Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
21 Mayıs 2010 23:14  

hakkari-şemdinli-derecik sınır karakolu

eşimin tayini oraya çıktı.çok üzgünüm.bilgisi olan var mı orası hakkında.

22 Mayıs 2010 00:28

sare-hore
Yasaklı

derecik sınır karakolu değildir , tabur merkezidir orası , derecik beldedir , iki adet ilköğretim okulu , inşaat halinde , büyük bir yatılı lisesi vardır , halkı iyidir , korucu sayısı hayli fazladır , oraya ailesini götüren sb.asb.da vardır , (bir korucu vatandaşın yaptırmış olduğu apart tarzında birçok daire vardı.)balkaya dağlarının dibindedir , daha soracağınız varsa ...

22 Mayıs 2010 00:40

***Kuzey

öncelikle hayırlı olsun, önemli olan eşinizin dereciğe hangi göreve gittiğidir. arkadaşımızın dediklerine aynen katılıyorum, derecik halkının büyük bir bölümü devlet yanlısıdır. düşününki korucu dernegi bile var. tabi eşiniz oradaki operasyonel faliyetlere katılacaksa durum değişir. derecik tam ırak sınırında olan bir yer. pkk nın ırak tarfındaki kampları çok yakın geçen yaz o bölgede bir çok üzücü terör olayları meydana geldi.

22 Mayıs 2010 00:54

sare-hore
Yasaklı

herşeyin hayırlısı olsun , çok gezdim , gördüm , ancak şunu da diyebilirim , birçok yerden çok çok güzeldir derecik , hakkari bölgesi için konuşuyorum tabi.

22 Mayıs 2010 11:15

sağlıkmemuresi

biraz olsun içimi rahatlattınız.teşekkür ederim

22 Mayıs 2010 16:38

AsiKraL41
Yasaklı

Hakkari derecik, o bölgede gidilebilecek nispeten iyi bir yerdir..Kaldı ki arkadaşların dediklerine katılıyorum.. Balkay adağları ile komsudur, nispeten zor ama, iyi yerdir..Hayırlı olsun..

28 Mayıs 2010 21:19

uNuTuLaN__

benimde tayinim derecik sınırına çıktı yorumları okuduktan sonra rahatladım herkese teşekkür ederim

29 Mayıs 2010 12:05

sare-hore
Yasaklı

hayırlı olsun unutulan,taburun tam karşısındaki markette her ihtiyacınızı karşılarsınız , her sabah uyanıp bahçeye çıktığınızda balkaya dağlarını , vapur tepeyi , tahtataş tepeyi görürsünüz , bir de bdp nin belde teşkilatının önünde arkasında içinde sabaha kadar nöbet tutan , gezen biri mutlaka vardır , operasyona çıkan birlikleri ispiyon eder , birilerine haber verirler , ama sayıları sınırlıdır , korucu sayısı çok fazladır.

31 Mayıs 2010 13:18

uNuTuLaN__

elbette birileri gidip bekleyecekti oralarda, kısmet bizeymiş:))

02 Haziran 2010 11:11

A T R O P _ OUT

ben de zamanında orada havan takım komutanlığı yapmıştım.şu anda jandarmaya devredilmiş.

o balkayalar ömrümü yedi :)

arkadaşların dediklerine katılıyorum.ceviz ve balı meşhurdur.birbirine yakın 8-10 tane köyün birleşimidir.dağların arasında ve rakımı da nisbeten düşük olduğu için sıcak bir iklimi vardır.şemdinli ilçe merkezine 60km mesafededir.bizim zamanımızda yol topraktı ama şu anda asfalt.

03 Haziran 2010 12:41

asb2000

öncelikle hayırlı olsun.. eşiniz telefon ile detaylı bilgi alabilir. ancak şunu söyleyim çok çok sıcak burası ve Türkiyenin bir ucu, gitmek gelmek sıkıntı. Herşeye rağmen zaman geçiyor, bitiyor... yeniler gelsin bizde teslim edelim buraları artık :)

bu arada, atrop_out balkayalar yerli yerinde duruyor, gözümüz gibi bakıyoruz merak etme :)

06 Haziran 2010 01:32

MuKaNKaĞaN

vay be!2007-2008 yılında asteğmen olarak askerlik yaptım orda...ömrüm boyunca unutamayacağım günler geçirdim...

Toplam 11 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon