Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : portakallı ördek
19 Temmuz 2010 13:27  

Ziraat Teknikeri Nedir?

Arkadaşlar Ziraat teknikeri hangi okul ve hangi bölüm mezunudur? bu unvan hangi okul okununca alınır?

ikinci sorum da işletmelerde gıda kontrolorluğu için ziraat teknikeri mi olmak gerekir ? karışık bir soru ama bilenler anlamıştır ne demek istediğimi :)

20 Temmuz 2010 08:20

1yıllıkmemur

kendi sorumakendim cevap vereyım her zamanki gibi :)

sanırım ziraat teknikeri şu an tarım teknikeri olarak geçiyor ..

20 Temmuz 2010 08:31

YUSUF YILDIRIM

Önlisans düzeyinde tarımla ilgili bölümlerden mezun olanlara ziraat teknikeri ünvanı verilir:

Tarım makineleri

Bahçe Tarımı

Seracılık

AÖF Tarım önlisans

Tohumculuk

Organik Tarım

Tarla bitkileri

vs

gıda kontrolörlüğü benim bildiğim Resmi kurumlarda çalışıp, gıda üreten işyerlerini denetleyen elemanlardır ve genelde Gıda Mühendisi, Zirat Mühendisi ya da Veteriner Hekim olurlar.

Eğer sorduğunuz sorumlu yöneticilikse bildiğim kadarıyla geçen ay çıkarılan Gıda ve Yem Kanununda sorumlu yöneticiliği işletmenin üretim türüne göre sadece lisans mezunları (mühendis, biyolog veteriner hekim vs) yapabiliyor.

20 Temmuz 2010 16:12

1yıllıkmemur

Yusuf bey evet onu sormak istemiştim ama konu hakkında tamamen bilgisizken sorduğum için böyle oldu..

ben tarım aöf önlisans bitirsim ve de bir kurumda memurum.. dun yaptığım araştırmalara göre üretim şekline göre tarım teknikeri de (aynı anda 2 işletmede)sorumlu müdürlük yapabiliyor..

acaba memurken bunu yapabilir miyim? fikriniz varsa kaynak gösterir misinz bana?

20 Temmuz 2010 16:15

YUSUF YILDIRIM

Memurken başka yerde çalışamazsınız.

Toplam 4 mesaj
ANKET
'Makul şüphe' üzerine polisin arama yapmasına izin veren tasarıyı;