Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : idealist84Komik.Retikulum
28 Haziran 2010 23:35  

% 40 özürlü raporuyla araç alabilirmiyim.

arkadaşlar benim % 40 ortopedik özürlüyüm araç almak için neler yapmalıyım.ayrıca hangi araçı tavsiye edersiniz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

29 Haziran 2010 10:23

majnan69

karagoz yanlıs bılmıyosam ozurlu aracı alabılmemn ıcın oranının yuzde 50 olması gerek ve ozurlu ehlıyetı alman gereklı bende sınavdan sonra bu ısı arastırcam benım ehlıyetım var ozurlu ehlıyetıne cevırebılırmıyım dıye bu araada benım arabalarım

ford focus 2011

opel astra

toyota corolla

daha saglamlarını ıstersen wolswogen golff alabılırsın

29 Haziran 2010 12:07

arzuçelik

benım 40 oran benım aracım özel tertibatlı olarak yazıyo ehliyette

ben aldım arabamı

once numuneye gittim h sınıfı ehliyet ve tertibatlı araç için rapor aldım sonra ehliyeti amak için bu raporlarla emniyete gittim ehliyeti aldım

sonrada citroen arabamı aldım ben gazı frenı elle kullanıyorum

29 Haziran 2010 12:47

majnan69

arzu hanım ılk kez mı aldınız ehlıyetı yoksa var olan ehlıyetenımı yazdırdınızoyazıyı bırde vergı ındırımınden yararlandınızmı ozurlu ler sıfır araba aldıgında yaklasık yuzde 40 bulanındırım var yararlandınızmı

29 Haziran 2010 14:16

arzuçelik

sıfır araç aldım vergi indiriminden de yararlandım ama benım arabamda tertibat oldugu için yoksa yuzde 40 olunca indirim olmuyo diye biliyorum

ilk defa aldım bu arada

29 Haziran 2010 14:32

munevver45

arzu hanım mrb bende ehliyet alıcam da ama ehliyet sürücü kursundan alınmıyomu emniyet ehliyet veriyomu

29 Haziran 2010 14:49

ufukuslu77

%40 raporla sadece özel tertibatlı araçlar için indirim var.normal araçlarda yok fakat %90 ve üzeri rapor olanlar kendileri adına başkasının kullanacağını beyan ederek indirimli araç alabiliyor.bu durumda genelde ortopedik engelliler için söz konusu oluyor

29 Haziran 2010 16:46

arzuçelik

sürücü kursuna gittim tabi sınavları geçtikten sora emniyete gidip oradan aldım ehliyeti sizi yonlendirir sürücü kursu

29 Haziran 2010 17:22

white daisy

arkadaslar cok merak edıyorum benımde ısıtme sorunum var raporum 45_50 ben bu vergı ındırımınden yararlanabılır mıyım? arabamı degıstırmek ıstıyorum suan kı engellı arabası degıl yenı aldıgımda ındırım olabılır mı ?

02 Temmuz 2010 09:26

sametkaan

ÖTV muafiyetinden yararlanmak için raporda özel tertibat veya sol bacak engelliyseniz otomatik vites ibaresi mutlaka olması gerek bu raporda oranın bir hükmü yok yani %40 olmazsa muafiyetten yararlanamazsınız diye bir şey söz konusu deil aracı engelli olan kişi kullanacaksa, aracı engelli olan kişiden başkası kullanacaksa o zaman sakatlık oranı göz önünde bulundurulurki bu oranın %90 olmasına bakılır.

10 Ağustos 2014 13:15

ceylan32

selamun aleyküm arkadaşlar ben görme ve ortapedik engelli biriyim sag gözüm doğuştan görmüyor ve sağ ayagımda 3 cm kısalık var toplam % 48 raporum var kamuda çalışıyorum vergi indiriminden faydalanıyorum molöküller yasasına göre ehliyetim var fakat şöyle bir duyum aldım ortapetik özürü %1 de olsa engelli aracı alabilmek için saglık kurulundan h sınıfı ehliyet alabilir ve özel tedribatlı araç alabilir ibaresi yazması gereken bir rapor almam gerekiyormuş
acaba engelli arkadaşlardan benim durumumda olan varmı ?
bana h sınıfı ehliyet alabilir ve özel tedribatlı araç alabilir ibaresi bulunan rapor verirlermi ?
ayrıca örnek 45 bin tl araç alan biri ne kadar ötv ve kdv indiriminden faydalanabiliyor ?
yardımcı olursanız sevinirim

konu ile telefondan yada direk mail adresimden yazışabiliriz
[email]kceylan3432@gmail.com[/email] 0 544 870 80 70

Toplam 10 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?