Editörler : E.Kayı Han

dodex
Aday Memur
09 Haziran 2010 00:57

Basbayada faiz alıyorlar.Asyabank kredi kartı kullan kart borcunuda geciktir, görürsün faizmi kar payımı alıyorlar.Madem katılım bankası kredi kartı gibi enstrümanları kullanmaması gerekir.

şişşştttt
Yasaklı
09 Haziran 2010 10:07

BANK ASYA

Bireysel Kredi Hesaplama

TÜKETİCİ KREDİSİ

PARA BİRİMİ: TL

TAKSİT TUTARI:24

TUTAR:20.000

KAR ORANI:1,60

TOPLAM BORÇ TUTARI:24,920.48

Bank Asya'nın kar payı dağıtıığını savunan zavallıo aldatılmış kardeşlerim. bakın yukarıdaki sorgulama bank asya nın resmi sitesinden yapılabilmektedir. buradaki kar oranı(!) nedir. Allah sizin o kör gözlerinizin açılmasını inşallah bir gün nasip eder. beyinlerinizi başkalarına kiralamayın. Allah sizlerede onlarada aynı beyni verdi. siz niye emanetinizi bir başkasına emanet ediyorsuznuz. aklınızı kullanın. BANK ASYA BAL GİBİ FAİZCİLİK YAPIYOR. BURADAN KAR PAYI ALDIĞINI ZANNEDENLERDE BAL GİBİ FAİZ YİYOR. LAF ARAMIZDA ONLARDA FAİZ YEDİĞİNİ BİLİYORLAR AMÖA KENDİLERİNİ KANDIRIYORLAR. ama ALLAHI kandıramazsınız:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

09 Haziran 2010 10:27

NE TATLI KAR AMA..

carpediem1
Yasaklı
09 Haziran 2010 11:22

aboooooow:)

ziraatte bile kar oranı 0.45 bu ne asyada kar payı:)))

Teo_Man
Yasaklı
05 Temmuz 2010 23:27

Bank Asya= Faiz sistemiyle çalışan banka

Gülen ceaatinin İslamla ne kadar alakası var görün. Faiz haram ama onlara mübah... Kul hakkı yemek büyük günahlardan ama onlara mübah...

bacadan
Genel Müdür
06 Temmuz 2010 00:32

vay be cehaletin buram buram aktığı bir yer... fazla söze hacet yokk ...islam fazizi reddeder gülen cematinin böyel birşey yaptığı vaki olsa banka iflas eder. He bir kurnazlık yaptılar ihlas bankın finsans kurumları üzerinde bıraktığu olumsuz etkileri kırmak için ve mevduat toplayabilmek için finans kurumunun adını bank asya olarak değiştirdiler. Yani politik bir karadır. bank asyadan elinize nakit para alamzsınız kredi katından nakit çekemezsiniz.. bu tüm katılım bankacılığı için böyldir.. Ve söylemsi ayıpp avrupa ve ameikada bu sitemde yöenlişker sürmektedir.. Kapitalizmin can dmarı banka alatnetifi olan bu sistem sayesinde def olur mu bilmiyorumm.

Fakat türkiye müslümanların İslamın şartları 5 ten dörde indirmiş olduğundan zekat verilmediğinden kapitalizmin solcu sağcı islamcı dişleri arasında ezilmeye mahkum oluruzz...

bacadan
Genel Müdür
06 Temmuz 2010 00:36

önce müslüman yakın akrabasından başlayarak islamın beş şartından biri olan allahın üzerimizde hakkı olan malın kırkta birini vermeyii öğrenmelii.. beş vakit namaz oruç tamam zekat yok olmadııı

tarihin yüzü
Müsteşar Yardımcısı
06 Temmuz 2010 10:13

Bacadan güzel bir noktaya temas etmişsiniz.

Gülen gurubunun medya ayağını da biliyoruz: Yalanı şiar edinmişlerdir.Dinler arası diyalog kavramını Türk halkının beynine şırıngalamışlar,sılayı rahimi unutturmaya çalışmışlar,başörtüsü tefrruattır diyebilmişler,hasılı ülkeme zarar üzerine zarar vermişlerdir. Mevleviler bir zaman nasıl Selçuklu hanedanına hükmedebilmiş ardından moğollara kapıyı aralamışsa benzerini bu gurup yapmaktadır.

Harama zerre el uzatmayan bu guruba dahil arkadaşlarım şimdi adı geçen banka vesilesi ile evler almaya başlamıştır. Para ellerine geçmiyormuş, haram değilmiş vs...

Allah yardım etsin hepimize ne diyeyim ben öğrenim kredisine binen faizi düşünürken alnı secdeden bir lahza kalkmayan arkadaşlarım bu işe nasıl girdi anlayamıyorum.

Şeyh Edebali
Kapalı
06 Temmuz 2010 10:35

Amin....

doğru söze denir ya

Hocam şu moğol olayını bir ara irdeleyelim, yani mevlananın moğollara kucak açması, moğolların konyayı yağmalamaması, bir çoğunun anadoluda kalması, yerleşik hayata geçmeleri,türkleşmeleri vs...

yani tasavvuf gözüyle bakınca mevlana doğru olanı yapmış da..

tarihsel ve siyasal süreçte doğrumu? tartışılır

tarihin yüzü
Müsteşar Yardımcısı
06 Temmuz 2010 10:38

Olur sn Edebali. Konuşalım bu hususu.

gıdıklı
Şef
16 Temmuz 2010 23:13

içerisinde para banka, finans, kredi gibi kelimelerin geçtiği her yerde faiz vardır. hatta üretim yapan işletmeler bile artık faiz olmadan faize bulaşmadan çalışamamaktadır. Kimseyi eleştirmiyorum. sistem güzel bir sistem olabilir. şahsen ben kredi kartı kullanıyorum az veya çok faiz ödüyorum.

Katılım bankacılığı denen şey tamamen saçmalıktır. neymiş sen paranı bankaya veriyormuşsun banka havuz oluşturup işletmelere SERMAYE aktarıyormuş sonra kardan sana HİSSE veriyormuş... hangi şirket yatırılan sabit bir sermayeye bir sene sonunda vereceği kar payını BUGÜN'den taahhüt edebilir. varsa öyle bir şirket katılım bankasına gerek yok ben bu günden gider doğrudan ortak olurum...

veya normal klasik bankacılık sisteminden farkı ney... Biri sözde sermaye aktarıyor... biri kredi veriyor... Yahu alıyormusunuz bunların hisse senetlerini elinizde görüyormusunuz... üretime katılıyormusunuz... Bunların HİÇBİRİ üretime katılma değildir arkadaşlar, menkul kıymet borsalarından, opsiyon piyasalarından, bankalardan, KATILIM ORTAKLIKLARINDAN, tefecilerden ve bunun gibi çeşitlendirebileceğimiz HERHANGİ bir finans kurumundan elde edeceğimiz getirilerin hepsi FAİZ'dir...

kendinizi teselli edebilirsiniz kar payı aldım, üretime katıldım, katma değer yarattım diye... bunlara sadece tebessüm ederim... :)

şu konuyada parmak basalım cemaatleri finans kurumu kurduğu için eleştiren arkadaşlara KATILMIYORUM... geçmişin dünyasında savaş farklıydı bugünün dünyasında savaş farklı... düşmanı yenmek istiyorsan ondan güçlü olmak gerekir ve mübah sınırlarda herşey yapılabilir...

Teo_Man
Yasaklı
17 Temmuz 2010 00:58

Süleyman ATEŞ'e ne kızarlardı bir zamanlar...

sinifcii
Şube Müdürü
17 Temmuz 2010 01:04

bank asya cemaatin mi bilmiyorum ama cemaatçilerin yoğun kullandığı bir banka ve kar payı adı altında bal gibi faiz işletiyolar sonra da kendilerini kandırıyorlar yok kar payıymış bilmem neymiş diye

Teo_Man
Yasaklı
17 Temmuz 2010 01:19

faiz olmaması için, kar payı verilebileceği gibi zarar da olabilir... Ayrıca kar da zarar da sabit bir yüzde ile gerçekleşmez... Ayrıca kredi kartlarının ödemelerini zamanında yapmazsan gecikme faizinin babasını görürsünüz... Bal gibi faizci bankacılık...

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi