Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : el.san.z.e.ö.oto-danisman-expert
03 Haziran 2010 20:57  

2.elde en çok satılan arabalar sizce hangisi(10 - 15 bin arası)

2.elde en çok satılan arabalar sizce hangisi(10 - 15 bin arası)sizce hangi marka ve modelleri ....

03 Haziran 2010 22:36

ulvideğilim+1905:)
Yasaklı

türk malı mantığı . en çok maalesef en kalitesiz marka satıyor. renault bu grupta lider. hiiiiç hak etmese de . clio,symbol,boadway,megane bu alanda çok satılan ne hikmetse alanın daha sonra bir daha kolay kolay yanaşmadığı markalar oluyor. nedeni ucuz malzeme servis ağı ve yılların geleneği. diğer sırada toyota geliyor. uzun motor ömrü ve sağlamlığıyla bu prestiji hak ediyor. her ne kadar 93 model bir corolla fahiş fiyata satılsa da bu onun yerini bozmuyor. bu iki markanın ardından wolksvagen geliyor. gerçek anlamda opel-ww alman markaları kalitesiyle bu seviyedeler.

03 Haziran 2010 23:12

Blue Fire
Kapalı

arkadaşım ben bu mantığı anlamıyorum yaw...tüm türkiye galerici olmuş sanki arabayı daha almadan nasıl satarım diye düşünüyor...millet sanki binmek için değil bu işin ticaretini yapmak için alıyor arabayı ondan sonra reno gibi arabalar prim yapıyor canım memleketimde...vatandaş sokakta en çok gördüğü arabayı alıyor hiç haketmediği paraları vererek...sırf reno gibi markalar ülkeme 30 yıl önce gelip çöktü diye...anlaşılır iş değil walla...

04 Haziran 2010 00:16

katsayı magduru

Evet kesinlikle ve aynı zamanda maalesef Renault modelleri, özellikle de Clio ve Megane.

Bende 2000 model Megane RXT var en donanımlı modeli Megane'nin ancak ben hiç beğenmiyorum. Özellikle Vectra'dan sonra alınmasını hiç tavsiye etmiyorum.

04 Haziran 2010 10:46

""64uşak"""
Becayiş istiyor

zaten adam yıllarca biriktirmiş 10-15 milyar para. ve tabi normal olarak elinden çıkarabilecegi başı sıkıştıgında satabilecegi bi araba alır.. ne yapsın ladayı chevroleti cheryi gelly i...... eee bu paralara bmw wolksvagen alamayacagında göre renault ve fiat tercih edilmesi çok normal..

04 Haziran 2010 16:10

kk3942-2
Yasaklı

zorla biriktirip sıkışacaksa araba almasın kardeşim.

araba yatırım aracı değil ki,alımı satımı,vergisi,bakımı,kazası belası cezası ıvırı zıvırı,durduğu yerde para yer.gitsin altın alsın,koysun yastık altına.

şimdi ben bi marka vericem,hemen zıplayacak bazıları,hem de arabaya hiç binmemişken.

arkadaşlar,yaklaşık 10 ay önce kia cerato aldım.çok samimi söylüyorum,bu donanımda bu konforda bu fiyata başka bir araç almanız mümkün değil.

2006 modelini daha 27 binde 22,5 a aldım.araç dizel.yok yok.iç ferahlık yemin ediyorum size fokusta yok.(fokus da kullandım bi süre.

ama şimdi sor millete şu şöyle bu böyle elli türlü sayarlar.ya geçen hafta 30 bin bakım yaptırdım komple,140 tl para verdim.yok parçası pahalı yok bilmemne.hepsi hikaye,

herkese tavsiye ederim.bir depo mazotla (55 lt.)110 km şehirlerarası yol yapıyo.daha ne olsun yahu.

aynı özelliklerde bir fokus almak istesen valla piyasayı bilmiyorumda 27-28 den aşağı vermezler heralde.e ben ikisine de bindim.farkı gördüm,sizlerede tavsiye ederim.

04 Haziran 2010 16:15

kk3942-2
Yasaklı

bu arada 110 km yazmışım.1100 km. düzeltiyorum.

04 Haziran 2010 20:32

katsayı magduru

kk3942-2 arkadaşım, haklısın hoş diyorsun, Cerato güzel araç. Ancak bak 22.5 bin TL ye aldım diyorsun. e adamın o kadar parası yok ise ne yapacak ?

Ama şuna da çok kızıyorum, çok samimi olduğum bir arkadaşım tutturdu Megane alacağım diye, ben kullanıyorum tavsiye etmem 17 bin civarında para verdikten sonra çok daha kaliteli araçlar alırsın dedim dinlemedi yok parçası ucuz, efendim 2. el piyasası kuvvetli, sağlam araba vb diyerek gitti 17500-TL ye 2001 model Megane 1.6 RXT aldı. Bazı arkadaşlar diyecekler şimdi "e ne alacaktı ya?". Arkadaşlar 17.500-TL ye 2000-2001 model aralığında Opel Vectra, Volvo S 40, Skoda Octavia vb bir sürü Megane'den daha kaliteli,konforlu, performanslı, ekonomik, güvenlikli .... araç alınabilirdi.

Toplam 7 mesaj