Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : oto-danisman-expert
02 Temmuz 2010 23:03  

TRAMER hasar sorgulama (5664)

Merhabalar. Değerli arkadaşlar, yakın zamanda 2. el clio 3 hb aldım. Satın aldığım kişi aracın kaput ve çamurluğunda hasar olduğunu söyledi. Araç sahibi tanıdık olduğundan servise göstermedik (büyük saflıkmış, bugün anladım). Neyse bugün bulunduğum ilde servise götürdüm bakım fiyatı almak için, hazır gelmişken de bir kaydına bakalım dedim. Şu anki plakası -ki eski sahibinin de aynı idi (değiştirmedik)- kayıtlarda bulunamadı. Yani servise bu plaka ile giriş yapmamış bu araç. Ama bir de aracın ilk sahibi var. Onun da plakası vardı ruhsatın içinde gaz emisyon raporunda. O plaka ile de sorgulayınca aracın epey bir hasar bilgisini yada şöyle diyelim servise epey bir uğradığını gördük, öğrendik. Tabi moral sıfır o an. Az önce TRAMER'e cep telefonundan mesaj yolladım bu aracın motor no.sunu girerek. Ama hiçbir kayıt bulunamadı. Bunun nedeni ne olabilir? Bir de servisteki kayıtlara bakarsanız bu aracın yürümesi imkansız. Ama ben çok memnunum araçtan. Anlamadım gitti nasıl o kadar hasar raporu olur.

02 Temmuz 2010 23:07

nicson16

bir de arkadaşlar aracın ön ve arka kısımlarında ve kapılar ile bagaj kapağında fabrika çıkışı puntolar bozulmamış (yuvarlak mühür gibi baskılar-robot vuruyormuş o halkaları). Ama servis dedi ki bu araç yandan ve önden ağır darbe almış, havayastıkları patlamış. Falan filan. Yav araca bakıyorum, gayet düzgün. Anlamadım gitti. Acaba serviste sahte işlem yapılmış olabilir mi yada aracın o zamanki plakası başka bir araçta gözüküyor olabilir mi? nŞüpheye düşmemin sebebi TRAMER'de hasar kaydının olmaması. Madem reno servisinde bir sürü işlemden geçti bu araç, neden sigorta kaydı yok? İlk sahibi cepten mi verdi bütün masrafı. Servise göre araç pert olmuş resmen o değişen parçalara bakılırsa.

02 Temmuz 2010 23:26

paraşütçü_astsb.
Yasaklı

buyuk harfle HASAR yaz bır bosluk bırak ve plakanı 34 AB 321 seklınde turkcell telefondan 5664 e gonder hasar varsa cıklası lazım.

ornek

HASAR 34 AB 321

02 Temmuz 2010 23:37

nicson16

hocam motor no girdim garanti olsun diye ama birşey çıkmadı. ilk plaka 34, şu anki farklı. o yüzden motor no ile denedim.

02 Temmuz 2010 23:42

paraşütçü_astsb.
Yasaklı

TRAMER SORGUSUNDA CIKMASI ICIN HASARIN HASAR OLDUGU AN HASARIN TERAFIK RAPORUNA GECMESI LAZIM.

YANI BIR ARABA KASKO LU VE KASKODAN YAPILACAKSA TARAFIK RAPORU TUTULMAK ZORUNDA OLDUGUNDAN MUTLAKA TRAMER DE GOZUKUR.

fakat kaza yapan sahıs tarafık raporu tutturmadan arabayı kendı ımkanları ıle yaparsa halıyle arabanın bu hasarı taramer kayıtlarına gırmez.

03 Temmuz 2010 01:31

aalex
Yasaklı

bırcok uyanık kısı de aracı satarken zarar etmememk ıcın garantı kapsamı dısında yaptırıp satıyorlar..bunu da ancak yaptırdıgı servıs ya da ustayı bularak anlayabılırsınız..

Toplam 5 mesaj