Editörler : supporters.
04 Temmuz 2010 01:21

Gazi Üniversitesi Yüksek Lisans

Gazi üniversitesinde yüksek lisans sınavına giren ve girmyeni düşünen arkadaşlar, mesaj kirliliği olmaması için bu konuyla ilgili açılan bütün başlıklar burada toplanmıştır.

*Sivil Anayasa*
Kapalı
04 Temmuz 2010 10:28

gazide yüksek yapmayı düşünenler çok iyi düşünün derim:))

çünkü memnun kalmayan birkaç arkadaşım var(belkidebölümle de alakalıdır bilemem). hocaların ilgisizliğinden şikayetçiler(hoş çoğu büyük üniv. için geçerli bir durum maalesef)

bazen küçük yerlerde yüksek yapmak daha çok artı getirebiliyor. ben mesela çok da büyük olmayan bir yerde yaptım. ama hocalarımın çoğu zorunlu hizmet için(kimi de gelmiş ama gitmiyor) burdaydı. yüksek ve doktorasını ingiltere, almanya gibi yerlerde yapanlar vardı. zaten yurt içinde yapanlar da itü, ankara, istanbul gibi yerlerde yapmışlar.

eğer üzerine düşerseniz çok ama çok ilgileniyorlar. ben mesela tezi erken teslim edeceğim. ve çok sıkı çalışıyoruz.

demem o ki nereye giderseniz gidin etiketten ziyade kadrosuna bakın ve mümkünse daha önce yüksek yapmış olanlarla görüşün. yayın çıkartma sayılarına, geçimiş tezlere vs. bakın.

ve çok ama çok çalışın. başka türlü gözde bir öğrenci olmanız zor.

kolay gelsin herkese..

mate_06
Aday Memur
04 Temmuz 2010 13:54

arkadaşlar bölümlerde yapılan hatayı üniversiteye genellemenin yanlış olduğunu düşünüyorum. ben de gazide yüksek lisans yapıyorum. Kendi öğrencilerini alıyor diyorsunuz alınanlardan çoğu dışardandı alınanlardan torpilli bir kişi bile yoktu.

*Sivil Anayasa*
Kapalı
04 Temmuz 2010 14:20

evet torpil konusunda genelleme yapmak bencede yanlış. bahsettiğim arkadaşların çoğu istanbul, bursa, izmir gibi yerlerdeki üniv.lerlerden mezundu ama gazide yüksek yaptılar(pişman oldular o ayrı konu:))

trgtdmrdgn
Aday Memur
05 Temmuz 2010 16:34

ya gazinin mühendislik mülakat sonuçları ne zaman açıklanır bilen varsa söyleyebilir mi?

05 Temmuz 2010 22:52

güley_can arkadaşıma katılıyorum ben de mülakata girdim resmen torpil saat yolculuğu ayakta geçirdim sınava girebilmek için bütün gün bekledim ilk elemede asillerin içindeydim ama her ne hikmetse içerden kovdukları dereceyle girdi bana ise neden yüksek lisans gibi sorular soruldu en sonda evet sona kaldınız ama dona kalmadınız dediler sonuç ise ben sonlarda içerden kovulanlar dereceyle içerde dönüş yolculuğum 26 saat sürdü çektiğim eziyeti inşallah onlar ve çocukları da çeker ve burunlarından fitil fitil gelir hem umud veriyorlar hem rezil ediyorlar yazıklar olsun gördüğüm en kötü üniversite iyiki yerleşmemişim bu kadar kalitesiz bir yerde kendimi geliştiremezdim hakkımı helal etmiyorum

gulde
Aday Memur
06 Temmuz 2010 08:07

arkadaşlar, sosyal bilimlere başvuran vardır herhalde. bu gün açıklanacak ön başvuru sonuçları. yazılı sınavla ilgili bir fikri olan var mıdır?

06 Temmuz 2010 10:15

ön başvuru sonuçları kaçta açıklanır daha bilet almadım ne sinir bozocu bir durum

evrak teslimi sırasında öğretim görevlilerinden biri mülaktın klasik olacağını söyledi ama bizle kafa mı buluyo ne kadar doğrudur bilemem

mutadis-mutandis
Aday Memur
06 Temmuz 2010 10:42

bi not sıralamasını yapmak ne kadar zor olabilir ki bunlar hala açıklamıyo listeleri..

gulde
Aday Memur
06 Temmuz 2010 12:06

gidip gitmeyeceğimi bilip ulaşım ayarlamam gerekiyor ama hala bi hareket yok. enstitüyü arıyorum ama cevap yok.

mutadis-mutandis
Aday Memur
06 Temmuz 2010 14:43

ya şansa bak :) sbe listeyi koymuş bu seferde muh-fin ve muh bölümleri yok listede :)

monetizasyon
Kapalı
06 Temmuz 2010 15:31

açıklandı listedeyim şimdi sınav nasıl olacak klasik mi test mi yaa bi de bundan ayrı mülakat olacak mı???

trgtdmrdgn
Aday Memur
06 Temmuz 2010 17:04

gazi fbe'de mülakata girip de belli olan yok mu?

vektöruzayı
Aday Memur
06 Temmuz 2010 17:55

güley eğer o savaş gibi mülakatın ardından beni alırlarsa(?) ki hiç sanmam; demek ki rencide edilebilme kapasitene göre alıyolar :)

yubika
Aday Memur
07 Temmuz 2010 08:32

ben liste dışı kaldım artık gelecek seneye bakcaz da acaba sınava girenler bana sbe için sınavın nasıl olduğunu söyleyebilir mi?

abcd3333
Aday Memur
07 Temmuz 2010 08:44

arkadaşlar sonuçları nerden öğrenebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

chemicalengineer
Aday Memur
07 Temmuz 2010 11:09

fen bilimleri enstitüsünün sonuclari ne zaman aciklanir? bir bilgisi olan var mi acaba?

trgtdmrdgn
Aday Memur
07 Temmuz 2010 12:45

gerçekten fen bilimlerine başvuran kimse yok mu?

chemicalengineer
Aday Memur
07 Temmuz 2010 13:16

ben varım ama sonuclar hala acıklanmadı

chemicalengineer
Aday Memur
07 Temmuz 2010 13:34

enstitüye telefon edip ulasan var mı arıyorum kimse acmiyor mail de attim

chemicalengineer
Aday Memur
07 Temmuz 2010 15:50

hala acıklamadılar