Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler :
«838485868788899091929394»
20 Kasım 2012 10:54

adnan20

Evet Sayın Mertbaşkan biz Tekelcilerde de bazıları İL Müdürü, Daire Başkanı , Genel Sekreter, hatta Genel Müdür yapılırken benim gibi bazıları düz memur maaşına ve hertürlü mobinge maruz kalmaktadır. Bu arkadaşların üstün meziyetlerinden(!) hiç kuşkum yok.

20 Kasım 2012 13:03

mertbaskan

Adnan bey, geçenlerde Tekel bşmdr. yrd. iken araştırmacı olarak çalıştığım kuruma gelen adaşımın müdür olduğunu öğrendim. Siz tekel deyince aklıma geldi. Sizin maaşlarınız dondurulması 3 yıl ile sınırlıydı sanırım. Gerçekten bizden daha mağdursunuz. Ama başka bir yolu yok. İlla bir yerlere müdür olacaksınız. Ben çıtayı biraz daha düşürdüm. Müdür yrd. olmak için çalışıyorum. Arasında 150-200 TL fark var. Hükümet değişmedikçe bu durum düzelmez. Hükümetinde değişmeye niyeti yok.

23 Kasım 2012 21:42

hü-so

arkadaşlar öht nın %135 ve ek ödemenin %170 olması hususunda gerekli yerlere mail atalım.

26 Kasım 2012 15:48

cengiz3491

Madem mail atılacak hiç değilse

Araştırmacılar olarak

Araştırmacı(Ö) ların özül hakları en az Müdür seviyesinde olmalı , bu sebeple öht nın %135 ve ek ödemenin %170 seviyesinde düzeltilmesini istiyoruz diye mail atalım.

27 Kasım 2012 15:08

cengiz3491

Arkadaşlar Blogtaki arkadaşların bir çağrısı var Özellikle Ankaradaki Arkadaşların dikkatine;

* Ali dedi ki...

* Arkadaşlar 30 Aralık Saat 15:00 Da Hekim evinde toplanıyoruz ki Bizim kurumumuz hafta sonu ve 1 gün izin yazdırırsınız pazartesiyi de halledersiniz.

Lütfen gelmeden önce dernek kurmayla ilgili mevzuatları araştırın ne gerekiyor hep beraber iştihare edelim resmiyete dökelim. ARTIK BAŞLASIN BU İŞ.

Kurucu üye olamak isteyenler Hekim evine geldiğinde Saat DE lobide beklesin.birbirimizi bulmak daha kolay olur. Kurucu üye olmak isteyenler kimlik kartlarını unutmasınlar ve Dernek kurmayla ilgili Mevzuatın çıktısı ve gerekli formları yanlarında getirsinler. Hayırlı olsun. "Dernek dernek" deyip duranlar bu sefer katılmazsa bir daha toplanamayız. İl dışından gelenler hekim evini arayıp şimdiden rezervasyon yaptırsınlar.Adres:

Prof. Dr. Nusret Fişek Cad. No: 41 Kurtuluş - Sıhhıye / Ankara

Telefon:

+90 312 435 78 34

29 Kasım 2012 11:51

firuze43

Arkadaşlar,Araştırmacılar iletişim ve dayanışma platformunda madur meslaktaşımızdan bir arkadaş, bugün saat 10.00'da Çalışma Bakanı Sn.Faruk ÇELİK ile sendika temsilcilerinin Toplu Görüşmelerde mutabakata varılan memur özlük haklarını kapsayan 38 Maddelik görüşme konularında 33.ncü maddeninde görüşüleceğini yani sözkonusu maddenin bizlerin kaybedilen itibarlarımızın geri verilmesi ile ilgili olduğunu belirtmektedir.Benim sizlerden istirhamım sözkonusu meddenin nasıl yer aldığı hususunda bilgilendirirseniz sevinirim.Hepinize sevgi ve saygılar sunarım.

30 Kasım 2012 15:21

firuze43

Arkadaşlar, 29.11.2012 tarihinde görüşmelere başlanan Kamu Personeli Danışma Kurulunda, 38 maddelik memur talepleri arasında bizlerin özlük haklarını ilgilendiren 33.Madde Aynen " 2011 yılında KHK'lar ile yapılan düzenlemeler sonrası araştırmacı kadrosuna atanan personel ile 4046 sayılı kanun uyarınca araştırmacı kadrosuna atanan personellerin durumlarının değerlendirlmesi " şeklinde yer almaktadır.Söz konusu hüküm muğlak bir ifade olması yanında en azından gündemde olması bizlerin yararına olacaktır. Bu aşamada Anakara'da ikamet eden arkadaşlarımızın sendikacılarla temasa geçmek suratiyle durumun etraflıca anlatılması yapılan görüşmelerde mesafe almamıza katkı sağlayacaktır, diye düşünüyorum. Özlük haklarımızın alınması hususunda bugüne kadar sağlayamadığımız birlikteliğin sağlanması temennisyle, hepinize sevgi ve saygılar sunarım.

30 Kasım 2012 18:03

ömer4141

Sayın Araştırmacılar , İnternette dolaşırken araştırmacılarla ilgili bir guruba daha rastladım

https//.... silinmiştir...

Tüm Araştırmacı arkadaşlarım bizler böyle birkaç parca olursak nasıl bir araya gelip sorunlarımıza çözüm yolları arayacağız .

Bakın Memur net yetkilileri bugüne kadar biz araştırmacılara yardımcı olarak

bizle ilgili birkaç haber yaptılar

gücümüzü burda birleştirelim ve memurlar .net vasıtasıyla sesimizi duyuralım

13 Aralık 2012 12:06

mertbaskan

KAMU PERSONELİ DAYANIŞMA PLATFORMUNDAN

………………….., özelleştirme kapsamındaki personelden araştırmacı olarak atananların mağduriyetlerinin giderilmesi, memurların özel sektörde geçen hizmet sürelerinin tamamının kazanılmış hak aylığında değerlendirilmesi gibi konularda kanun tasarısı hazırlandığı belirtildi.

Fakirin Umudu EKMEK

.

14 Aralık 2012 10:05

cengiz3491

Arkadaşlar KAMU PERSONELİ DAYANIŞMA PLATFORMUNDA görüşülen konu hakkında nasıl bir çalışma yapabiliriz.

konuya dikkat çekmek için yapmamız gerekenleri ve Fikirlerimizi burada paylaşalım.

20 Aralık 2012 13:09

balestal

Tütün Üst Kurulu kapatılıyor.Daire Başkanı ve üstü kadrolar "şahsa bağlı" bakanlık müşavirliği kadrolarına, uzmanlar uzman kadrolarına, müdür, müdür yardımcıları ise "şahsa bağlı" olarak müdür kadrolarına atanıyor.Mecliste görüşülecek yasadaki düzenleme bu... Bu nasıl adalet?Özelleştirme ile atananlar bütün hakları gasbedilip, süründürülürken bu nasıl uygulama?2011 de çıkarılan KHK'lar ile de farklı uygulama yapılmıştı.Bütün milletvekillerine bu adaletsizliği belirten sarsıcı mail ve faks gönderelim artık.4046 sayılı kanunun 22'inci maddesinde yapılacak 2 cümlelik bir değişiklikle bu haksız, adaletsiz uygulama düzeltilir.Adında "ADALET" olan AKP'den artık bu adaletsizliğe ve hak gasbına son vermesini bekliyoruz.Yeter artık...!

20 Aralık 2012 13:16

balestal

Başta Başbakanımız olmak üzere, tüm bakanlara,milletvekillerine mail ve faks gönderelim.Özelleştirme sonucu yapılan "araştırmacı" atamaları ve KHK'lar ile yapılan atamalar ile, Tütün Üst Kurulunun kapatılması sonucu yapılacak düzenleme arasındaki adaletsizliğe vurgu yapalım.Senikalara da durumu bildirelim.Bu açık adaletsizliklerin son bulması için yasal düzenleme yapılmasını talep edelim.

20 Aralık 2012 13:55

balestal

Başta, kendini sadece Eğitim Bir-Sen başkanı olarak gören, hakları gasbedilen Özelleştirme araştırmacıları için elle tutulur hiç bir şey yapmayan Sayın Ahmet Gündoğdu olmak üzere tüm sendikaları bu haksız düzenlemeler karşısında harekete çağırıyorum.Yeter artık...!4046 sayılı kanun ile atananların bütün özlük hakları gasbedilmişken, önce 2011 yılında çıkarılan KHK'lar ile farklı uygulama yapıldı.Şimdi de, Tütün Üst Kurulunda ki personel için farklı uygulama...Bu kadar bariz haksız uygulamaların düzeltilmemesinin sorumlusu hükümet değildir. Sendikalar, gerçek bir tepki koysalar eminimki bu haksız durum kısa bir sürede düzeltilir.Ben, şahsım olarak Sayın Gündoğdu'ya 2 gün süre veriyorum. 2 gün içinde özelleştirme araştırmacılarının durumunu düzeltmeye yönelik sonuç alıcı bir girişimde bulunmazsa, hazırlamış olduğum sendikadan istifa dilekçemi vereceğim.

Mecliste bulunan tüm milletvekillerine de şu an yürürlükte olan Anayasa'da yazılı bulunan "EŞİTLİK" kuralını , iktidar partimiz milletvekillerine de parti adında bulunan "ADALET" kavramını hatırlatıyorum.

21 Aralık 2012 10:11

alp5398

sayın balestal; bu konuda biraz bilgi verebilirmisisniz , konu meclistemi?

yasa taslağımı ?

Ayrıca yapacağınız çalışmalar İnşaallah Biz Araştırmacı (Ö) lerede katkı sağlar.

21 Aralık 2012 11:30

balestal

Sayın Alp5398 "Memurun Yeri" sitesinden haberi bulabilirsin.Ekte tasarıda var.20.12.2012 tarihinde "TAPDK Personelini Neler Bekliyor" , başlığı altında haber verilmiş.Bakanlar Kurulunun tüm üyelerinin imzasıyla verildi. Yani, meclisten aşağa yukarı aynı içerikte çıkar.Sendikaların yapması gereken, bu tasarıyı hatırlatarak , bizler içinde değişiklik istemek.Adaletsizlik bu kadar açık yani.Ama nerde, en etkili sendika Memursenden çıt yok. " Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır", hadis-i şerifini hatırlatıyorum onlara...

22 Aralık 2012 14:13

araştırmaci

Arkadaşlar ;

Araştırmacı ve Araştırmacı(Ö) lerin haklarının gasbedildiği konusunda başta vekiller olmak üzere sendikaların, bürokratların bilgisi olması gerekenlerin hepsinin konudan haberi var...ama hiçbirisi mağduriyetin çözümü noktasında gayret etmek niyetinde değil! Şahsım adına bir yılı aşkın süredir bu kadrodan kurtulma yollarını sonuna kadar zorluyorum ama geldiğim noktada 4 yıl okuyarak hak ettiğim mühendisliğimi bile gasbettiklerini anladım.Mühendislik hakkımızı bile vermeyi düşünmüyorlar, bahaneleri kadro yok...her kurum yeni alacağı mühendisleri(!) veya yeni alacakları kadroları (!) yetiştirmeyi düşünüyormuş!...ben, bizleri bilinçli olarak bu kadroya attıklarını düşünüyorum...

22 Aralık 2012 14:17

araştırmaci

pardon!! bu kadroya attıklarını değil de tuttuklarını düşünüyorum...

25 Aralık 2012 08:20

mertbaskan

Sn. arastirmaci;

Arkadaşım eğer mühendis isen hiç bu kadroda durma. Birçok mahkeme kararı var. Eğer çalıştığın kurumda mühendis kadrosu yoksa başka kuruma geç. Arkadaşım geçti. maaşı 2200 den 3400 e çıktı. Yazıktır. Biz yandık bari sen yanma. Geçmiş sayfaları bir tara iki üçtane karar var yanlış hatırlamıyorsam.

25 Aralık 2012 11:03

araştırmaci

Sayın mertbaşkan;

forumu başından beri okudum, takip ediyorum. Dediğiniz gibi mühendisliğe geçiş için emsal mahkeme kararları var.Yargı yoluyla değil de farklı bir kuruma geçerek mühendislik kadromu geri almaya çalışıyorum.

Teknik kökenli araştırmacıların kısmen de olsa bu mağduriyetten, kazanılmış hak kayıplarından kurtulma şansları var.Allah diğer araştırmacıların yardımcısı olsun.!

Özelleşen, özelleşme kapsamına alınan, tasfiye edilen tüm kurumlarda daha önceden de var olan, yasayla oluşturulmuş bu kadro ( 4046-22) hükümetin can simidi oldu bence. Bir çok kurumda yeniden yapılandırma adı altında KHK lerle kadro ihdas, iptalleri yapılıyor ve araştırmacı kadroları her geçen gün artıyor. Ben bu kadroyu kullanarak hükümetin kadrolaşma yaptığını düşünüyorum...

Çok büyük haksızlık ve mağduriyetler içeren bu kadrodan kurtulmak veya bu kadronun özlük haklarını geri alabilmek, kesinlikle biz araştırmacıların gayretleriyle olacaktır. Bu konuda dernekleşmek ilk adım olacaktır. Çünkü birlikten kuvvet doğar. Yalnız, özelleşen kurumlardan geçen maaşları 3400-3700 TL olan araştırmacılar henüz durumun vahametinin farkında değil, özellikle Telekom dan son dönemlerde geçen araştırmacılarda bilinçlendiğinde daha fazlalaşacağımızı düşünüyorum.

26 Aralık 2012 10:07

adnan20

Sayın araştırmacı arkadaşım ben de sizin gibi mühendisim ben hukuk yoluyla hakkımı almaya çalışıyorum. Siz kurum değiştirerek mühendis kadronuzu almaya çalışıyorsunuz. Önce gideceğiniz kuruma mı çalıştığınız kuruma mı dilekçe verdiniz? Sonucundan da bilgi verirseniz şimdiden teşekkürler. Benim de mahkeme sonucum yakında elime gelir, ben de sizi bilgilendiririm başarılar.

Toplam 2426 mesaj
«838485868788899091929394»