın diye japonla yapıştırmak gerekiyor:)

Güzel Ahlak
Kapalı
22 Mayıs 2010 20:08

''japon yapıştırı''cının fonksiyonluğunun kaybetmemesi için alttan suğutucu ile idame ettirmek;sağ-sol,aşağı-yukarısının çelikten yapılmış bir bağlantı ile desteklemek gerek.

hafif_manyak
Müsteşar Yardımcısı
22 Mayıs 2010 20:15

---tam cevap alamadım

ALLAH senin kocana sabır versin ! (varsa) (olursa da)

- - Eda - -
Kapalı
22 Mayıs 2010 21:40

Allah'ın sevgilisine portre yakışır mı? Diğer peygamberler Allah'ın sevgilisi ya da sevmediği olduğu için mi onların resimleri mevcut?

Neden islamiyet eşitlik ilkesini savunurken bazı aile ve soydan gelenler ayrıcalıklı tutuluyor.Ehli beyyten gelmiyorum ben cennetle müjdelebilecek insanlardan biri değilim.

Peygamberin portresi yok sakalı vat hırkası var ve bunlar belli yerlerde muhafaza edilmektedir.Peki o sakala ve hırkaya dokunmak için sıraya geçmek putperestlik özentisi değil midir? Müslümanlar sadece tanrıya ibadet etmezler mi?

Ayrıcalıklı zümreye kendini kabul ettirme çabası neden?

_nesil
Yasaklı
22 Mayıs 2010 22:06

vala eda hanım çok sevdiğim insanları hatırlatacak objeleri hala saklarım zaman zaman bakıp duygulanırım..hanginiz yapmaz ki bunu*evladını kaybetmiş biri çocuğunun yatağını yastığını koklayarak geçiriyor hayatını..öyle avunuyor ..onlar yastığa tapınıyormu yani ne acayip eşleştirmeleriniz var yahu akıl mantık almıyor?

22 Mayıs 2010 22:08

Resim,heykel put diye diyede vehhabileşmeyin!

_nesil
Yasaklı
22 Mayıs 2010 22:13

olur peygamber efendimizin önce resmini çizelim simgesel sonra karikatürlere konu ettirelim sonra da espirilere..

yaw vehhabi zihniyetiyle ne alakası var mantık bile almıyor resimleştirilmesini..

22 Mayıs 2010 22:20

Nesil efendimiz resmini yaptırmamış zamanında elbette Hz.isa,nın durumuna düşmemek için amenna ama günümüzde bundan yola çıkarak resme,heykele fotoğrafa haram yağdıranlar var,geçen Dücane cündioğlunu dinlemiştim skytürkde,siyerde bir örnek vererek böyle bir haramlaştırmanın olmadığını söylemişti doğru bir tespit....

Toplam 67 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi