Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : battusay01ece_kimya
08 Temmuz 2010 23:52  

FORMASYON ( ÖZEL ÜNİVERSİTE )

arkadaşlar ben fizik mezunuyum ve not ortalamam 2.44 şu durumda devlet üniversitelerinde formasyon almam imkansız gibi danıştay iptal etmediği sürece..sanırım özel üniversiteler yök ün bu son yönetmeliğine uymuycaklar formsyon alabilceğimiz özel üniversiteleri burdan paylaşsak yardımcı oluruz birbirimize..ağustos ayında başvurular başlıyor..ayrıca özel üniversitelerde mesela fizik mezunlarının matematik öğretmenliği içinde formasyon alabildiğini duymuştum maltepe üniversitesinde yapılıo die biliyorum bu konudada yardıma ihtiyacım var yani ben fizik mezunu olarak matematik öğretmenliği üstüne formassyon alabilirmiyim?

08 Temmuz 2010 23:56

vulpeccula

nerden bılıyosunuz bu kurala uymıcagını.aleslemi alıncakmış

??? bu bılgıyı nerden aldınız

09 Temmuz 2010 00:05

garcia1905

yaklaşık 1 hafta olmuştur yeditepeyi aramıştım matematik öğretmenliği için not ortalaması koşulu koymamışınız bu yeni dönemdede böylemi olucak dedim sekreter böyle bişey yok yökün bu kararına uyucaklarınıda sanmam demişti...

sitesinde şuan yazan başvuru koşulları;

Başvuru için koşullar:

1. Matematik Bölümü mezunu olmak,

2. En az 60 ALES (SAY) puanı almış olmak,

3. Mülakat'ta başarılı olmak

Eğitim Süresi 1 yıldır. Başvurular Ağustos ayı içinde yapılır.

09 Temmuz 2010 00:12

vulpeccula

acaba bu formasyon icin mi bu yazıyı yazmıslar yoksa baska bısey ıcıde olabılır tezli felanda olbabılır

09 Temmuz 2010 00:45

merve_nil

ya ben öyle bi yazı göremedim

nerde var bu ilan acaba ve her bölümü kapsıyomu

09 Temmuz 2010 01:11

garcia1905

bu güncel bi ilan değil ztn ama yinede yeditepenin sitesinden eğitim bilimleri ensitüsünden görebilirsin başvuru koşullarından..bu bi örnekti formasyon veren baya bi özel üni var başkent ünide verio diğer bölümlerde arayıp tek tek bilgi almak lazım sanırım

09 Temmuz 2010 19:47

merve_nil

peki hiç bu konuda özel üniversitelerle görüşen varmı arramızda

12 Temmuz 2010 13:36

nese_mat

arkadaslr ben maltepeyı aradım onlar vermıyceklermıs.yedıtepe ve baskentte yokun kararını beklıyormus...telefon acıp sordum

12 Temmuz 2010 16:45

vulpeccula

ben maltepeyı aradım verez yökün cvbını beklıyoruz dedılerr

12 Temmuz 2010 18:26

kra_lice

maltepe üni açsın ya,lütfeen :(((

12 Temmuz 2010 19:47

garcia1905

yeditepeyi aradım aynen şunu söyledi artık ales şartı filan aranmıycak sertifikasyon şeklinde verilecek ama yök ün kriterleri neyse aynısı geçerli olacak dediler eğer yök 2.5 şartı koyarsa bizde koyucaz ve bunun dışına çıkmıycaz dediler:(( allhım nolursun şu yök e bi akıl fikir ver şu insanları madur bırakmasın :S ya ne var sanki daha öncede böyleydi maliyeyi bitirenleri bile öğretmen yaptılar biz fen edebiyatlıları neden formasyon alıp öğretmen olmamızı engelliyorlar:(

12 Temmuz 2010 19:55

baileys_ksk

yeditepe üniversitesinin geçen yılki tek ders ücreti 912lira.bu yıl fiyatlar açıklanmamış henüz:)))))

12 Temmuz 2010 23:01

safagülü
Kapalı

gy-gk için 90 net iyimi

13 Temmuz 2010 12:45

sener35

arkadaşlar kıbrıs üniversitesi formasyon ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?not ortalamam 2,59.notta sorun yok fakat koşulları nelerdir?harcı ne kadardır?paylaşırsanız çok sevinirim...

Toplam 13 mesaj