Editörler : crops35
«888990919293949596979899»

aylinur
Şube Müdürü
11 Nisan 2013 14:01

SayınFirüze43

Benim yapmayı düşündüğümüz siz yaptınız tşk ediyorum.Arkadaşlar lütfen 74 kişi hiç azımsanacak bir rakam değildir iki yıldır burada fikir birliği yaptık .Hepinizi en kısa zamanda derneğe bekliyoruz

Zira büyük emek vererek bu işe girmiş meslektaşlarımız EŞLERİNE,ÇOCUKLARINA,YAKINLARINA,KENDİLERİNE ayıracakları zamanı bu oluşum için ayırdı.Birde bizim için,bizim hepimizin haklarını savunmak adına derneği ayakta tutmak adına kendi ceblerinden coluk cocuklarının nafakasını bizim için harcamasın harcatmayalım bu çok büyük haksızlık olur.

Oysa bizler yıllardır HAK..HAK deyip duruyoruz.Her meslektaşımın bu bağlamda biraz düşünmesini istirham ediyorum.

Hocanın fıkrası hani şarkılara konu olan fıkrası bilenler bilir bilmeyenler için arz edeyim

Timurlenk ın fil merakı tutmuş, bakıp beslemeleri için bir köye 7 tane fil göndermiş.Tabiki köylü sultana itiraz edemez ya besleyecek mecbur.Ama gün gelmiş kervan geçmiş elde avuçta bir şey kalmamış. Buna bir çare olsa olsa Hocadan olur diye kapısını çalarlar

Aman Hocam durum böyle böyle kurtar bizi bu filler derler

Hoca biraz düşünür tamam varalım saraya arz edelim der.Yola çıkılır.Az gidilir uz gidilir Hoca her arkasına baktığında ahalının azaldığını görür. Sarayın kapısına vardığında ise YALNIZDIR.

Destur ister huzura alınır. Der ki ;Efendim Köylü cok memnundur bu 7 filden , ister 7 tane daha tez elden

Sayın meslektaşlarımın üyeliklerini bir an önce aktifleştirmeleri dileğiyle

firuze43
Memur
17 Nisan 2013 08:53

Arkadaşlar,makumlarınız olduğu üzere, derneğimiz 14.04.2013 tarihinde Genel Kurulunu yaptı.Bizleri kapsayacak mı ? Diye çekinceniz olan tüzük değişikliği tüm Araştırmacı ünvanlı arkadaşlarımızı kapsayacak şekilde hazırlandı ve genel kurulda kabül edildi.Yönetim Kurulu üyeleri seçildi ve çalışmalarına büyük vbir özveriyele başladı.Arkadaşlar bizlere düşen görev üye olmak suratiyle derenğimize katkı sağlamak, dolayısıyla kaybedilen özlük haklarımızın kazanılması için hukuk kuralları içinde kalınması kaydıyla mücadele etmemizdir.Ankarada'da ikamet eden fikirlerine çok fazla itibar ettiğim bir arkadaşımızdan aldığım bilgilere göre, dernek başkanımız ve diğer yöneticilerin derneğin kurulma aşamasında kişisel maddi kayıplara uğradıklarını bana iletti. Değerli arkadaşlarım, neyi bekliyorsunuz ? İki sene boyunca dernek kurmadan özlük haklarımızı almamız mümkün değil diyen sizler değilmiydiniz ? Bu hususta; ya ben sizlerin söyelediklerini yanlış algıladım.Yada sizler nasıl olsa kimsenin dernek kurabileceği yok taktik olarak, kurulursa üye oluruz dediniz.Her defasında derneğe destek olmaya hazırım diyen arkadaşlarımın lütfen geçmişte yazdıklarını okumalarını öneriyorum.Bizler amaç birliği yapmadan üye sayısını artırmadan sonuç alabileceğimizi düşünmüyorum. Tüm meslaktaşlarımın en kısa sürede derneğimize üye olması temennisyle, hepinize sevgi ve saygılar sunarım.

Şahin ATAK
Aday Memur
17 Nisan 2013 10:06

Değerli Arkadaşlarım;

Yukarıda yapılan yorumların tamamına katılıyorum. Benim hala fazla ümidim olmamasına karşın, bizim yapamadığımızı hayata geçiren arkadaşlara destek vermemiz gerekir. Üstelik yapılan haklı eleştirilere de kulak verip gerekli değişiklikleri yaptılar. Ben Kırıkkalede ikamet ediyorum. İlk Ankaraya gidişimde derneğe üye olmayı planlıyorum.(Kısa bir zaman sonra). Ben buranın gediklisi olan arkadaşların tamamının derneğe üye olmasının bir görev olduğunu düşünüyorum. Bu asgari olandır ve bundan da kaçınılırsa...!

aslan5866
Aday Memur
17 Nisan 2013 10:43

Arkadaşlar....Merhaba.! Uzun süredir foruma girememiştim..ADYED beni ümitlendirdi.,Üyelik hususund

aylinur
Şube Müdürü
17 Nisan 2013 17:07

Sayın aslan5866

Üyelik konusunda tereddütünüz varsa lütfen paylaşın zira forumdan bu güne kadar kader birliği yaptığımız dernek kuralım diye kafa patlattığımız çoğu meslektaşımızdan ses seda yok bekliyoruz

Takdir edersinizki ne kadar üye o kadar temsil.. birde yönetim kurulumuz her gün birileriyle görüşme randevu ayarlama ,derdimizi anlatmak için gece gündüz çalışıyor Bizimde onları desteklememiz lazım gerek belge gerek bilgi gerek fikir.. daha önce yaptığımız çalışmalar vardı ama şimdi dernek bazında yeniden başladık bu yüzden görüşlerinize ihtiyaç var

Güzellikler diliyorum

mertbaskan
Aday Memur
18 Nisan 2013 08:36

Sayın Aylinur hanım;

mertbaskan
Aday Memur
18 Nisan 2013 08:44

Uzun bir taşınma sürecinden sonra nihayet yazıları okumaya fırsatım oldu. Araştırmacılar ile ilgili en ayrıntılı araştırmayı Sn. Fazlı KÖKSAL yapmıştır. Yazısını telekomcularderneği.org.tr sitesinde bulabilirsiniz. Zamanında bulunduğum ildeki 1. sıradan seçilen AKP milletvekiline ulaştırmaya çalışmıştım. Çok güzel bir rapor. Üyelikle ilgili çağrılarınıza gelince benim yolum biraz farklı. Kısa bir süre sonra Md. Yrd. Oluyorum. Seviniyormuyum? HAYIR. Tek tesellim yanında çalışacağım Müdür arkadaşı 3 yıldır yakinen tanıyorum. Allah (c.c.) herkesi gittiği yolda muvaffak etsin. Üyelik konusunda kendinizi bu kadar yormayın. Bakan düzeyinde yapılacak ilk toplantıda üye sayısı artar.

özal64
Şube Müdürü
18 Nisan 2013 09:16

Sayın" mertbaşkan" rumuzlu arkadaşım hayırlı olsun Müdür Yardımcılığı göreviniz. Kaç yıllık araştırmacısınız,hangi kurumve ildesiniz ve nasıl bir yol izlediniz de başara bildiniz. Aydıca GİH mi TH sınıfında idiniz biraz bizleri bilgilendirirseniz sevinirim. Selamlar.

mertbaskan
Aday Memur
18 Nisan 2013 10:24

eskiden şube müdürüydüm (GİH) sayın özal64 kardeşim. En büyük şansım daire amirimin eski araştırmacı olmasıydı. Dilekçemin altına olumlu görüş belirtti. Ayrıca GM bizzat görüşerek olumlu görüşlerini belirtmiş sağolsun. Şu an çalıştığım kurumda TEKEL den geçme eski Bşm. yrd. olarak çalışmış arkadaş vardı. Daha önce yazmıştım. 1 yıl önce müdür olmuştu. O bana ışık oldu. Bulunduğum yerde boş müdürlük yoktu. Çalıştığım kurum bana kalsın.

aylinur
Şube Müdürü
19 Nisan 2013 08:26

Sayın Mertbaşkan kardeşim

Hayırlı uğurlu olsun gerçekten sizinle yolumuz ayrıymış.Ben ne bu yoldan giderim nede bu yoldan gidenlerle giderim.

Siz sadece Sayın Köksal beyin yazısını okudunuz ben onu dinledim.

Forumun amacı böyle küçük münferit kazanımlar değil Ayrıca o bahsettiğiniz atama HUKUKA UYGUN bir atama değil Her platforma herkesle belgeleriyle konuyu tartışırım.Nedenini buraya yazmayacağım

Dedikya münferit Benim yolum Hukukun herkese uygulanmasıdır.Siz veya diğer biri işini uydurmuş atamasını yaptırmış bunlar çözüm değildir aksine bu tür uygulamalar idarecilerde yönetim erkini diktatörlüğe çalışanlarda biat etmeyi getirir sonuç Tüm toplum için hukusal zaafiyettir.

Bunları atamasını yaptırıp araştırmacılıktan kurtulanlar için söylemiyorum ALLAH yollarını açık etsin

Sadece bu konuda görüşümü açıkladım.Tekraren benim yolum bu tür atamalar değil bu konuda HUKUK VAR HAK YOK ben HEM HUKUK HEM HAK OLSUN diyenlerle beraberim

aylinur
Şube Müdürü
19 Nisan 2013 08:43

Bu arada yukarıdaki yazımda Sayın mertbaşkan sizin değil Başmüdür yardımcısının atamasını kastettim.

özal64
Şube Müdürü
19 Nisan 2013 14:03

Sayın " mertbaşkan " teşekkürler arkadaşım. İyiki kazanmışsınız hakkınızı yoksa sendikayla, mendikayla alına bilecek bir hak değil. Ancak Hükümet isterse düzelecek bir durmumuz var. Sendikalrın çalıştayda ele aldığı görüşmeleride gördük. Bizler için en son sıralarda kısaca değin mişler 12veya 13. sırada. Zaten 14 konu gündeme alınmış onlarda da bir mutabakat sağlanmamış. Ben şahsen sizleri kutluyorum hakkınızı alabildiğiniz için. Ama şöyle, ama böyle aldınızya, hayırlısı olsun, darası biz diğer arkadaşlara selamlar.

firuze43
Memur
24 Nisan 2013 11:13

Arkadaşlar, memurların özlük haklarının düzeltilmesi amacıyla memur sendikaları ile hükümet yetkilileri arasında mutabakat sağlanan 5 ( beş ) maddenin yanı sıra üzerinde çalışmalar yürütülen 9 ( Dokuz ) madde arasında bizlerin durumunu ilgilendiren aynen " 4046 sayılı Kanun hükümleri uyarınca araştırmacı kadrosuna atanan personelin öğrenim durumları itibarıyla ibraz etmiş oldukları unvanlara istekleri halinde atanmalarına imkan sağlaması." hükmü yer almaktadır.Arkadaşlar bahsi geçen ifadeden ne anladığınız hususunda açıklama yaparsanız sevinirim.Malumlarınız olduğu üzere, ADYED dernek yönetimi özlük haklarımızın iyileştirilmesi için özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.Sizler ne zaman bizlerin haklarının iadesi için gayret gösteren derneğimize ne zaman üye olmayı düşünmektesiniz ? Değerli arkadaşlar bu hususta hepinizin kararlarını yeniden gözden geçirmenizi istirham ediyorum. İçinde bulunduğumuz duruma açıklık getireceğini umduğum " zahmetsiz rahmet olmaz " veciz sözü doğrultusunda hepinizin en kısa zamanda derneğe üye olmanız temennisyle sevgi ve saygılar sunarım.

aylinur
Şube Müdürü
24 Nisan 2013 13:59

Sendikaların bu ifade ile ortaya koyduklarına ne denir? Abesle iştigal, Laf ola beri gele,Laf olsun torba dolsun,El elin eşeğini türkü söyleyerek çağırır....v.b

Özelleştirmeden mütevelli ANKARA ikametli meslektaşlar..............

Dernek le irtibata gecerek görüşmelerde dernek yönetimiyle birlikte birinci ağızdan derdimize tercüman olabilirsiniz.

Bir yandan bunu bekliyorum öte yandan da ACABA Ankara da hiç Özelleştime Araştırmacısı varmı ,yokmu ? Varsa onlar bizim aşamadığımız kayıplar,sorunlar konusunda neler yaptılarda kurtuldular diye merak ediyorum

demager
Şef
25 Nisan 2013 00:49

arkadaşlar bu düzenleme kabul edilirse mezun olunan okula ve önce çalışılan ünvanlara bakılarak devlet personel başkanlığının kurum takdirinde olduğunu ifade ettiği atamalar yasal düzene oturacak takdir ortadan kalkacak kısaca mühendis iseniz ve sonra müdür olmuşsanız mühendisliğe istemeniz halinde kurum sizi atamak zorunda olacak sendikalar bunu geniş yorumlatmak peşinde diye biliyorum müdürlükten önce diyelim başmühendistiniz bununda korunmasını istiyorlar ama hükümet kanadı sadece ögrenim durumunda ısrarcı yani okuldan mezun olunca mühendis olarak atandıysanız kuruma bu size geri verilecek olan üst pozisyonlar ve maddi beklentiler yok işin içinde ilk atandığınız ünvana geri dönüş kısacası benim devlet personel kaynaklı duyumum bu zaten halihazırda bunu uygulayan kurumlar var ama çokzor yürüyor işler yasal çerçeveye oturtarak kolaylaştıracaklarmış

firuze43
Memur
25 Nisan 2013 09:19

Değerli demager rumuzlu arkadaşım,25.04.2013 tarihli yazınızı okudum. Konu hakkında elinden geldiği kadar duyumların çerçevesinde bizleri aydınlatmaya çalışmışsın bundan dolayı sizlere teşekkür ederim.Mühendis kökenli eski müdürlerin istemeleri halinde Mühendisliğe atamalarının yapılabileceğini belirtmişsin.Mevcut uygulamada teknik personellerin özlük hakları ve maaşları idari personellerden daha iyi olduğu için belirtilen husus cazipmiş gibi görünebilir.Ancak; malumlarınız olduğu üzere Müdürlerin ekseriyeti idari okul çıkışlıdır.Diyelimki mesleği işletme, iktisat veya kamu yönetimi olan bir müdürün ilk atandığı statüsü memurdur.Bahsi geçen yeni düzenlemeye göre içinde bulunduğumuz Araştırmacı özlük haklarından daha geride olan bir statüyü kabul edebilirsiniz demek abesle iştigal olur, diye düşünüyorum.Bence; Sendikaların teklifi 4046 veya diğer kanun hükmünde kararname sonucu Araştırmacı olarak ataması yapılan personeller için atamaları yapılmadan önceki statüleri esas alınmak üzere ödeme yapılır.şeklinde bir düzenleme yapılması tüm araştırmacıların maduriyetlerini gidereceği kanatini taşıyorum. Arkadaşlar, gelinen noktada bizlere düşen mümkün olan en kısa sürede derneğe üye olmak suratiyle özlük haklarımızı almamızın önü açılabilir.Dernek, bizlerin son şansı eğer ayağımıza kadar gelen bu tarihi fırsatı kaçırırsak, ömür boyu özlük haklarımızı alamayız.Hepinizin derneğe üye olması temennisiyle sevgi ve saygılar sunarım.

araştırmaci
Aday Memur
25 Nisan 2013 15:30

Sendikaların üzerinde durduğu konu sanırım teknik kökenli araştırmacılar için geçerli...çünkü mühendisliğe geri dönüş bile kurumların takdirine bırakıldığı için bazı kurumlar mühendisliğini isteyen Araştırmacı(Ö) ye onu dahi vermiyordu...idari kökenli Araştırmacı(Ö) ler için ise değişen bir şey yok gibi algılıyorum ben...Araştırmacı(Ö) ler için tek çare derneğe sahip çıkıp seslerini siyasilere duyurmak diye düşünüyorum...Aslında ben 15 ay kaldığım Araştırmacı(Ö)kadrosunda çok mücadele verdiğim için idari kökenli Araştırmacılar için tek kurtuluşun birlik olmakta olduğunu düşünüyorum.

demager
Şef
26 Nisan 2013 01:09

arkadaşlar tek sıkıntı maddi durum değil örneğin size eski maaşınızı ömür boyu alın zamlarla birlikte dediler ancak araştırmacıya memurun yapacağı işi önerdiler bu da bence çözüm değil sendikaların önerisi içinde şube müdürü ünvanının emsal kabul edilmesi de var böylece maaş sorunu bir nebze çözülür ama ünvanın yarattığı sorunlar çözülmezbu nedenle isteyenin bu ünvandan çıkışını sağlayacak çözümler üretilmelidir bende idariyim ama herkes memurluktan başlamamıştır saymanlığıvar şefliği var binlerce farklı ünvan var öğrenim durumu itibariyle atanılabilecek mutlaka gemişte çıktığımız basamaklardan en altına atanılacak diye bir kural getirilmez söz gelimi müdürlükten önce uzman olmuşunuzdur buna atanabilirsiniz gerçi en doğru çözüm kurumların insiyatif kullanıp trt benzeri adımlar atmasıdır derim selamlar

aylinur
Şube Müdürü
26 Nisan 2013 10:25

Arkadaşlar mail grubumuza bir anket göndermiştim.Önemini aciliyetini belirtmiştim. Geri dönenlere teşekkür ederim.

Dönmeyenler neden dönmedi acaba

aylinur
Şube Müdürü
26 Nisan 2013 10:36

Bu arada Samsunlu meslektaşlarıma duyarlılıklarından dolayı ayrıca teşekkür ederim.Bir kez daha anladım ki Kurtuluş savasının Samsundan başlaması tesadüf değilmiş

Diğer meslektaşlarımında 5 dakikasını ayırıp maili cevaplamalarını bekliyorum

Toplam 2806 mesaj
«888990919293949596979899»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi