Editörler : crops35
06 Temmuz 2010 09:39

Hatalı Sorular Paylaşım Platformu

Arkadaşlar öncelikle hepimize geçmiş olsun. Ben ilk defa konu açıyorum sürç-ü lisan edersem affola...

İŞİTME ENGELLİLER, "B" KİTAPCIĞININ 8. SORUSU AYNEN AKTARIYORUM

"Aşağılardakilerden hangisi SOYUT isimdir?

a)Işık b)ses c)kitap d) şüphe

Cevapta "d" şıkkı olarak açıklandı. yani şüphe! Işık ve ses kelimeleri soyut değil mi?

Soru "soyut değil, "somut" olmalıydı. Cevap ise "c" yani kitap olmalıydı. Yanlış mı düşünüyorum, yardımcı olursanız sevinirim...

06 Temmuz 2010 09:50

şüphe soyuttur...yani yanlışlık yok.Duyu organlarımızla algıladıklarımız somuttur..

06 Temmuz 2010 09:55

arkadasımmmmmmmmmm

ısıtme engellıler kıtapcıgı olduguna emın mısın ben nıye goremıyorum o kıtapcıkta boyle bı soru yanlısın var sanırım:((

mete-28-
Aday Memur
06 Temmuz 2010 10:39

48. Verimli çalışmanın birinci esası aşağıdakilerden

hangisidir?

A) Doğru işi yapmak

B) İşi doğru yapmak

C) Doğru personeli seçmek

D) Çalışanların sadece bedeninin değil, beynini,

zihnini ve zekâsını da işin içine katmak

Bu soru da hata olduğunu düşünüyorum.. Bana açıklama yapacak arkadaşlar lütfen yazsın.

ben_hasan
Memur
06 Temmuz 2010 10:43

1.aşama dediği için ilk doğrı işi seçmemiz lazım en önmli bu çünkü

argentus
Genel Müdür
06 Temmuz 2010 10:43

mete ben bunu D yaptım.

yalnız soru da "birinci esası" sorduğu için hata olduğunu sanmıyorum.

mete-28-
Aday Memur
06 Temmuz 2010 10:46

Tamam anladım da zaten sen bir yerde çalışıyorsun burada sana çalıştığın yere göre iş verilir senin iş seçme şansın yokki önemli olan işi zamanın da ve doğru yapmaktır ki işler ilerlesin. İşi seçmek biraz bana saçma geliyor. Tabi bu benim fikrim...

mete-28-
Aday Memur
06 Temmuz 2010 10:48

O zaman o iş yerin de herkes iş seçer olur bu da verimi düşürür.Peki seçilmeyen işleri kim yapacak...:)))) Böyle bir mantık olmaz..

mustafadurukan
Aday Memur
06 Temmuz 2010 12:51

hizmetliler "a" kitapçığı 47. soru:

verimlilik artışını engelleyen nedenlerden en önemlisi...?

a)eğitimsizlik b)tembellik c) gönülsüzlük d) yöneticinin baskıcı...

doğru cevap: b. bana a gibi geliyor.

yunus_gaziantp
Kapalı
06 Temmuz 2010 13:21

evet mustafadurukan banada A geliyor çünkü

tembellik: çalışanı gayrete getirirsin biraz zorlarsın aşılır

gönülsüzlük: yine çalışanı uygun dille uyarırsın biraz çabayla aşılır

yönetici baskısıda yine aynı keza aşılır

ama egitimsizlik öyle hemen çözülmez iş verdiginiz adam memur hizmetli malsa egitimi yoksa ondan verim alamazsınız önce egitmeniz lazım sonra verimlilik durumu ortaya çıkar o yüzden cevap A olmalı

sertaçakınım
Genel Müdür
06 Temmuz 2010 16:26

gerci bizimkisi züğürt teselisi ama evet benimde soru dikkatimi cekti

verimlilik artışını engelleyen nedenlerden en önemlisi...?

a)eğitimsizlik b)tembellik c) gönülsüzlük d) yöneticinin baskıcı...

doğru cevap: b. bana a gibi geliyor

cünkü bize ben fabrikada calışırken tpm ve 6 sogma egitimleri verilirken versimsizlik nedeleri ve cözümleri diye bir eğitim aldım oradada verisizlğin en büyük nedeni eğitimsizlik deiler ki hatta egitme tembel olan bir kişiy zaten kurumlar işe almaz dedi o yüzden bu soruda bir soru yanlışlıgı var birde ben diyorum bu sınavda acayip TORPİL kokuyor diye

yunus_gaziantp
Kapalı
06 Temmuz 2010 18:00

forumda türkçe ve edebiyat bölümü mezunu arkadaşlar var onların bu konuda bi fikri yokmu acaba ?

06 Temmuz 2010 18:53

Verimlilik artışını engelleyen nedenlerden en önemlisi aşağıdakilerden hangisidir?

A)Eğitimsizlik

B)Tembellik

C)Gönülsüzlük

D)Yöneticinin baskıcı tutumu

Aşağıdakilerden hangisi sosyal haklardandır?

A)Seçme ve seçilme hakkı

B)Sendikalaşma hakkı

C)Sosyal Güvenlik hakkı

D)Dilekçe hakkı

Kime sorduysam Verilen cevaplar Meb'in cevapları ile uyuşmuyor.Sizin fikriniz ne itiraz edilebilir mi bu sorulara ?

sevdallinka83
Kapalı
06 Temmuz 2010 18:56

sosyal güvenlik hakkı bence .. sendikalaşma diye bi kavram yok.. sendika kurma deseydi iki tane doğru cevap olurdu.. bu benim fikrim..

üye 2008
Yasaklı
06 Temmuz 2010 19:04

verimlilik artışını engelleyen en önemli neden yöneticinin baskıcı tutumu gibi geldi bana, çünkü diğer seçenekler kişiden kişiye değişir ve günlük olarak da değişir, eğitim de çalışarak yani deneyimle bir dereceye kadar kazanılabilir.

vural.r
Aday Memur
06 Temmuz 2010 19:17

bende bu iki soruya çok takıldım sınavda. tamam birisine sosyal güvenlik dedim diğerinde bütün şıklar doğru olabilir. ilk 3 şık birbirine benziyor tuzak gibi geldi. ben de yöneticinin baskıcı tutumu yaptım. tek yanlışım bu soruda oldu

sevdallinka83
Kapalı
06 Temmuz 2010 19:29

seçme seçilme ve dilekçe siyasi hak.. sendika kurma ve sosyal güvenlik sosyal.. ama sendikalaşma diye bi kavram yok..bence öyle..

yunus_gaziantp
Kapalı
06 Temmuz 2010 19:39

yahu zaten sorunda burda sendikalaşmadan kasıt sendikaya üye olma o yüzden bu soru hatalı gibi ce verimlilik artışı sorusu ondada sorun var türkçe ve edebiyat mezunu ögretmen arkadaşlarımız bizi aydınlatsın dedik kimseden ses çıkmadı hizmetli olucaz ya şimdiden ayrımcalık başladı

07 Temmuz 2010 09:29

Bence de birileri bizi aydınlatsın.Sorularda sorun varsa itiraz edelim.

07 Temmuz 2010 11:58

Sendika hakkı sendikası olan çalışanların,seçme seçilme yaş sınır olduğu için sınırlanmış,sosyal güvenlik çalışanların yine hizmeti karşılığında alınarak verilen hak ama dilekçe herkesin hakkıdır. yani C şıkkı Dilekçe

yunus_gaziantp
Kapalı
07 Temmuz 2010 12:15

güncelllllll

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi