Editörler : crops35
05 Temmuz 2010 18:33

Engelli Öğretmen Alımı Hakkında Gazete Haberi

Adıyaman?da Engelli Vatandaşlar Sınavda Ter Döktü

04 Temmuz 2010 Pazar Saat 23:51

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından taşra teşkilatlarında istihdam edilecek engelli personellerin belirlenmesi için sınav yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan taşra teşkilatlarına personel alımıyla ilgili sınavlar, Adıyaman'da Cumhuriyet İlköğretim Okulu, 1 Aralık İlköğretim Okulu ve Yavuz Selim İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirildi. Tüm engelli gruplarının girebildiği sınavlarda 18 hizmetli ve 25 memur kadrosu için Adıyaman'da 502 kişi ter döktü.

Sınava girmek için sınavın yapıldığı okullara gelen engelliler, sınav salonlarına ulaşmakta güçlük çekti. Ortopedik engelliler, tekerlekli sandalyeleriyle birlikte vatandaşların yardımı ile üst katlardaki salonlara çıkartılabildi.

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü Sınavlardan Sorumlu Şube Müdürü Abdurrahman Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Türkiye genelinde sınıf öğretmenliği kadrosu için bin, genel idare hizmetleri için 2 bin, yardımcı hizmetler sınıfı için de 2 bin olmak üzere toplam 5 bin kişinin istihdam edileceğini söyledi.

kaynak:http://www.yamanhaber.com/news_detail.php?id=4910

cyberevil
Yasaklı
05 Temmuz 2010 18:37

eee?bunun neresi önemli şimdi?kaç aydır bildiğimiz şey.sınıf öğretmenliği kadrosu diye yazmışlar ama yanlış tabiki.adıyamanın yerel gazetesinden çok şey beklememk lazım ne de olsa...

05 Temmuz 2010 18:37

arkadaşlar, Abdurrahman ÇELİK isimli şube müdürü sınıf öğretmenliği branşı diyor dikkatli okuduysanız. yani şimdi biz hepimiz sınıf öğretmeni mi olucaz kendi branşımız başka olsa bile.

burcu1538
Şube Müdürü
05 Temmuz 2010 18:38

sınıf öğretmenliği kadrossu için bin mi???ne yani bizi çöpe mi atmışlar...

05 Temmuz 2010 18:39

kıamayın arkadaşlar benim demek istediğim şu: ben yıllarca başka alanda eğitim gördüm ve elbette kendi branşımda görev yapmak isterim

cyberevil
Yasaklı
05 Temmuz 2010 18:41

hayy Allahımm siz nasıl bitirdiniz o eğitim fakültesini yaa hayrett...

burcu1538
Şube Müdürü
05 Temmuz 2010 18:41

paskalya

bakma sen kıytırık bır haber bu.bak sayı bını bulmadı bundan da haberı yoktur bunların...

05 Temmuz 2010 18:43

yani ben hiç okumadım klavuzda böyle bişey. sınıf öğretmenliği diye bişey yazmıyo çok saçma bence. üstelik özür derecesi ağır olan arkadaşlar için köylerin meşakkatini ulaşım, vasıta, sert iklim koşulları vs.. anlatmama gerek bile yok. zaten klavuzda şöyle demiyor muydu: ataması yapılan kişinin özür derecesi ve isteği de göz önünde bulundurularak il içi ataması yapılacaktır. yanlışmıyım siz de klavuzu okumadınız mı

mehmettaskiran
Kapalı
05 Temmuz 2010 18:48

arkadaşlar orada ki haber muhtemelen Adıyaman'dan başvuru yapan engelli öğretmen adaylarının branşı sınıf öğretmenidir büyük ihtimalde o yüzden böyle bir yorum yapmıştır. Bu arada ben başvuru klavuzunu ayrıntısıyla okudum kalvuzun ilk sayfasında başvuru yapan öğretmen adayının kendi alanında yerleştirme yapılacağı yazıyor o yüzden önemsiz bir yazıı dikkate almayın bence...

majnan69
Şube Müdürü
05 Temmuz 2010 18:49

ben var anlamamk burada onemlı olan ne bıde bın tane sınıf ogremtnı demısın herhalde yanlıs yazdın 1000 ane ogretmen oalcaktı:) onemlı deyıp baslık acamana anlam veremedım

ufukuslu77
Şube Müdürü
05 Temmuz 2010 18:53

ya arkadaşlar bu kadar ciddiye almayın.işin güzel tarafı hiçbir yayın organı haber yapmazken onlar yapmış.bizi gündeme getirmiş.bu işin güzel tarafı.işin diğer tarafı ise bir yanlış anlaşılma.böyle bir ihtimal olsa idi kılavuzda belirtilmek zorunda sınıf öğretmenliği formasyonu diye.ayrıca öyle olursa diğer branşlardaki adaylara mecburi hizmet içi eğitim verecek yani formasyon.eğitim verecekse formasyon şartını niye öne sürdüler.fef yada eğitim fak diye eklerlerdi kılavuza o zamanda 1000 i aşardık kesin

KÜR ŞAD
Şef
05 Temmuz 2010 18:59

Olur mu öyle şey yahu:) başvuru yaparken branşlarımızı da belitrmedik mi? haber yerel olduğu için maddi hatalar içeriyor. Üzerinde durmaya değmez.

s. ozyurt
Memur
05 Temmuz 2010 21:47

Arkadaşlar! branj istenilmiyor; ama ben de tercih hatasından dolayı ilk tercihimi adıyaman yazmıştım, oraya başvurunun az yapılacağını düşünerek, Adıyamanda bulunan arkadaşlar varsa zahmet olmazsa atandığımızda sıkıntı olmaması için oradaki şube müdürünü durumdan haberdar ederse çok mutlu olurum.

arkadaşlar! lütfen oradaki milli eğitim müdürlüğünü durumddan haberdar eden bir mail atalım. zaten engelliyiz, birde onlar karşımıza engel çıkarmasın.

meb_mağduru
Kapalı
05 Temmuz 2010 23:09

yani şimdi hepimiz sınıf öğretmeni mi olacaz anlamadım?

s. ozyurt
Memur
06 Temmuz 2010 16:49

Merhaba arkadaşlar, başvuru sayısının yoğun olacağını düşünerek ilk tercihe adıyamanı yazdım. dün bu formda bir yeerel gazeteden alınarak yayımlanan haberde adıyaman il milli eğitim şube müdürünün bin engelli sınıf öğretmeni alınacağını bildirdiğini yazmış. gerek devlet personel başkanlığının yayımladığı ilanda gerekse ilgili sınav kılavuzunda herhangi bir branş kısıtlaması yoktu. branş farkı gözetilmeden gereken şartları taşıyan tüm engelli öğretmen adaylarının başvuruları kabul edildi.

arkadaşlar, şimdi bakanlık benim atamamı ilk tercihim olan adıyamana yaparsa, oradaki il milli eğitim müdürlüğü yetkilileri senin branjın sınıf değil, biz senin atamanı yapamayız deyip göreve başlamamı engelleyebilirler mi?

Adıyamanda bulunan bir arkadaş bu konuda oradaki il milli eğitim müdürlüğünden gereken bilgiyi öğrenip burada bizimle paylaşabilir mi? en azından herkes oradaki il milli eğitim müdürlüğüne konuyla ilgili birer mail atsın. belki ben oraya atanacağım, belkide benim atamam başka yere yapılıp, içimizden birileri atanacak. konuyla ilgili oradaki il milli eğitim müdürlüğünnü haberdar etmeliyiz.

siz değerli kardeşlerimin görüş ve önerilerini bekliyorum.

saygı ve selamlarımla.

vanllı
Aday Memur
06 Temmuz 2010 16:52

bence yanlış kulanılmış bir cümle biz baş vururken hangi alandan baş vurduğumuzu yazmıştık atamalarda ona göre yapılıcak bence öyle birşey olmaz icin rahat olsun

argentus
Genel Müdür
06 Temmuz 2010 16:56

Türkiye geneli normal öğretmen açığı 140 bin . yani her branş açığı her ilde mevcuttur bence. rahat olun.

bursadgs
Kapalı
06 Temmuz 2010 17:06

http://www.yamanhaber.com/news_detail.php?id=4910

Haberi hazırlayan kişi kendi yorumuyla yanlış ifade kullanmış olmalı.Kılavuzda öyle bir şey yok çünkü.

s. ozyurt
Memur
06 Temmuz 2010 18:09

sevgiyle merhabalar! arkadaşlar verdiğiniz bilgilerden dolayı öncelikle teşekür ederim. arkadaşlar! bu görüşleriniz içime su serpti ya! İNŞALLAH doğru bir tercih yapmışımdır. bende ne kılavuzda nede başka bir kaynakta böyle bir şey bulamadım. sadece sınıfçı atanacağına dair. bir tek o haber dışında. Adıyaman'da bulunan arkadaşlar oradaki il memden bir bilgi alabilirse çok faydalı bir paylaşım olacak.

saygı ve selamlarımla.

merttan
Genel Müdür
09 Temmuz 2010 09:42

nasıl yani

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi