Editörler : crops35
08 Temmuz 2010 14:56

meb psikiyatri hastası olup da zihinsel diye sınava alınanlara itiraz gurubu

benim de itiraz ettigim bu psikiyatriler diger gurubunda degerlendirilmeli idi oysa konudan anlamayan memurlar aldı başvuruları onlarıda zihinsel gurubuna soktular devletin bura suçu şu psikiyatri diye bir seçenek yok formda bu da durumun akibetini gösteriyor en az 1000 adet psikiyatri bu şekilde girse sınava gitti milletin emekleri boşa bu konu ya mutlaka itiraz edilmelidir gerçek işitme ve zihinsele lafım yok zihinsel olması için mental retardasyon yazması lazım başka yazan herşey ruhsaldır ve senden bende zekidirler

zehraxx
Şef
08 Temmuz 2010 14:57

meb iyce cıvıgını çıkardı psikiyatri hastası olanlarıda zihinsel diye aldılar ilkokul 2 sorularıyla 47 aldılar 48 aldılar biz enayimiyiz

ceyliiinn
Aday Memur
08 Temmuz 2010 15:01

ya ne biçim sınav bu ya psikiyatri hastası ruhsaldır .. zihinsel mental retardasyon yazandır siz psikiyatriyide zihinsele sokarsanır 48 de yapar 50 de yuh yani ya

trigonometri
Aday Memur
08 Temmuz 2010 15:03

benim kardeşim lisans mezunu.görme engelli.bende eğitek i aradım .personel mebe yönlendirdi.oradaki bayana iştme ve zihinsel grup sorularının ilkokul düzeyi olduğunu söyledim kabul etti ama iştme engelli federasyonun kendilerine çok baskı yaptığını söyledi.zihinsel engelli üniversite mezunu olabilirmi diye rehberlik uzmanı aradaşlarımı aradığımda milyonda bir bile olmayacagını,ama şizofren ,manik depresif,otistik gibi kişilerin yanlışlıkla bu gruba alınabileceğini söylediler.çünkü kayıt alan memurlar onların raporunu görünce zihinsel zannedip kaydedebileceği aklıma geldi.ortada büyük bir haksızlık var.ilk iki grup 47 üstü alıp atandıktan sonra sıra ortopedik ve görme engellilere gelicek.ilk iki grubun sayısı tahmini 1500 civarı

argentus
Genel Müdür
08 Temmuz 2010 15:05

destek

merttan
Genel Müdür
08 Temmuz 2010 15:06

itiraz ediyorum ya bu ne biçim iş ya psikiyatri hastalarının ne alakası var zihinsel sanılıp işaretlenip sınava alınıyor biz deli gibi çarpışalım oldumu şimdi adalet nerde itiraz etsin herkes bimerden .akimde .bakanlık a

trigonometri
Aday Memur
08 Temmuz 2010 15:16

kardeşim 40 doğru yaptı .izmir yapt tercihini .2 ay kursa gitti.ben mat öğretmeniyim ve 2 ay mat çalıştırdım.bu kadar emeği mebin iş bilmez memurları çöpe attı.hakkımı helal etmiyorum.sorular arasında bukadar ayrım olmazki.rehberlik araştırma merkezindeki uzman arkadaşım,iştme engellilerin kelime hazinesinin düşük olduğunu söyledi ama bu kadar farklı sorularında olmaması gerektiğini tamamen soruyu hazırlayan kişilerin iş bilmemesi yüzünden notlar arasında ve gruplar arasında çok farkın olacağını söyledi.

08 Temmuz 2010 15:31

trıgonometrı

ben bı ısıtme engellıyım ve lutfen cok rıca edıyorum hıc bı engel grubunu kucumseme yok onun sorusu kolaydı bunun zordu gıbı tabırlerle bı yere gelemezsın arkadasım...kaldı kııııııııııı engellının halınden yıne engellı anlar.ve aradıgın yerler cok dogru demıs bu bır gercek ısıtme engellılerın anlama ve algılama duzeylerı dusuk merak etmeyın ıclerınde cok cok yuksek puan alanlar yok cunku onların ıcındeyım bılıyorum senın kolay dedıgın sorular bızlere zor olabılır arkadasım buna hıc ıhtımal vermıyorsun???. evet sana kolay gelmıs ama işitme engellilere zorrr ... var mı bunun ustune soyleyecegın laf??? ben hayatımda sahıt oldum en basıt ornek elmanın ne oldugunu bılmeyen ısıtme engellı var ya ogretmemısler ya hıc duymamıs ınanmayacaksın ama gercek.belkı sen nasıl bu kadar ıyı anlayıp algılayp yazabılıyorsun dıyebılırsın cunku kendımı gelıstırdım artı engelım dogustan degıl.bırde sen dogustan olanı gor emın ol arkadasım onlara bu sorular zor.veee bır cok soru gercekten calısma gerektıren sorulardı.ben gece gunduz calıstım hıc bakmasaydım kendımı gelıstırmıs olmama ragmen bende bu soruları yapamazdım...yanı anlayacagın her engelın kendıne gore bı zorlugu var sanma kıııı bızler ıcın ortalık gulluk gulıstanlık...

merttan
Genel Müdür
08 Temmuz 2010 16:10

ne olacak şimdi bu iş böyle çalışanlara ceza gibi oldu bu iş iyce

maxks2010
Şef
08 Temmuz 2010 16:24

ya adam gibi sınav olsa idi zoruma gitmez di fakat bu yapılanlar affedilemz çalış çalış bir karış

salldiray1
Memur
08 Temmuz 2010 16:45

bu tıpkı şuna benzer 100 metre koşu 30 metreden başlayanlarla sen 0 dan başlayıp çrpışma gibi onlar alır 48 ,49 ,sen 40 larda kalırsın yazıklar olsun ya nediyeyim millet çalışmış çalışmış boşa

merttan
Genel Müdür
08 Temmuz 2010 16:49

evet benimde anlatmaya çalıştıgım aynen bu şöylede denebilir 50 soru soruyorum 20 sinin cevabını verdim 30 adette sen bil gibi sende durma 50 de 50 yi kendin bul bil gibi bişiy bu iş adama 30 metre hak verece 100 metre koşu bakalım kim kazanacak sen 0 dan başla diyeceksin

unvv.sıvas
Aday Memur
08 Temmuz 2010 16:54

Yahu resmen felaket tellalısınız. Sonuçlar açıklanana kadar merak ediyorum daha neler çıkacak? Şu sınavda,şu platformda bile birbirinize destek olacağınıza yaptığınız yorumlara bakın yaa? Ondan sonra da başka insanlardan saygı bekliyoruz. Hak böyle aranmaz. O kadar biliyordunuz oturup çalışsaydınız adam akıllı iyi puanlar alsaydınız.Böyle düşüncelere de kapılmaz,yaygara koparmazdınız. Sorulabilecek en kolay sorular soruldu. Daha ne yapsın MEB anlamıyorum. İsminizi verin o zaman sınavsız falan atasınlar sizi istediğiniz yere...KPSS ye kaç kişi başvuruyor ve kaç kişi alınıyor haberiniz var mı? Bu ülkede işsizlik herkesin sorunu...Böyle yaparak sorunları iyice derinleştiriyorsunuz...Bir derdin varsa ara Bakanlığı söyle..Burada insanların aklına kırk tilki sokma..!

000yeniçeri000
Aday Memur
08 Temmuz 2010 16:57

tam destek yaw o kadar çalışmıştık vala bende dün yeni baktım onların sorularına tam şoke oldum

merttan
Genel Müdür
08 Temmuz 2010 17:09

şimdi arkadaşlar bazıları 2009 sınavını baz alıp formül üretiyor orda guruplara farklı sorular sorulmamıştırki herkese aynı sorular sorulsa dediniz olabilir burdaki olay çok farklı

maxks2010
Şef
08 Temmuz 2010 17:24

ya insan böyle olunca sınavdanda soguyor çalışmaktanda

merttan
Genel Müdür
08 Temmuz 2010 19:08

nasıl olacak bu işler böyle

bylunatic
Genel Müdür
08 Temmuz 2010 19:22

arkadaşlar benim özrüm nörolojik. beyin ve merkezi sinir sistemiyle alakalı. sınava başvuru anımda kayıt yapan memur siz zihinsel gurubamı giriyorsunuz dedi? evet desem okeyliyecek ve bende onlarla beraber sınava girmiş olacaktım.

türkiye genelinde zihinsel engelli olarak üniversite bitiren kaç kişi var? çok merak ediyorum?

gelelim işitme engellilere. bi arkadaş işitme engellilerin çektiği sıkıntılardan bahsetmiş kendince. haklısın biz burda hiçbir engeli küçümsemiyoruz. üniversite bitiren bir işitme engelli ilk okul sorularını çözecek kapasitedeyse nasıl oluyoda üniversiteyi bitirebiliyor?

memur branşında engel türlerine göre sorular sadece görme engelliler için olmalıydı onlar içinde grafiklerden muaf tutulmalıydı!!

sonuç olarak memur branşında sınava giren herkez üniversite düzeyinde olduğundan sorular eşit zorlukta olmalıydı!!

uygun bir dilekçe örneği hazırlayıp gerekli yerlere elbirliğiyle şikayet vermeliyiz diye düşünüyorum. burada hepimiz engelliyiz. kimsenin kimseden üstünlüğü yok!!!

ceyliiinn
Aday Memur
08 Temmuz 2010 19:25

çok dogru bizde bundan bahsediyoruz işte şikayet edelim

merttan
Genel Müdür
08 Temmuz 2010 19:43

evet kesinlikle bu tip olanların yani zihinsel olmayıp ta zihinselmiş gibi sınava alınanlar tekrar sınav olmalı başka yolu yok yada gerçek beyan vermediklerinden girmiş oldukları sınavv hakları sadece bu kişilerin iptal edilebilir edilecektir bencede yazalı meb e bimerden ,akimden

Lynux
Yasaklı
08 Temmuz 2010 23:19

balık baştan kokmuştur artık

herkeze geçmiş olsun !

21 temmmuzda sonuçlar açıklanınca

1 yanlışla 98 puan alanların bir çoğu neden alınmadım diye derdini anlatsın artık anlatabilirse !

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi