Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : c.nazanbalmumu_adam
27 Haziran 2010 18:56  

Paramediklik hakkında

Arkadaşlar ben att yim mezun olalı 7 sene oldu paramedik bölümü okuyabilmem için sınava girince sınava girenlere kontejan açılıyormu yoksa tamamı sınavsız geçiştenmi gidiyor. Birde mezun olalı baya oldu sınavsız geçişte ne derece şansım olur? Bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

28 Haziran 2010 03:55

abbas4/b

Paramedik olman imkansız gibi bişey sistem şimdilik aynı değişecegi söylentileri var ama zor.mezun oldugun okul bölgesindeki paramedik bölümünü direk geçişle tercih edebilirsin ama ilk hak yeni mezulara zaten az okul var 7 sene önce mezun olmuşsun malasef bu sistemde çok zor ...istanbulda bir kaç özel üniversitenin paramadik bölümleri var o okulları bi araştır ...

01 Temmuz 2010 15:51

tornadomix

teşekkür ederim arkadaşım.....

03 Temmuz 2010 01:53

parbeh

arkadaşlar selamlar.şimdi ben; sağlık astsubayıyım bu yüzden okuldan mezun olurken hem sağlık astsubayı diploması hem de paramedik diploması aldım.ben 2010 kpss ye grmek istiorum.şimdi ben kpss ye girersem ve iyi bir puan alırsam 657ye atanabilir miyim.veya kendimi devlet hastanelerine attırmam için sınavdan kaç almam gerekir.sınavdan iyi bir şey alırsam atanır mıyım.çak ama çok lazım bana.teşkkr ederm size şmdiden

02 Şubat 2011 00:07

baok1010

bende saglık memuruyum 2006 mezunu su anda devletteyım bu bolume sınavsız gecıs hakkım varmı bursaya acılmıs bu bolum ama ben kutahya dan mezunum nasıl olabilır

02 Şubat 2011 13:34

ezgi3427
Kapalı

paramediklik bölümünün devlet üniversiteleri hemen hemen hepsi sınavsız geçişle ve doğum tarihi küçük olanlarla doluyor.özel üniversitelerde şansın fazla.Zaten ösym nin arşivinde bölümlerin en son hangi puanla kaç doğum tarihiyle kapattığı ,kime sınavsız geçiş hakkının tanındığı bilgisi var.

24 Şubat 2011 19:12

baok1010

ezgı ben bulamadım osym nın sıtesınde ama ?=

25 Şubat 2011 10:19

ezgi3427
Kapalı

-google ye "ösym arşiv" yaz ve çıkan ilk linki tıkla.

-sınav arşivi adında bir sayfa açılacak.oradan "2.sıradaki öğrenci seçme ve yerleştirme merkezini"tıkla.

-2010 yılını seç.

-açılan sayfada 33.yada 34 sırada 2010 ösys yükseköğretim proğramlarının merkezi yerleştirmedeki en küçük ve büyük proğramları başlığı adı altında görebilirsin.

Toplam 7 mesaj