Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : LaSoMBRa
29 Haziran 2010 11:59  

bölüm şefi olma şartları nedir?

ahşap öğretmeniyiym.kadroluyum.fakat bölüm şefi sözleşmeli öğretmen.

1-sözleşmeli değil de kadrolu nun hakkıdır şeflik diyolar dğru mu?

2-daha eski olanın hakkıdır diyolar doğru mu?

iki arada kaldım.internetten ya da bi şekilde nasıl tam olarak aydınlanabilirim bu konuda

29 Haziran 2010 17:43

building
Yasaklı

millet atanma derdinde hoca sende bolum sefı olma derdındesın atanmıssın gorev yapıyon sukur etmek lazım degılmı....

29 Haziran 2010 22:04

tımuchın

işllh sizler de atanırsınız.ama mazur görün ben de teknik öğretmrnim ve bu cevaba hakkım var

30 Haziran 2010 01:12

lyon-85

kardeş sözleşmeli olan kişi bölüm şefi olamaz. eğer kadrolu kimse yoksa mecburiyetten yapıyolar. hatta öyle ki kadrosu başka okulda olup senin okulunda görevlendirme çalışıyorsa bile seni yapmaları lazım okulun kendi kadrolusu olarak. bence okulda birliği bozmayacak şekilde idareyle konuş. durumu anlat.

30 Haziran 2010 13:01

tımuchın

ıyon-85

verdiğin bilgiler güzel,teşekkür ederim.

ama ben çalıştığım yerde kime sorduysam ;daha kıdemli eski olan yapar dediler.

memelekete geldim;kadrolu yapar dediler.daha hala tatminkar bilgi alamadım

01 Temmuz 2010 00:22

aliunlu85

Kardeşim kolya gelsiz. Bende Alan ŞEfiyim. Bu işleri zamanında araştırdım sana yardımcı olayım. Şimdi sözleşmeli öğretmen alan ve dal şefi olabilir. Olan arkadaşlar da var. Ayrıca kadrolu ola da olsa müdür isterse sözleşmeliyi yapar. Şimdi kadro boş ise sen bir dilekçe yazıosun boş bulunan kadroya aday oluosun. Müdür karşı bir yazı gönderiyor sana. Okuldaki o alan ile ilgili bütün öğretmenler yazıya istiyorum ya da istemiyorum diye cevap yazıyor. Daha sonra (bir Ek var puanlamanın yapıldığı her aday için dolduruluyor) isteyen kişi sayısı birden fazla ise bu EK teki puan üstünlüüne ve müdürün insiyatifine göre yazı ilçye ile ve valiliğe gidiyor ve cevap 1 ay içersinde geliyor.

01 Temmuz 2010 00:25

aliunlu85

Bu EK te aldığın ödüller , yüksek lisans, öğrenim süresi, kaatıldığın seminerler gibi.. maddeler puanı war. Ayrıca şuan bir şef var ise stifa etmeden birisi yerine geçemez. onu ordan müdürde alamaz. İstifa etmek zorunda.

02 Temmuz 2010 19:00

tımuchın

aliunlu85 çok teşekkür ederim.verdiğin bilgiler gayet tatmin edici

28 Temmuz 2010 00:57

zetbek34@hotmail.com
Kapalı

z e t b e k - k a ç a r ühüüüüüüüüüüü hüü üühüüüü! üyeliği sildim!

Toplam 8 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?