Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : descartess
10 Temmuz 2010 23:06  

Bel fıtığı

Arkadaşlar bel fıtığı ameliyatı olmuş(2008) biri olarak bu hastalıktan muzdarip olanlara yardım amacı ile yazıyorum

1-Bel fıtığından korkmayın.Artık sıradan bir ameliyatla sağlığınıza kavuşuyorsunuz.

2-Ameliyattan 4 saat sonra yürüdüm.(ameliyathanenin koridorunda).

3-Ne çok yaşlı nede çok genç bir beyin cerrahında(40-50 yaş bence idealdir.Genç doktor tecrübesiz,Yaşlı doktor ise yaşlılıkın verdiği bazı olumsuzluklar içerebilir);kapalı ameliyat(mikrocerrahi) ile olmanızı öneririm.

4-Eğer yeni başlamış ve çok rahatsızlık vermiyorsa acele etmeyin.

Bazı bünyeler buna adapte olur.

5-Ameliyat olmadan önce en az 3 beyin cerrahına görünün hepsi ameliyat diyorsa;kalbinizin ısındığına ameliyat olun.

Aşağıdaki yazıyı 2 sene önce yazmıştım okursanız yardımcı olur...

14 yıllık bel fıtığı hastası olarak burada bazı bildiklerimi paylaşmak istiyorum.1 sene öncesine kadar senede 1 2 kez beni rahatsız ediyordu.Biraz dinlenme ve kas gevşetici iğnelerle rahatlıyor ve yaşamaya devam ediyordum.Fakat geçen sene 3 ay yatırdı.Bu bir sene içinde yaşadıklarım:

Gittiğim ilk doktor mr çektirdi.L4 L5te küçük L5 S1 de çok büyük bir fıtık tespit etti.Kesinlikle ameliyatsız geçmez dedi.Sonra ben araştırma safhasına girdim.Herkez bir belci amca tavsiye etti.

İlk deneyimim;istanbulda (m..e) eczanesinin bir krem sattığı ve fıtığı geçirdiği iddası ile kremi sipariş ettim 50 ytl civarı.Ama işe yaramadı.

Sonra adapazarında belci amca var dediler;gittim bir tür vakum cihazı ile beli çekiyordu işe yaramadı.

sonra karamürselin bir köyünde bir amca var dediler ona gittim damadına "el" vermiş bende 30 ytl verdim :) ama fıtık gitmedi.

Sonra akyazıda birine gittim 2 arkadaş doktorculuk oynuyorlar.Biri kavanozla bel çekiyor.sonra topuğunda zıpla diyorlar.geçmedi...

Bunun gibi birkaç deneme daha başarısız olunca ben bu fıtığın ne olduğunu araştırmaya başladım.Arkadaşlar aşağıda yazdıklarımönemli okumaya devam:

1-Bel fıtığı şudur:Masanın üstünde hamburgeriniz var eliniziniçi ile üstüne bastırdınız ve içindeki köftenin bir kısmı dışarı çıktı.Hamburgerin yanında masaya dik bir pipet var(sinir) ve dışarı taşan köftenizin bir ucu buna değiyor.İşte sizi rahatsız eden bu baskı.

a)Hiçbir krem bunu içeri sokamaz.Ancak kaslarınızı rahatlatarak sinire olan baskı hafifler ama müsait olan ilk zamanda(soğuk hava,ters hareket,ağır kaldırma,ani üzüntüler vs.) tekrar ağrıyacaktır.

b)dışardan yapılan hiçbir müdahale onu içeri sokamaz.Özellikle de şuna dikkat edin bardak çekmek çok yanlıştır çünkü;

BEL FITIĞININ ÇIKIŞ İSTİKAMETİ:göbeğinizden belinize doğru(YANİ ARKAYA DOĞRU) ya sağa yada sola yönelik.Yani bardak çekmek bel fıtığını ARTTIRMAK için güzel bir yöntem

c) Peki ozaman belci amcaya koltuk değnekleri ile gidip koşarak çıkanlara ne diyecez?

c1)Belimizde fıtıktan hariç ağrıya sebep olan en az 7 farklı hastalık vardır(bel kaymaları,kramplar,siyatik,iltihap,urlar,romatizma vs.)

c2)önemli olan bir konu da şu ki sağlam insanların mr görüntülerini almışlar bir kısmında fıtık görülmüş yani yanisi şuki:Belci Amcalarda iyileşen insanların hasta olmadan öncede bellerinde muhtemelen fıtık vardı ters bir harekette bulundular belleri tutuldu veya fıtıklarında ani zorlamadan hafif bir kabarma oldu bu insanı yatağa düşürebilir ağrıdan öldürür ve kişi acilen ya doktora yada belci amcaya gider.

Doktor mr ister fıtık çıkarsa doktor duruma göre ya kas gevşeticilerle rahatlatır büyük bir fıtıksa ameliyat edelim der.

Belci amcaya giderse eğer ağrı kramptan kaynaklanıyorsa onu geçirebilir.Sonrada doktor ameliyat dedi Amca tedavi etti olur. NOT:Maalesef bazı doktorlarımızın da greksiz ameliyat yapmaları da olasıdır

c3)Buradan bütün belci tedaviler yanlış diyemem ama şunu derim :bel fıtığını hiçbir amca(eğer elinde manevi bir gücü yoksa?) içeri yerine sokamaz(çıkan diş macunun içeri girmesi gibi)

Yaptıkları tedaviyi masajın bir üstü görmeli aşırı umuda kapılmamalısınız

illah gidecekseniz gitmeden önce evinizde 15 gün şunları deneyin

sıcak su torbası(belinize) kas gevşetici iğneler(muskoril vs.)

hamamda ter atmak tahta yatak yok orta sert yeterli

d)Ayrı ayrı 3 adet beyin cerrahı ve 1adet fizik tedaviciye görünün hepsi ameliyat derse olun.Artık TÜRKİYEDE bu ameliyattan korkmamıza gerek kalmadı

Ben Kocaelide oturuyorum geçen hafta gebzede özel bir hastanede mikrocerrahi ile oldum şuan çok iyiyim ameliyattan 4 saat sonra yürüyorsunuz.

Artık Türkiyenin her vilayetinde çok başarılı onlarca doktorumuz var.Yani bulunduğunuz yerde olun Başka vilayetlere gitmeyin derim

hepnize geçmiş olsun sevgiler

04 Aralık 2010 07:44

selcuk.pdr
Kapalı

cok tesekkurler deneyımını ve engın bılgılerını paylastıgın ıcın cok haklısın bence bende cok para yedırdım ve halen cekıyorum sıkıntısı yasımın genc olması nedenıyle halen amelıyat ıcın dırenıyorum bakalım nasıl olucak bır sekılde halledıcez ama kendı basımıza saglık sektoru artık kapıtalızmın onculerı ulkemızde hıpokrat bunları gorse ne derdı acaba :)

04 Aralık 2010 18:55

' ÇOTANAK '
Editor

Sağlık konusunda hekimlerden başkalarına muayne olmak ve derman beklemek tamamen abesle iştigal bir durumdur. Hasta sağlığına kavuşayım derken hekimler dışında başka birisine muayne olarak sağlığından da olabilir.

Konuya ilişkin merak ettiğim husus şudur?

Hastalığın sebebi nedir?

05 Aralık 2010 17:09

ARABAM MAZOTLU

Kilo verin egzersiz yapın yeter

11 Ocak 2011 07:53

selcuk.pdr
Kapalı

l4 ve l5 dıskınde bır fıtık var ve kanalım genetık oalrak dar olduu ıcın ayakta kaldıgımda yururken sol kalca ve baldırıma kıramplar gırıyor one egıldıgımde gecıyor sonra yıne nuksedıyor.egzersızlerı duzenlı yapmadım kılo verdım fakat her doktor ezber konusyor bu konu hakkında.hele bır tanesı vardıkısormayın eyupte merkezde ozel yerı var ısmını unuttum fakat sakın gıtmeyın.adam ayak tabanı dedı ıkıncı kez gıttım evet fıtık dedı :) trajı komık bır olay gercekten bolesı meslegınden uzak kısılere muhtac kalıyor olmamız....

26 Nisan 2012 09:14

mkocbey

Bende Olumsuz Tarafını anlatayım:

Bir yıl Önce Uludağ Üniversitesinde L5 S1 de Mikrocerrahi yöntemiyle Ameliyat oldum ve bir günde Ayağa kalktım,ancak Bu güne kadar sağ bacağımda uyuşma var ve bel ağrısı devam ediyor.Fizik tedavi ve Algoloji bizim yapabileceğimiz bir şey yok dediler ve tekrar Beyin cerrahina gitmemi söylediler yeniden ameliyat olmalısınız dediler.

Benimameliyat sonrası kalan parça sinir üzerine yapışmış ve baskı yapıyormuş,buda ameliyatın tam başarı olamadığından mış,

Ben şimdi ne yapmalıyım yeniden ameliyat riskli dediler.

29 Nisan 2012 00:40

ARABAM MAZOTLU

bel fıtığından ameliyat ile kurtulmanız gecicidir ne

malum başka yerden patlak vermeyeceği

bended ebel fıtığı var hem 2 yerde

bir cok dr ameliyat dedi

ama ben egzersiz ile yendim kilo verdim şu an en ağrı ve ne sızı

01 Mayıs 2012 17:39

desinatör_34
Yasaklı

bekarveişsiz sen şaka mı yapıyorsun.korkmayınmış allah senin başınada versin hemen ameliyat olmak istermisin görürüz...

09 Mayıs 2012 11:48

slam12345

bekarveişsiz arkadaş yaklaşık 20 aydır bel fıtığı hastasıyım birçok doktora gittim,yazı okudum,hastaları dinledim ama abartmıyorum senin gibi aydınlatıcı bilgi vereni görmedim.Bende Gebzede öğretmenim.Gebze de hangi hastanede amaliyat oldunuz?Paylaşırsan veya birbirimizle irtibat kurarsak çok seviniri.Çünkü artık bende bu hastalıktan kurtulmak istiyorum.

12 Aralık 2012 03:26

suleyman4242
Yasaklı

ameliyatsız çözüm

ANKARA , TIBBI , STERİL , SÜLÜK , TEDAVİ ,HACAMAT TEDAVİ

süleyman özdemir 05327263882 suleyman.ozdemir42@hotmail.com

07 Temmuz 2013 12:34

Karsöğretmen

Herkese geçmiş olsun benim de bel fıtığı ve sağa bacağım ağrıyor aya tabanı hafif uyuşyr. ne yapmlym

18 Ağustos 2013 22:01

balkes22

bel fıtığınız ameliyatlıksa bile bundan ameliyat olmdan kurtulabilirsiniz. msj ile ulaşın.

11 Ocak 2014 18:53

slmnalbant

bekarveişsiz adlı arkadaşın gittiği kişilere bende gittim vakum cihazı ile dediği adapazarı erenlerde oturan yakup amca ilk ona gittim boyundan çekti bacaklara sıcaaak su masajı yaptırdı 7 ay rahat ettim ama adapazrı karamanda oturduğum veişimde orda olduğu için günde 3,4 kez yokuş yukarı çıkıp indiğim için tekrar kilitlendim bu seferde yaakup amca iyi idi ama boyun çekiyor diye korktuğum için akyazı daki aşır masjcısına gittim 10 ay kadar önce parmak masajı yaptı kavanoz çekti 2 defa gittim onunda faydasını gördüm şu anda belimin sağ tarafında bir ağrı bir gerginlik var ama fizik tedaviye 21 gün gitmiştim en ufak bir faydasını görmemiştim bence bu kişilere gidilmeli

13 Ocak 2014 14:02

gemlikaydın

balkes22 hocam 3 defa msj attım rica etsem cevap yazarmısınız

Toplam 13 mesaj
ANKET
Cemaate yakın polislere yapılan operasyonu;